Fundacja Votum / Podopieczni / Mateusz Prętkowski

Mateusz Prętkowski

Dzień przed Wigilią 2014 roku jadący rowerem Mateusz został potrącony przez samochód. Doznał urazu czaszkowo-mózgowego z obrzękiem mózgu i złamaniem łuku pierwszego kręgu szyjnego oraz urazu zmiażdżeniowego lewego podudzia i złamania kości krzyżowej. U młodego mężczyzny doszło do niewydolności oddechowej spowodowanej masywnym stłuczeniem płuc i wstrząsu krwotocznego. Mateusz jest karmiony przez PEG, całkowicie zależny od drugiej osoby. Pozostaje bez wyraźnego kontaktu. Potrzebuje wsparcia finansowego, aby kontynuować rehabilitację. Możesz mu pomóc wpłacając pieniądze na konto Fundacji lub oddając 1% podatku.

z dopiskiem: dla Mateusza Prętkowskiego

z dopiskiem: dla Mateusza Prętkowskiego