Alienum phaedrum torquatos nec eu, vis detraxit periculis ex, nihil expetendis in mei. Mei an pericula euripidis, hinc partem.

Autystycznie-Artystycznie

Fundacja Votum / Aktualności  / Autystycznie-Artystycznie

Odkrywamy autyzm, zaglądając do świata sztuki. 2 kwietnia to Światowy Dzień Świadomości Autyzmu 2020. Przeżyjmy go w sposób w pełni świadomy.

Wydarzenie Autystycznie-Artystycznie rozpoczniemy rozmową ze specjalistami, którzy zawodowo zajmują się zaburzeniami autystycznymi. Będzie to możliwość, by dowiedzieć się jak widzi to świat nauki, a także jak widzą to rodzice autystyków.

Spotkamy się w HART – Hostel & Art, by porozmawiać o autyzmie, ale także zobaczyć autyzm. Na zdjęciach Katarzyny Wiśniowskiej zobaczymy autystyków w ich codzienności. Spróbujemy wejść w ich niebieski, wrażliwy świat. Czy zwrócimy uwagę na różnicę, czy utożsamimy się z bohaterami wystawy?

Na wydarzeniu zobaczymy także prace wspaniałych kilkuletnich artystów-autystów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Gubinie oraz Jowitki.

Całe wydarzenie poświęcone będzie niesamowitej bohaterce. Jowitka Gołyska, która swoim uśmiechem rozbroi każdego, potrzebuje rehabilitacji logopedycznej, tak by móc porozmawiać z kochającą mamą. W celu zebrania środków na jej leczenie, prezentowane prace będzie można wylicytować.

Wydarzenie organizowane jest przez Wolontariuszkę Angelikę Łozowską.

Wstęp: cegiełka (do puszki) – 5 zł na rehabilitację Jowitki

Wydarzenie facebook: www.facebook.com/events/512704546342696

'
Facebook
INSTAGRAM
YouTube