Zadzwoń +48 71 33 93 500

Upoważnienie

Fundacja Votum / Aktualności  / Upoważnienie
Upoważnienie do pozyskiwania informacji o przebiegu leczenia

Ze względu na ochronę danych osobowych, szpitale i placówki lecznicze nie mogą udzielać informacji o stanie zdrowia bliskich osób. Pomóc może upoważnienie DO POBRANIA TUTAJ.

Powyższy dokument powinien pozwolić na wgląd do wszelkiej dokumentacji medycznej, w tym karty choroby i wyników badań, oraz do pozyskiwania informacji o przebiegu leczenia, zagrożeniach związanych z przeprowadzanymi w związku z leczeniem zabiegami i o ich ewentualnych skutkach.

Upoważnienie warto podpisać, nawet gdy czujesz się zdrowy. Przekaż osobie najbliższej (np. partnerowi, z którym jesteś w związku nieformalnym) możliwość kontaktu z lekarzami. Jest to istotne zarówno pod kątem niespodziewanych zdarzeń jak wypadki komunikacyjne, ale także ze względu na panującą sytuację epidemiologiczną.