Alienum phaedrum torquatos nec eu, vis detraxit periculis ex, nihil expetendis in mei. Mei an pericula euripidis, hinc partem.
Zadzwoń +48 71 33 93 500

Wojtek i Maciek Gorajczyk

Fundacja Votum / Podopieczni / Wojtek i Maciek Gorajczyk

Maciej i Wojtek, chłopcy z niewielkiej miejscowości spod Lidzbarka Warmińskiego chorują na rzadką chorobę genetyczną – neuropatię aksjonalną zanik mięśni i włókien. Wojtek zmaga się z chorobą już 8 lat. Chłopiec z powodu zaniku mięśni i braku czucia ma trudności w poruszaniu się. Dzięki rehabilitacji przemieszcza się samodzielnie, ale w specjalnym obuwiu i ortezie.

Każda zwyczajna dla zdrowego dziecka czynność, stanowi dla Wojtka codzienną, ogromną walkę. Na obecną chwilę leczenie farmakologiczne nie jest możliwe, z powodu braku leków na ten typ choroby, dlatego w jego przypadku bardzo ważna jest systematyczna rehabilitacja oraz sprzęt rehabilitacyjny, który chłopcy mogą wykorzystywać codziennie w domu. Rodzice myśleli, że to już koniec zmartwień, że będą walczyli o jedno dziecko. Los okazał się jednak nazbyt okrutny. Maciek miał szansę, której nie udało się wykorzystać.

W ostatnim czasie tę samą chorobę zdiagnozowano właśnie u młodszego Maćka. W przypadku tego 3-letniego chłopca rozpoczęcie szybkiej rehabilitacji sprawi, że będzie mógł żyć niemal zupełnie normalnie.

Zobacz również zbiórkę internetową: https://www.siepomaga.pl/dla-braci

Możesz pomóc Maćkowi i Wojtkowi w leczeniu i rehabilitacji wpłacając środki na konto Fundacji.

32 1500 1067 1210 6008 3182 0000
z dopiskiem: dla Maćka i Wojtka Gorajczyk

Oddaj 1% siebie!
Możesz również przekazać 1% swojego podatku. Wystarczy w deklaracji PIT, w rubryce poświęconej OPP wpisać dane:
KRS: 0000272272
z dopiskiem: dla Maćka i Wojtka Gorajczyk

Na tym Twoje zadanie się kończy! Kwotę z 1% na konto wybranej organizacji przekaże urząd skarbowy.

'
Facebook
Facebook
INSTAGRAM
YouTube