Przekaż darowiznę
1) Dane osobowe darczyńców będą przetwarzane przez Fundację VOTUM zgodnie z Polityką prywatności oraz Zasadami dokonywania darowizn.
2) Zasady przetwarzania danych osobowych darczyńców przez PayU S.A. są określone w Zasadach płatności PayU, do których link udostępniony jest etapie wyboru sposobu dokonania płatności.

 

Pan Janusz miał wypadek komunikacyjny w 1987 roku. Od tego czasu jest sparaliżowany od pasa w dół i porusza się na wózku. Wypadek zdarzył się niedługo po tym, gdy wyszedł z wojska, wcześniej jednak interesował się motoryzacją, wiązał z tym swoją przyszłość, chciał być bowiem zawodowym kierowcą. Kochał także sport – przed wypadkiem grał w piłkę nożną

Od początku jednak postanowił, że na przekór losowi, będzie spełniał swoje marzenia – nawet te związane ze sportem. Brał udział w maratonach dla osób z niepełnosprawnościami, grał w koszykówkę, brał udział w wielu zawodach…

Niestety, na drodze do uprawiania sportu stanęłuychoroby – chorował na serce, przeszedł zawał, ma wszczepione bajpasy. Dziś stara się o specjalny, lekki wózek, aby mógł go sam spakować do auta i ruszyć w drogę. Zależy mu na samodzielności i bardzo stara się żyć pełnią życia.