Zadzwoń +48 71 33 93 500

Agata Sypytkowska

Fundacja Votum / Podopieczni / Agata Sypytkowska

Nazywam się Agata Sypytkowska mam 23 lata, od urodzenia choruje na mózgowe porażenie dziecięce. Choroba jest przewlekła bez rehabilitacji moje mięśnie stają się bardziej spastyczne oraz przykurczone oznacza to, że niektóre ruchy sprawiają mi trudność. Codzienna rehabilitacja zmniejszyłaby to napięcie mięśni i pozwoliłaby mi na samodzielniejsze życie. Po operacji w 2006 roku mój stan fizyczny znacznie się pogorszył. Przed zabiegiem potrafiłam zrobić kilkadziesiąt kroków sama. Dzisiaj, aby przejść parę metrów, muszę mieć pomoc. W przyszłości czeka mnie jeszcze poważna operacja, ponieważ mam zwichnięte biodro i siedzę bardziej na jednej stronie co również pogarsza mój stan kręgosłupa, a obecny wózek inwalidzki nie jest zrobiony pode mnie. Nowy umożliwiłby mi prawidłową postawę oraz samodzielniejsze życie ponieważ na aktualnym wózku ciężko mi się jeździ i potrzebuję pomocy. Skończyłam filologię germańską na Uniwersytecie Gdańskim i obecnie szukam pracy, interesuję się muzyką oraz filmami. Boję się w przyszłości, że bez odpowiednego sprzętu oraz rehabilitacji, mogę być przykuta do łózka bez szans na lepsze życie. Moim marzeniem jest to, aby żyć jak normalna dziewczyna. Nie chcę aby choroba przysłoniła mojego uśmiechu z codzienną rehabilitacją oraz przystosowanym wózkiem, może się udać, a leczenie i sprzęt jest bardzo kosztowne. Dlatego Wasze wsparcie jest bardzo ważne.

Możesz pomóc Agacie Sypytkowskiej w leczeniu i rehabilitacji wpłacając środki na konto Fundacji.

z dopiskiem: dla Agaty Sypytkowskiej

z dopiskiem: dla Agaty Sypytkowskiej