To już nasza mała tradycja! 4 czerwca spotkaliśmy się przed Dworcem Głównym we Wrocławiu, aby celebrować święto najmłodszych. Dzień Dziecka, który mieliśmy zaszczyt współorganizować m.in. z Policją Dolnośląską przeszedł do historii jako czas pełen dziecięcej radości, zabawy ale i edukacji.


Moc atrakcji przed wrocławskim Dworcem Głównych

4 czerwca na placu pod wrocławskim Dworcem Głównym o godzinie 10.00 zgromadziły się przedszkolaki i uczniowie wraz z opiekunami. Czekało na nich wiele atrakcji, których celem było radosne spędzenie czasu, ale również przypomnienie o zasadach bezpieczeństwa np. w ruchu drogowym. Przybyłe na miejsce dzieci korzystały w tym celu z małego Miasteczka Ruchu Drogowego, gdzie mogły zapoznawać się z rodzajami znaków drogowych i ćwiczyć bezpieczne przechodzenie przez jezdnię. Nad wszystkim czuwał policjant i wolontariusz Fundacji Votum, którzy odpowiadali na pytania najmłodszych.


Edukacja na wesoło

Fundacja Votum czekała na dzieci ze stoiskiem pełnym atrakcji. Maluchy miały do swojej dyspozycji kolorowanki, rebusy i łamigłówki. Nagrodą za aktywne uczestniczenie w zabawach były odblaskowe plecaki zwiększające bezpieczeństwo i widoczność  na drodze, odblaskowe wesołe przypinki i opaski na rękę oraz słodkie krówki. Mali goście chętnie uczestniczyli też w zabawie z mydlanymi bańkami.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się też policyjne pojazdy specjalne jak i konna delegacja funkcjonariuszy Straży Miejskiej! Podczas trwania zabawy dzieci śpiewały i tańczyły do znanych i lubianych utworów, a z ich twarzy nie schodziły uśmiechy!

Jesteśmy szczęśliwi, że mieliśmy okazję współorganizować to wydarzenie. Mamy nadzieję, że nasze działania przyczyniły się do zwiększenia świadomości i bezpieczeństwa najmłodszych w ruchu drogowym. Tego, że spotkanie  sprawiło dzieciom ogrom radości, jesteśmy pewni!

„Dzieci mają wręcz cudowną moc, aby zmieniać się we wszystko, w co tylko zapragną.”

Jean Cocteau

Zapraszamy do relacji z tego wydarzenia i do zobaczenia za rok!


 

[/fusion_text][/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]