Fundacja Votum / Podopieczni / Wacław Kostecki
Zdjeće Wacław Kostecki 1

Wacław Kostecki

Wacław był pasażerem helikoptera, który runął na ziemie.
Trafił do szpitala w stanie śpiączki, zaintubowany. Tomografia wykazała rozerwanie lewej części przepony, oraz przemieszczenie organów jamy brzusznej do klatki piersiowej, krwawienie podpajęczynówkowe, uraz mózgu, rozsiane krwotoki do pnia mózgu, złamanie kręgu C2, obustronne uszkodzenie płuc. Przeprowadzono natychmiastowa operacje podczas, której zszyto przeponę po wcześniejszym umieszczeniu w jamie brzusznej organów.
Z powodu uszkodzenia mózgu oraz płuc utrzymywano sztuczną wentylacje oraz sedacje.
Po przerwaniu sedacji Wacław pozostał w głębokiej śpiączce, w której jest do dziś.
Nie komunikuje się w sposób werbalny ani poza werbalny. Niezbędna jest ciągła i intensywna rehabilitacja. Możesz pomóc Wacławowi wpłacając pieniądze na konto Fundacji lub oddając 1% podatku.

z dopiskiem: dla Wacława Kosteckiego

z dopiskiem: dla Wacława Kosteckiego