Alienum phaedrum torquatos nec eu, vis detraxit periculis ex, nihil expetendis in mei. Mei an pericula euripidis, hinc partem.
Zadzwoń +48 71 33 93 500
 

Rehabilitacja i sport

Fundacja Votum / Nasze projekty / Rehabilitacja i sport

W zdrowym ciele, zdrowy duch! To przysłowie wyrasta z rzeczywistości. Aktywność fizyczna, ruch pozwala utrzymać sprawność organizmu i dobre samopoczucie. Bez względu na to, czy poruszamy się o własnych siłach, czy na wózku.

Sport jest bardzo ważny w życiu każdego człowieka! Jeżeli jednak boryka się on z niepełnosprawnością tym bardziej ma on dla niego większe znaczenie. Sport dla osób z dysfunkcją narządu ruchu jest obszarem aktywności, który pozwala nie tylko na uzyskanie większej sprawności fizycznej potrzebnej w codziennym życiu, ale także daje możliwość rywalizacji z innymi, a uzyskiwane sukcesy pomagają uwierzyć we własne siły i zdolności.

Namawiamy naszych podopiecznych do rozpoczęcia pierwszych treningów już po zakończeniu leczenia w szpitalu. Uprawianie sportu korzystnie wpływa na odporność i wytrzymałość organizmu, przez co przyspiesza efekty leczenia. Sport ma również pozytywny wpływ na zwiększenie samooceny i stanu psychicznego, a przez to przezwyciężenie kompleksów i lęków.

Jak to robimy? Przez doświadczenia własne i naszych podopiecznych. Wiele z nich porusza się na wózku, a jednocześnie uprawia różne dyscypliny.

'
Facebook
INSTAGRAM
YouTube