Przekaż darowiznę
1) Dane osobowe darczyńców będą przetwarzane przez Fundację VOTUM zgodnie z Polityką prywatności oraz Zasadami dokonywania darowizn.
2) Zasady przetwarzania danych osobowych darczyńców przez PayU S.A. są określone w Zasadach płatności PayU, do których link udostępniony jest etapie wyboru sposobu dokonania płatności.

Patrycja to pełna energii kobieta, lubiącą aktywność fizyczną tzn. jazdę na rowerze, aerobik, piesze górskie wędrówki. Pracowała jako fryzjerka, dla której ten zawód to nie tylko praca ale i pasja. To wszystko skończyło się 2 dni przed sylwestrem, kiedy żona bez żadnych wyraźnych objawów, nie mogła wstać na własne nogi. Po przewiezieniu do szpitala szybko usłyszeliśmy diagnozę i rozpoznanie choroby – Zespół Guillaina-Barrego. Jest to rzadka i nieuleczalna choroba o podłożu autoimmunologicznym, atakująca ośrodkowy układ nerwowego. Następstwem choroby jest niedowład czterokończynowy, mocne osłabienie mięśni, szczególnie tych odpowiedzialnych za połykanie i oddychanie. Do tego u żony podejrzewali autoimmunologicznego zapalenia pnia mózgu. Po prawie trzech tygodniach, w śpiączce pod respiratorem i walki o życie i zdrowie, żona wybudziła się. Choroba doprowadziła do ogromnego spustoszenia w organizmie. Patrycja nie potrafiła nawet otworzyć oczu. Była jakby cała sparaliżowana. Po 70 dniach w szpitalu Patrycja powoli nabiera sił, jednak przed nami długie miesiące rehabilitacji, żeby w miarę możliwości wrócić do funkcjonowania w życiu codziennym. Na ile będzie to możliwe? Wszystko zależy od profesjonalnej, długotrwałej i kosztownej rehabilitacji.

Jeśli zdrowie Patrycji nie jest ci obojętne prosimy o wsparcie finansowe, co pozwoli na dalszą rehabilitację i powrót do codziennego funkcjonowania. Liczy się każda złotówka. Z góry dziękujemy

mąż Andrzej