Grupy licytacyjne na Facebooku – angażuj się w pomoc!
W codziennej pracy pomagamy naszym podopiecznych w ich powrocie do sprawności na bardzo wiele sposobów. Jednym z nich są grupy licytacyjne na Facebooku. Umożliwiają one wielu osobom wystawianie przedmiotów, a innym ich kupowanie. Uzyskany w ten sposób dochód przeznaczony jest w całości na zbiórkę środków na dalsze leczenie, czy rehabilitację. Dowiedź się, jak funkcjonują grupy, dla kogo są zakładane i kto może przyłączyć się do zabawy.
Dla kogo są grupy licytacyjne FB?
Grupa licytacyjne została stworzona, by zbierać środki dla konkretnych beneficjentów Fundacji. Tylko podopieczny Fundacji Votum lub osoba występująca w jego imieniu zyskuje możliwość posiadania grupy licytacyjnej na fundacyjnym koncie Fundacji Votum.
Kto zarządza grupą?
Pracownik fundacji zakłada grupę, przygotowuje grafiki i przekazuje najważniejsze zasady działania. Jednak to podopiecznemu, bądź bliskiej mu osobie zostają nadane uprawnienia administratora. To do jego obowiązków będzie należało zarządzanie grupą: dodawanie członków grupy, zapraszanie nowych użytkowników, czy dbałość o prawidłowe funkcjonowanie grupy. Natomiast każdy użytkownik grupy może wystawiać przedmiot bądź usługę na licytację, kupować i udostępniać informację o grupie wśród swojej społeczności.
Jak prawidłowo przygotować licytację?
Licytacja powinna zawierać: krótki opis usługi lub przedmiotu, a także zdjęcie oraz cenę wywoławczą i termin zakończenia licytacji. Jeśli jest to usługa to niezbędna będzie data ważności (chyba, że voucher jest bezterminowy). Konieczne jest również wskazanie form dostawy i płatności. Pomocne będzie dodanie linku do zbiórki na siepomaga.pl danej osoby. Licytację standardowo wstawiamy na okres 7 dni, chyba że przedmiot wymaga szybszej sprzedaży (np. produkty jednodniowe, jedzenie, bilety z konkretnym terminem).
Jak przystąpić do licytacji?
Udział w licytacji polega na wpisaniu kwoty, którą chcemy zapłacić za dany przedmiot, w komentarzu pod postem dotyczącym danej sprzedaży. Wygrywa ta osoba, która zaoferowała najwyższą kwotę. Po wygranej licytacji osoba wystawiająca przedmiot zobowiązana jest do zamknięcia jej poprzez napisanie na górze posta „zakończona”, a także kontaktu z osobą, która wygrała licytację. Zwycięzca licytacji, po dokonaniu wpłaty i okazaniu potwierdzenia przelewu, staje się jego pełnoprawnym właścicielem.
Wpłaty należy kierować na konto Fundacji (32 1500 1067 1210 6008 3182 0000 tytuł przelewu licytacja dla imię i nazwisko podopiecznego lub na zbiórkę na portalu siepomaga.pl danego podopiecznego. Kwota z licytacji w całości zasili konto podopiecznego, a dzięki zebranym środkom
Zapraszaj do zabawy w pomaganie!
Pamiętajmy jednak, że bez odpowiedniego zaangażowania i nagłośnienia grupy, aukcje nie będą w stanie osiągać zadowalającego efektu. Promowanie grupy licytacyjnej powinno się odbywać na wielu płaszczyznach, m.in. w Twoich mediach społecznościowych. Możesz umieścić link do grupy na swoim profilu na FB lub w bio na Instagramie. Regularnie udostępniaj aktualne aukcje na swoim koncie, zapraszaj przyjaciół i znajomych do dołączenia do grupy. Nie bój się prosić o dalsze udostępnienia – im większy zasięg osiągnie Twoja grupa, tym łatwiej będzie Ci osiągnąć cel swojej zbiórki. Dodatkowo, informację o grupie możesz zamieścić w stopce swojego maila, na ulotkach i grafikach promujących Twoją zbiórkę.
Zgłoś się do nas już teraz – zostaw wiadomość na facebookowym profilu Fundacji Votum, bądź przyślij prośbę o założenie grupy na adres mailowy fundacji – biuro@fundacjavotum.pl lub telefonicznie 71 313 393 500.