Alienum phaedrum torquatos nec eu, vis detraxit periculis ex, nihil expetendis in mei. Mei an pericula euripidis, hinc partem.
Zadzwoń +48 71 33 93 500
 

Podopieczni

Fundacja Votum / Podopieczni

Wiele osób na skutek trudnych kolei losu potrzebuje wsparcia. Każdy człowiek – to inna, wyjątkowa historia. Poznaj podopiecznych Fundacji Votum i ich indywidualne losy. Dowiedz się, jak zmieniało się ich życie, jakie trudności stanęły na ich drodze. I jak je pokonali.


Gabriela Adamkiewicz

Gabriela walczy z anoreksją. Jadłowstręt psychiczny atypowy wyniszcza jej młody organizm. Rehabilitacja, ogromny wysiłek lekarzy i Gabrieli pomoże jej wrócić do normalnego życia. Liczy się każda, nawet najdrobniejsza pomoc.

Marcel Albinowski, Anastazja Albinowska

Marcel choruje na autyzm atypowy, wymaga stałego leczenia przeciwpadaczkowego oraz wspomagania rozwoju. Anastazja cierpi na całościowe zaburzenia rozwojowe i padaczkę z napadami mioklonicznymi. Rodzina potrzebuje wsparcia finansowego na zakup leków, przyrządów do rehabilitacji

Albert Andrzejewski

Albert w 2016 roku uległ wypadkowi komunikacyjnemu. W wyniku zdarzenia doznał poważnego urazu czaszkowo-mózgowego, występuje porażenie czterokończynowe z licznymi przykurczami w kończynach dolnych i górnych. Jest w ograniczonym kontakcie logicznym.

Rafał Arcyz

W kwietniu 2014 roku Rafał uległ wypadkowi komunikacyjnemu jako pasażer. Skutkiem zdarzenia był uraz czaszkowo-mózgowy, uraz klatki piersiowej, złamanie uda prawego, złamanie piszczeli oraz rzepki prawej. U młodego mężczyzny nadal utrzymuje się niedowład średniego stopnia.

Robert Augustyniak

U pana Roberta wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia w maju 2016 roku. Obecnie encefalopatia niedotlenieniowo-niedokrwienna. Mężczyzna reaguje na bodźce bólowe.

Stanisław Baca

Pan Stanisław doznał rozległego zawału lewej półkuli mózgowej w 2010 roku. U mężczyzny wystąpiły zaburzenia mowy i niedowład kończyn po stronie prawej. Poza tym cierpi on na cukrzycę, miażdżycę, niedoczynność tarczycy i nadciśnienie tętnicze. Obecnie u Pana Stanisława utrzymuje się afazja ruchowa znacznego stopnia oraz niedowład kończyn.

Roman Banasiak

U Pana Romana na skutek wylewu śródmózgowego nastąpiło uszkodzenie centralnego układu nerwowego. Pełen życia mężczyzna w sile wieku został w jednym momencie skazany na wózek inwalidzki oraz pomoc drugiej osoby w podstawowych czynnościach życiowych.

Mariusz Banaś

Mariusz Banaś od 1994 roku choruje na stwardnienie rozsiane. O chorobie dowiedział się jako 22-latek, kiedy życie się dopiero dla niego zaczynało. Wraz z żoną wychowywał dwie córki. Teraz to one muszą pomagać Mariuszowi, który w wyniku postępu choroby jest niezdolny do samodzielnej egzystencji i wymaga całodobowej opieki najbliższych.

Kliknij, by poznać inne osoby.Mariola Bernat

Mariola w jednej chwili straciła poczucie bezpieczeństwa. 25.07.2015 roku jej mąż zginął w wypadku samochodowym, a kobieta została sama. W ciąży, z trójką dzieci i niepełnosprawnym bratem. Mariola ma przed sobą bardzo trudne zadanie, dlatego prosimy o pomoc dla jej rodziny.

Sandra Bitau

Sandra jest młodą dziewczyną , która cierpi na śpiączkę mózgową, czterokończynowe porażenie spastyczne oraz padaczkę lekooporną.<br /> Dnia 23.09.2014r Sandra w wyniku silnego niedotlenienia doznała urazu mózgu, została przewieziona na Oddział Intensywnej Terapii dla Dzieci w Szpitalu Dziecięcym w Toruniu, gdzie walczyła o życie. Obrzęk mózgu był tak duży ,że doszło do uszkodzenia kory mózgowej, pomimo wybudzenia jej ze śpiączki farmakologicznej, nie ma z nią kontaktu.

Tomasz Blitek

Tomasz został przyjęty do Kliniki Neurologicznej z powodu nagłego osłabienia prawych kończyn oraz zaburzeń mowy. Lekarze rozpoznali udar niedokrwienny lewej półkuli mózgu. U mężczyzny występuje afazja mieszana z przewagą ruchowej, niedowidzenie połowicze prawostronne, a także niedowład połowiczy prawostronny nasilony do porażenia w kończynie górnej.

Jacek Bochniak

Ułamek sekundy wystarczył, by życie Jacka i jego bliskich zmieniło się nie do poznania. W wyniku upadku z wysokości doznał poważnego uszkodzenia rdzenia kręgowego na odcinku C5 i C6 na skutek czego pozostaje sparaliżowany od klatki piersiowej w dół. Jedyną szansą na powrót do zdrowia jest długotrwała, kosztowna rehabilitacja w specjalistycznym ośrodku w Krakowie. Miesięczny koszt pobytu to ok. 20 tys. zł. A plan leczenia obejmuje co najmniej 3 miesiące.

Agnieszka Bodnar

Pani Agnieszka doznała pęknięcia tętniaka tętnicy podstawnej mózgu z następowym krwawieniem podpajęczynówkowym. U kobiety utrzymuje się porażenie połowicze prawostronne. Występuje nadciśnienie i cukrzyca.

Filip Bojke

Filip uległ wypadkowi komunikacyjnemu w maju 2017 r. – został potrącony przez samochód. Miał wtedy zaledwie 9 lat. Doznał wielu urazów, z których najpoważniejsze okazało się złamanie trzonu kości udowych. Konieczne było przeprowadzenie dwóch operacji, ale przez dłuższy czas był unieruchomiony przez opatrunki gipsowe na obu nogach.

Piotr Boroń

Mija już kolejny rok walki o powrót Piotrka do zdrowia i sprawności. Mężczyzna w sierpniu 2011 roku jadąc na rowerze, uległ bardzo poważnemu wypadkowi, w wyniku którego doznał urazu czaszkowo-mózgowego. Profesjonalna rehabilitacja, jakiej jest poddawany, przynosi bardzo dobre rezultaty.

Bartosz Brojakowski

Bartosz w lipcu 2007 roku jadąc na rowerze, uległ wypadkowi komunikacyjnemu. W wyniku wypadku doznał urazu czaszkowo-mózgowego z licznymi stłuczeniami i obrzękiem mózgu. Chłopak cierpi na niedowład spastyczny czterokończynowy i cały czas wymaga rehabilitacji usprawniającej.

Kliknij, by poznać inne osoby.Paweł Czajkowski

Paweł choruje na dziecięce porażenie mózgowe i zanik nerwu wzrokowego. W roku 2007 w wyniku wypadku samochodowego doznał wstrząsu mózgu, urazu wielonarządowego, złamania talerza lewej kości biodrowej i lewej kości udowej. Porusza się na wózku inwalidzkim, wymaga całodobowej opieki i wszechstronnej rehabilitacji.

Elżbieta Czekalik

Elżbieta mieszka z dwudziestoletnią córką. Choroba spadła na ich dom nieoczekiwanie: postawiono dramatyczną diagnozę – guz mózgu. Elżbieta musiała zostać poddana operacji usunięcia nowotworu. Obecnie utrzymuje się niedowład lewostronny.

Mieczysław Czerniawski

Mieczysław w niewyjaśnionych okolicznościach wypadł z okna dyskoteki. Upadek z wysokości 2,5 metra doprowadził do rozległego urazu czaszkowo-mózgowego. W konsekwencji tego zdarzenia mężczyzna cierpi na padaczkę pourazową oraz zaburzenia psychiczne.

Krzysztof Skórka

</p> <p>Po powikłaniach związanych z cukrzycą straciłem nogę – do amputacji doszło na wysokości podudzia. Potrzebuję protezy, ale także rehabilitacji. Pomóż mi!

Tomasz Czuper

7 czerwca 2018 r. świat Tomka nagle zatrzymał się w miejscu. Tomasz uległ wypadkowi samochodowemu, jedna chwila nieuwagi, rozpędzony samochód, a po chwili inna rzeczywistość – oddział ratunkowy, śpiączka farmakologiczna. Tomek trafił na OIOM pod respirator. Cały impet uderzenia przyjęła głowa, lekarze zdiagnozowali u niego silne stłuczenie rdzenia kręgowego na odcinku C4 i C5 na skutek czego pozostaje sparaliżowany od klatki piersiowej w dół, przeszedł skomplikowaną operację złamanego trzonu kręgu oraz obrotnika.

Łukasz Czyżewski

U Łukasza utrzymuje się encefalopatia pourazowa po przebytym urazie czaszkowo-mózgowym. Mając 6 lat chłopak wpadł pod samochód. Cierpi na zespół mieszany piramidowo-pozapiramidowy, lekkie upośledzenie umysłowe, zaburzenia mowy, znaczne spowolnienie psychoruchowe.

Nikodem Deja

Nikodem uległ wypadkowi komunikacyjnemu w lipcu 2014 roku. W wyniku zdarzenia doznał urazu czaszkowo-mózgowego, wielu obrażeń w zakresie twarzoczaszki (ze złamaniem kości zatok i kości pokrywy) i mózgowia – liczne stłuczenia mózgu w obrębie płatów czołowych i prawego płata skroniowego. Mężczyzna wymaga intensywnej rehabilitacji neurologicznej i ogólnousprawniającej.

Bogdan Demel

W 2005 roku Bogdan doznał ciężkiego urazu czaszkowo-mózgowego. Poddany został operacji usunięcia krwiaka mózgu. Od tego czasu utrzymuje się u niego porażenie czterokończynowe, padaczka oraz nerwowo-mięśniowa dysfunkcja pęcherza. Bogdan nie chodzi i jest zależny od drugiej osoby. Wymaga stałej opieki medycznej.

Kliknij, by poznać inne osoby.Alina Dempniak

Alina urodziła się z opóźnieniem rozwoju psychoruchowego ze wzmożonym napięciem mięśniowym w kończynach dolnych i osłabioną siłą mięśniową. U dziewczynki występują przykurcze, nie chodzi. Alina jest intensywnie rehabilitowana, przechodzi także badania w celu zdiagnozowania dolegliwości.

Łukasz Deparis

W kwietniu 2012 roku 30-letni wówczas Łukasz uległ wypadkowi samochodowemu. W wyniku zdarzenia doznał obrażeń mózgu i urazu wielonarządowego. Pomyślnie przeszedł operację mózgu i operację plastyki ubytku kostnego czaszki.

Dagmara Drab-Szyłkiewicz

Od 2000 roku Dagmara choruje na miastenię ciężką rzekomoporaźną, objawiającą się nużliwością mięśni zwiększającą się wraz z upływem dnia. Skutkami choroby są: opadanie powiek, zaburzenia połykania, ściszona mowa lub jej brak. Kobieta musi często odpoczywać, nie przesilać się, aby nie dopuścić do zatrzymania oddechu.

Wiktoria Drewniak

Wiktoria cierpi na wrodzoną przepuklinę tłuszczowo-oponową. Już w pierwszej dobie życia przeszła poważną operację plastyki przepony, a to był dopiero początek jej walki o zdrowie. Dziewczynka jest intensywnie rehabilitowana ze względu na utrzymujący się niedowład kończyn dolnych, cierpi również na dysplazję rozwojową stawu biodrowego.

Kornelia Drohomirecka

Kornelia jako pasażerka samochodu została ranna w wypadku w roku 2003, jako jedyna z pięciu osób przeżyła, po wypadku była w stanie ciężkim, wystąpił zespół apaliczny, porażenie czterokończynowe spastyczne z przykurczami, obustronny objaw Babińskiego.

Łukasz Dudek

Łukasz jest osobą niepełnosprawną od 16. roku życia. Został brutalnie pobity i okradziony. Z powodu niedotlenieniowego uszkodzenia mózgu mężczyzna cierpi na niedowład czterokończynowy. Jest niezdolny do samodzielnej egzystencji. Jego mama, również mająca problemy ze zdrowiem, poświęciła się całkowicie opiece nad synem.

Grzegorz Dunal

W styczniu 2014 roku Grzegorz doznał krwotoku do pnia mózgu i lewej półkuli móżdżku z przebiciem do układu komorowego. Mężczyzna jest po drenażu dokomorowym z powodu wodogłowia. Następstwem tego jest utrzymujący się niedowład czterokończynowy ze wzmożonym napięciem mięśniowym, porażenie nerwu twarzowego, niemożność zamknięcia lewego oka i dyzartria.

Adrian Kornienko

Jadąc na zakupy z żoną i synkiem ulegli wypadkowi, w wyniku którego Adrian stracił obie nogi.

Kliknij, by poznać inne osoby.Renata Brzezowska

Pani Renata od urodzenia cierpi na porażenie mózgowe, objawiające się niedowładem kończyn dolnych. Pomimo licznych operacji nóg, jakim w dzieciństwie poddano kobietę, nie udało się przywrócić pełnej sprawności i dziś skazana jest na wózek.

Krystian Burkowicz

Krystian doznał obrażeń w wyniku pobicia. Chłopak był operowany z powodu krwiaka podtwardówkowego prawostronnego. Po operacji był utrzymywany w śpiączce farmakologicznej przez trzy tygodnie. W wyniku urazu czaszkowo-mózgowego utrzymuje się niedowład spastyczny lewostronny, żywiony przez PEG.

Agnieszka Chowaniec

Agnieszka przebyła w kwietniu 2017 roku krwotok dokomorowy a następnie embolizację naczyniaka tętniczo-żylnego lewego wzgórza, w maju nastąpiło nawrotowe krwawienie mózgowe dokomorowe. Utrzymuje się encefalopatia pourazowa oraz niedowład czterokończynowy z obniżonym napięciem mięśniowym.

Bartosz Chrzan

Bartosz choruje na mózgowe porażenie dziecięce z padaczką oraz upośledzenie umysłowe w stopniu głębokim. Rodzice chłopca starają się zapewnić mu odpowiednie warunki do rozwoju, ale koszty leczenia i rehabilitacji wymagają ogromnych nakładów pieniężnych i przekraczają możliwości finansowe rodziny.

Mikołaj Cierniak

W 2007 roku chłopak przeszedł skomplikowaną operację usunięcia guza móżdżku. Od tego czasu u Mikołaja utrzymuje się niedowład spastyczny czterokończynowy. Wymaga stałego, intensywnego leczenia usprawniającego, logoterapii i opieki neuropsychologa.

Helena Cieśla

Pani Helena jest leczona z powodu zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa – wielopoziomowe zmiany w odcinku lędźwiowym. Stan po wypadku drogowym w 2001 roku.

Kamil Cieślar

Kamil w wieku 18 lat uległ ciężkiemu wypadkowi motocyklowemu podczas zawodów żużlowych, na skutek którego nastąpiło złamanie kręgosłupa z uszkodzeniem rdzenia kręgowego. W tym momencie życie Kamila zatrzymało się. Młody chłopak został skazany na wózek inwalidzki oraz pomoc drugiej osoby.

Szymon Cieślicki

Szymon w maju 2014 roku został potrącony przez skuter. W wyniku zdarzenia doznał urazu wielonarządowego oraz rdzenia kręgowego na poziomie C5, złamania kości czołowej, stłuczenia płuc i wątroby. Obecnie porusza się na wózku inwalidzkim.

Kliknij, by poznać inne osoby.Julia Dyderska

Julia była radosną pięciolatką, gdy 18 kwietnia 2014 roku zmieniło się całe jej dotychczasowe życie. Tego dnia uczestniczyła w wypadku samochodowym, w wyniku którego straciła prawą rękę. Rodzice Julki starają się robić wszystko, co w ich mocy, by pomóc córce. Koszty leczenia przekraczają jednak możliwości finansowe rodziny.

Piotr Dylewski

Na skutek wypadku samochodowego 26-letni wówczas Piotr doznał urazu wielonarządowego, rozlanego urazu aksonalnego mózgu oraz mnogich stłuczeń mózgu. Wymaga stałej rehabilitacji ruchowej i psychoterapii.

Zdzisław Fedak

Pan Zdzisław przeszedł udar krwotoczny, a następnie zawał prawej półkuli mózgu z następowym niedowładem lewostronnym, najprawdopodobniej w przebiegu napadowego migotania przedsionków. Poza tym u mężczyzny występuje nadciśnienie tętnicze. Stan po ablacji.

Blanka Filipcow

Blanka uległa wypadkowi komunikacyjnemu w Rumunii w sierpniu 2016 roku, w wyniku którego doznała urazu czaszkowo-mózgowego z urazem kręgosłupa. Stosowana rehabilitacja pomaga w powrocie do zdrowia.

Anna Filipiak

Jako ofiara wypadku komunikacyjnego z dnia 24 sierpnia 2014 roku Ania cierpi na niedowład czterokończynowy i wiotkie porażenie kończyn dolnych. Z tego tytułu posiada orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności. Jest całkowicie uzależniona od drugiej osoby, wymaga stałej rehabilitacji i usprawniania.

Karolina Florkowska

Karolina uległa wypadkowi jako pasażerka samochodu osobowego w październiku 2017 roku. W wyniku zdarzenia doznała urazu wielonarządowego w tym uraz klatki piersiowej z obustronną odmą opłucnową, stłuczenie wątroby oraz urazu czaszkowo-mózgowego, wystąpił obrzęk mózgu, krwawienie podpajęczynówkowe, krwiak przymózgowy.

Anna Frydrych

Ania urodziła się jako wcześniak. Rozpoznano u niej pentasomię chromosomu X. Na skutek obniżonej odporności tuż po przyjściu na świat zachorowała na zapalenie płuc. Przez pierwszy rok życia była hospitalizowana na skutek infekcji. Podawane dziecku silne leki spowodowały zatrzymanie rozwoju cech motorycznych.

Natalia Garlicka

Natalia choruje od maja 2015 roku. U dziewczyny podejrzewa się zespół Kawasaki oraz choroby tkanki łącznej ze zmianami demielinizacyjnymi w rdzeniu kręgowym. Występuje niedowład spastyczny kończyn dolnych, pęcherz neurogenny, zaburzenia czucia, zaburzenia lokomocji i równowagi.

Kliknij, by poznać inne osoby.Helena Gąska

Helena cierpi z powodu polineuropatii czuciowo-ruchowej, występuje drętwienie oraz ból kończyn – zaburzenia równowagi, osłabienie siły mięśniowej. U Heleny występuje ponad to cukrzyca typu II, przewlekła choroba nerek, nadczynność tarczycy, nadciśnienie tętnicze, porusza się za pomocą kul oraz balkonika. Helenie potrzebna jest codzienna rehabilitacja.

Patrycja Gerwel

Patrycja urodziła się zdrowa, jednak w drugim miesiącu życia rozpoznano u niej zespół Lennoxa-Gastauta, którego następstwem jest opóźnienie rozwoju psychoruchowego. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na usprawnienie i rozwój Patrycji.

Krystian Głąb

W wyniku wypadku samochodowego w 2009 r. Krystian stracił prawą nogę. Głowa rodziny, ojciec i jedyny jej żywiciel w ułamku sekundy stał się inwalidą skazanym na wózek i pomoc drugiej osoby.

Marta Diduszko

Marta wraz z narzeczonym miała wypadek komunikacyjny. Auto, które niespodziewanie wyjechało z drogi podporządkowanej, zmusiło kierowcę do gwałtownego odbicia kierownicy.

Robert Głogowski

Robert w wyniku wypadku samochodowego doznał urazu wielonarządowego, w tym złamania kręgosłupa z uszkodzeniem rdzenia kręgowego na poziomie C5. Obecnie utrzymuje się u niego niedowład kończyn górnych oraz porażenie kończyn dolnych z zaburzeniami czucia.

Piotr Gołuch

W czerwcu 2014 roku Piotr doznał urazu zmiażdżeniowego prawego podudzia, w wyniku którego amputowano mu prawą nogę na wysokości ½ kości udowej. Jest młodym człowiekiem, który chciałby spełniać marzenia swoje i najbliższej rodziny. Znaczny stopień niepełnosprawności ogranicza jednak możliwości Piotra.

Joanna Gorzkowska

Asia na skutek malformacji tętniczo-żylnej dwukrotnie przeszła krwotok mózgowy. W konsekwencji u młodej kobiety utrzymuje się niedowład spastyczny prawostronny. Z powodu pokrwotocznego wodogłowia ma wszczepioną zastawkę komorowo-otrzewnową. Dziewczyna porusza się przy pomocy wózka inwalidzkiego.

Paweł Grabowski

Paweł został potrącony przez samochód w sierpniu 205 r. Chłopak doznał ciężkiego urazu czaszkowo-mózgowego, w wyniku którego utrzymuje się niedowład spastyczny czterokończynowy. Paweł pozostaje w stanie wegetatywnym.

Kliknij, by poznać inne osoby.Marcin Grabowski

Marcin uległ wypadkowi na torach kolejowych. Wpadł pod przejeżdżający pociąg doznając urazu zmiażdżeniowego prawej stopy, której nie udało się uratować – konieczna była amputacja.

Daniel Grams

Daniel przeszedł dwie skomplikowane operacje: usunięcia krwiaka śródmózgowego oraz guza lewej półkuli mózgu. Konsekwencją przebytych zabiegów jest niedowład połowiczy prawostronny oraz afazja ruchowa.

Piotr Grotkowski

14.10.2009 roku Piotr był uczestnikiem wypadku komunikacyjnego. Na niestrzeżonym przejeździe kolejowym kierowca samochodu wjechał pod nadjeżdżający pociąg. Piotr jako pasażer doznał wielu obrażeń: stłuczenia głowy i mózgu, rozległego stłuczenia klatki piersiowej z uszkodzeniem prawego płuca oraz wieloodłamkowego złamania lewych żeber.

Michał Grudziński

w 2017 roku podczas rajdu Gdańsk Baltic Cup samochód, w którym znajdował się Michał, wypadł z drogi i wpadł na ogrodzenie. Michał doznał bardzo poważnych obrażeń – urazu mózgowo-czaszkowego i licznych stłuczeń i złamań w zakresie czaszki. Był poddawany intensywnemu leczeniu, obecnie wciąż potrzebuje rehabilitacji. Nie jest w stanie funkcjonować samodzielnie, wymaga pomocy przy codziennych czynnościach.

Patryk Grundt

Patryk był aktywnym sportowcem, uwielbiał piłkę nożną. W 2010 roku został ciężko poszkodowany w wypadku komunikacyjnym jako pasażer auta osobowego. Doznał rozległego urazu czaszkowo-mózgowego. Ze względu na stan zdrowia Patryk przebywa w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym.

Józef Gruszka

Pan Józef Gruszka – poseł na Sejm II, III i IV kadencji w latach 1993-2005, 10. kwietnia 2005 r. doznał wylewu krwi do mózgu, skutkiem którego jest porażenie czterokończynowe.

Damian Grzywaczyk

W maju 2017 r. w Damian w tragicznych okolicznościach uległ wypadkowi komunikacyjnemu. Sprawca uciekła z miejsca zdarzenia, pozostawiając Damiana z ciężkimi obrażeniami.

Angelika Ładosz

W dniu 03.07.2015 roku Angelika wyszła z domu na przystanek autobusowy w miejscowości Sitaniec. W czasie przechodzenia przez przejście dla pieszych została potrącona przez jadącego samochodem mężczyznę w wieku 77 lat. W wyniku wypadku doznała, urazowego obrzęku mózgu, stłuczenia mózgu, krwiaka nad i podtwardówkowego, złamania kości czaszki, pęknięcia prawej łopatki i złamania kości podudzia lewej nogi. Biegły lekarz medycyny sądowej stwierdził chorobę realnie zagrażającą życiu...

Kliknij, by poznać inne osoby.Klaudia, Mateusz, Karolina, Patryk Hałdrzyńscy

W dniu 28. sierpnia 2010 doszło do tragicznego wypadku drogowego, w którym śmierć poniósł ojciec i jedyny opiekun Klaudii, Mateusza, Karoliny i Patryka. Rodzeństwem zaopiekowała się babcia. Jej skromne źródło utrzymania zaspokaja jednak jedynie podstawowe potrzeby rodziny.

Marta Hanicka

Marta od dzieciństwa porusza się na wózku inwalidzkim. Ze względu na chorobę wymaga całodobowej opieki ze strony innych osób. Jest rehabilitowana z powodu zaburzeń narządu ruchu na tle porażenia mózgowego ze zmianami zwyrodnieniowymi i skrzywieniem kręgosłupa oraz stawów kolanowych.

Piotr Haniecki

31 maja 2017 roku nieprzytomnego, bez oznak życia Piotra znalazła mama. Pierwszej pomocy udzieliło mu pogotowie ratunkowe, dzięki szybkiej reanimacji udało się go przywrócić do życia. Okazało się, że Piotr przeszedł wirusowe zapalenie opon mózgowych.

Łukasz Harabasz

Łukasz uległ wypadkowi komunikacyjnemu we wrześniu 2016 roku, w aucie którym jechał pękła opona. W wyniku tego zdarzenia doznał urazu wielonarządowego, utrzymuje się niedowład spastyczny czterokończynowy, nasilony po lewej stronie, porusza się na wózku, wymaga wsparcia i pomocy osób trzecich.

Szymon Hen

Szymon doznał urazu czaszkowo-mózgowego z krwiakiem podtwardówkowym w wyniku wypadku samochodowego. Chłopiec był w stanie śpiączki pourazowej. Występuje niedowład czterokończynowy. Chłopiec wymaga rehabilitacji.

Krystyna Hendzel

Krystyna została potrącona jako piesza przez samochód w grudniu 2017 roku. Doznała urazu wielonarządowego oraz ciężkiego urazu czaszkowo-mózgowego.

Kamil Hildebrandt

Kamil uległ wypadkowi w pracy w styczniu 2018 roku. Maszyna przy której pracował, i którą próbował naprawić niestety wciągnęła mu rękę w wyniku czego doznał rany miażdżonej z amputacją palców II-IV prawej ręki z ubytkiem skóry śródręcza. Przed Kamilem długa droga aby powrócić do normalności, czeka go długie i bolesne leczenie oraz rehabilitacja.

Adam Hnizdur

Z powodu gwałtownie postępującego kłębuszkowego zapalenia nerek Adam był przez dwa lata poddawany hemodializom. W 2014 r. przeszedł transplantację nerki. W związku z przebytym zapaleniem rdzenia kręgowego w przebiegu układowego zapalenia naczyń cierpi na niedowład kończyn dolnych.

Kliknij, by poznać inne osoby.Joanna Holz

W dniu 20. września 2010 roku doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego, w którym poszkodowana została Joanna Holz. Kierowca samochodu, w którym jako pasażerka podróżowała Joasia nieoczekiwanie stracił panowanie nad pojazdem i wypadł z drogi, uderzając w drzewo. Skutki tego zdarzenia są dramatyczne – Asia cierpi na porażenie kończyn dolnych.

Marcin Horbacz

Marcin został ranny w kolizji jako pasażer samochodu w październiku 2017 r, z niewyjaśnionych przyczyn auto wypadło z drogi i uderzyło w drzewo. Miał wtedy zaledwie 19 lat. W wyniku wypadku doznał urazu wielonarządowego – złamania trzonu kręgu C6 i C7, złamania wyrostków stawowych C3, C6, C7 oraz ostrej niewydolności oddechowej.

Krzysztof Horodyłowski

Pan Krzysztof choruje na zapalenie rdzenia kręgowego. U mężczyzny występuje niedowład kończyn dolnych, otyłość, cukrzyca, zespół bezdechu śródsennego, zwyrodnienie barwnikowe siatkówki.

Daniel Jachimowski

W wyniku wypadku samochodowego Daniel doznał ciężkiego urazu śródczaszkowego. Utrzymuje się u niego spastyczny niedowład czterokończynowy. Młody mężczyzna potrzebuje codziennej rehabilitacji oraz opieki.

Anna Jagła

Pani Anna choruje od 20. roku życia na padaczkę lekooporną. Powikłaniem po atakach padaczki są między innymi problemy z kręgosłupem i częściowy niedowład lewej strony ciała. Ponadto u kobiety zdiagnozowano zakrzepicę, zespół antyfosfolipidowy, zespół Raynauda, dystrofię współczulną, neuralgie obwodowe, nadciśnienie tętnicze, zespół cieśni nadgarstka, znaczne zawężenie pola widzenia, astmę oraz chorobę tarczycy.

Zenon Janiak

Zenon uległ wypadkowi motocyklowemu w październiku 2007 roku. W wyniku zdarzenia doznał urazu kręgosłupa, pęknięcia żeber oraz ogólnych potłuczeń. Tego dnia całe jego życie uległo zmianie. W jednej chwili pełen życia dojrzały mężczyzna został skazany na wózek inwalidzki.

Hieronim Janicki

W 2008 roku Hieronim przebył ciężki udar krwotoczny do pnia mózgu z niewydolnością oddechową i krążeniową. Utrzymuje się niedowład czterokończynowy z przewagą strony lewej, zaburzenia równowagi uniemożliwiające samodzielne chodzenie (porusza się przy pomocy wózka inwalidzkiego) oraz zaburzenia mowy.

Paweł Janik

Paweł, jeden z pięciu synów państwa Janik, prawdopodobnie został uderzony tępym przedmiotem w głowę. Po wykonaniu TK głowy stwierdzono krwiaka nadtwardówkowego po stronie lewej. W ciężkim stanie został skierowany bezpośrednio na blok operacyjny. U chłopaka utrzymuje się afazja oraz niedowład prawostronny.

Kliknij, by poznać inne osoby.Dominik Iwiński

Dominik uległ wypadkowi w pracy, spadł z dużej wysokości. W wyniku wypadku nastąpił uraz wielonarządowy, złamany kręgosłup, przerwany rdzeń kręgowy, zmiażdżone płuca. Po wypadku stan Dominika był krytyczny. Teraz Dominik otwiera oczy, patrzy dookoła ale pozostaje bez kontaktu, jest w śpiączce.

Natan Jasiński

W wieku pięciu lat Natan został hospitalizowany z powodu utraty przytomności. Zdiagnozowano padaczkę dziecięcą. W październiku następnego roku stwierdzono postępujący zanik kontroli nad lewą kończyną dolną. U chłopca występuje podejrzenie dystonii.

Patrycja Jeleń

W listopadzie 2011 roku Patrycja została potrącona przez samochód na przejściu dla pieszych. Doznała ciężkiego urazu czaszkowo-mózgowego i wielu złamań. Do dnia dzisiejszego u dziewczyny utrzymuje się niedowład czterokończynowy,

Piotr Jędraszak

Piotr był częstym gościem na polu sąsiadów. Interesowały go maszyny rolnicze, czasami jeździł w kabinie ciągnika jako pasażer. Niestety w sierpniu 2014 roku zdarzył się wypadek. Przedramię Piotrka zostało wkręcone w siewnik. Konieczna była amputacja kończyny górnej. Chłopak potrzebuje rehabilitacji i zaopatrzenia w protezę prawej ręki.

Stanisław Jodłowski

U pana Stanisława dwukrotnie wystąpił udar niedokrwienny w 2013 i 2016 roku z powodu zwężenia tętnicy szyjnej. U mężczyzny występuje niedowład kończyn prawych z afazją czuciowo-ruchową.

Szczepan Kachnic

8 maja, 28 letni Szczepan doznał udaru niedokrwiennego pnia mózgu. Udało mu się przetrwać pierwsze trzy decydujące doby. Nie mówił, nie ruszał się, jednak rozumiał. Oddychał przez respirator, był karmiony sondą. Każda bakteria mogła go zabić. Jedynie intensywna rehabilitacja może zapewnić mu szansę na normalne życie w przyszłości.

Zuzanna Kaczmarek

Zuzanna doznała poważnego urazu czaszkowo-mózgowego w wyniku wypadku komunikacyjnego, który wydarzył się po pierwszych urodzinach dziewczyny. Poza tym Zuzanna choruje także na mukopolisacharydozę.

Vladyslav Kamilovskyi

Vladyslav cierpi z powodu guza pnia mózgu. 29.10.2016 roku usunięcie guza, 30.10.2016 nastąpiło usunięcie krwiaka komory mózgowej.

Kliknij, by poznać inne osoby.Krzysztof Kamiński

Krzysztof uległ wypadkowi samochodowemu w 2012 roku. Doznał urazu czaszkowo-mózgowego wskutek czego utrzymuje się niedowład czterokończynowy oraz encefalopatia pourazowa. Mężczyzna potrzebuje całodobowej opieki.

Marek Kamosz

Marek uległ wypadkowi komunikacyjnemu w kwietniu 2015 roku. Mężczyzna doznał wielomiejscowego stłuczenia mózgu, krwotoku podpajęczynówkowego, złamania kości twarzoczaszki, złamania kręgu C1. Utrzymuje się czterokończynowy niedowład spastyczny.

Regina Kantarowska

W dniu 24 października 2009 r. Regina Kantarowska uległa wypadkowi komunikacyjnemu. Doznała licznych obrażeń ciała, z których najpoważniejszym okazało się przerwanie rdzenia kręgowego na wysokości siódmego kręgu piersiowego.

Magdalena Karbowska

Magdalena została potrącona przez samochód. Kobieta doznała obrażeń wielonarządowych, w tym obrażeń czaszkowo-mózgowych, złamania kończyn, miednicy.

Daniel Karolak

Daniel uległ wypadkowi komunikacyjnemu, w wyniku którego doznał poważnego urazu wielonarządowego, wybuchowego złamania Th 8-9 z przerwaniem rdzenia kręgowego, złamanie żebra IX po stronie prawej, uraz barku prawego, stłuczenie obu płuc w wyniku czego nastąpiła odma opłucnowa, utrzymuje się porażenie spastyczne i niedowład kończyn dolnych, pęcherz neurogenny. Niezbędna jest ciągła i intensywna rehabilitacja.

Dawid Kasprzak

11 kwietnia 2011 roku Dawid uległ wypadkowi komunikacyjnemu, w wyniku którego doznał uszkodzenia centralnego układu nerwowego. Po reanimacji miesiąc przebywał w śpiączce. Dawid jest osobą niepełnosprawną w stopniu znacznym i wymaga stałej opieki, którą sprawuje całodobowo jego matka. Rodzina ma niewysokie dochody, a w związku z tym ograniczony dostęp do zarówno leczenia, jak i rehabilitacji, co znacznie spowalnia proces powrotu do zdrowia i regeneracji organizmu Dawida.

Michał Kędziora

Michał uległ wypadkowi podczas pomocy przy pracach polowych. Maszyna zmiażdżyła jego prawą rękę i konieczna była amputacja w stawie promieniowo-nadgarstkowym. Aby móc realizować swoje marzenia chłopak potrzebuje protezy prawego przedramienia.

Dawid Gański

Mam na imię Dawid. Mam 19 lat i obecnie jestem w dość trudnej sytuacji życiowej przez wypadek samochodowy. Bezpośrednio po wypadku byłem nieprzytomny. W szpitalu okazało się, że mam obrzęk mózgu, połamane kości twarzy i złamanie otwarte lewej nogi. Od tamtego czasu minęły już ponad 3 tygodnie a ja nadal jestem w śpiączce…

Kliknij, by poznać inne osoby.Marcin Kiciński

W listopadzie 2011 roku Marcin uległ wypadkowi samochodowemu jako pasażer jadący na tylnym siedzeniu pojazdu. Mężczyzna doznał licznych obrażeń ciała, w tym poważnego urazu kręgosłupa na poziomie C6. Na dzień dzisiejszy utrzymuje się niedowład czterokończynowy oraz uszkodzenia serca i płuc. Rodzina Marcina nie jest w stanie samodzielnie poradzić sobie z wydatkami takimi, jak kosztowne leki, dojazdy do placówek medycznych oraz rehabilitacja.

Szymon Klecki

Szymon przebył dwa wypadki. W kwietniu 2014 r. został potrącony przez samochód. Pół roku później wpadł do stawu – nastąpiło zatrzymanie krążenia oraz niewydolność oddechowa. W wyniku tego zdarzenia pojawiły się liczne zmiany obrzękowo-zapalne płuc, zaniki korowo-podkorowe mózgu oraz obrzęk mózgu. U chłopca utrzymuje się obrzęk mózgu, encefalopatia i porażenie czterokończynowe. Szymon potrzebuje intensywnej wielokierunkowej rehabilitacji.

Lucyna Klimek

Problemy ze zdrowiem Pani Lucyny zaczęły się w 2011 roku. Od tego momentu mąż i trójka dzieci zajmują się prowadzeniem domu. Kobieta jest po operacyjnym leczeniu guza mózgu i reoperacji z powodu wznowy w lipcu 2014 roku. U Pani Lucyny wszczepiona została zastawka komorowo-otrzewnowa w przebiegu wodogłowia, utrzymuje się u niej również niedowład spastyczny kończyn prawych.

Edyta Klepacka

Edyta doznała ciężkich obrażeń głowy w wyniku wypadku komunikacyjnego w 2012 roku. U kobiety występuje niedowład czterokończynowy z przykurczami. Potrzebuje specjalistycznej rehabilitacji. Pomóżmy Edycie w powrocie do samodzielności.

Jacek Koper

W listopadzie 2009 roku Jackowi pękł naczyniak i konieczna była operacja. Zabieg zakończył się pomyślnie. 31-letni wówczas mężczyzna początkowo czuł się dobrze i wszystko wskazywało na to, że kilka dni po operacji zostanie wypisany do domu. Niestety po dziewięciu dniach od zabiegu nastąpił obrzęk mózgu spowodowany zarażeniem bakterią Klebsiella pneumoniae. Niezbędna była druga operacja, po której Jacek nie odzyskał już świadomości.

Bogusław Kopera

Pan Bogusław w przebiegu cukrzycy stracił prawe podudzie. Ponadto cierpi na nadciśnienie tętnicze, padaczkę, dnę moczanową, marskość wątroby. Jest osobą samotnie gospodarującą. Prosimy Państwa o pochylenie się nad losem Pana Bogusława i przekazanie darowizny na pomoc w leczeniu i rehabilitacji.

Wacław Kostecki

Wacław był pasażerem helikoptera, który runął na ziemie.<br /> Trafił do szpitala w stanie śpiączki, zaintubowany. Tomografia wykazała rozerwanie lewej części przepony, oraz przemieszczenie organów jamy brzusznej do klatki piersiowej, krwawienie podpajęczynówkowe, uraz mózgu, rozsiane krwotoki do pnia mózgu, złamanie kręgu C2, obustronne uszkodzenie płuc.

Piotr Kościelniak

Piotr we wrześniu 2010 roku uległ wypadkowi motocyklowemu. Kierowca samochodu osobowego zajechał mu drogę, w wyniku czego mężczyzna doznał poważnych obrażeń ciała w tym stłuczenia płuc, krwiaka jamy opłucnej lewej, złamania wybuchowego kręgu Th4 z zagięciem osi kręgosłupa, przerwania ciągłości korzeni nerwowych Th3 i Th4. W efekcie Piotr doznał porażenia wiotkiego kończyn dolnych. Dziś porusza się na wózku inwalidzkim.

Kliknij, by poznać inne osoby.Kacper Kot

Przed wypadkiem był wesołym chłopcem, dziś walczy o powrót do normalności. Kacper w 2014 roku uległ nieszczęśliwemu wypadkowi: jako pieszy został potrącony przez samochód. W wyniku tego zdarzenia porusza się na wózku inwalidzkim. Od nowa uczy się siedzieć, ma problemy z mówieniem, lewą rękę ma niewładną, musi posługiwać się prawą co jest dla niego trudne, bo przed wypadkiem był leworęczny. Nie poddaje się jednak i wraz z rodzicami walczy o samodzielność.

Piotr Edward Kotowski

Piotr jest ofiarą wypadku samochodowego, w wyniku którego doznał urazu wielonarządowego, w tym czaszkowo-mózgowego i urazu kręgosłupa szyjnego. Cierpi na niedowład czterokończynowy i niewydolność oddechową spowodowaną odnerwieniem przepony – jest objęty opieką w ramach respiratoroterapii domowej. Chłopak wymaga intensywnej, wielokierunkowej rehabilitacji, by móc dojść do zdrowia.

Paulina Kowalczyk

Paulina została potrącona przez samochód. W wyniku wypadku doznała urazu czaszkowo-mózgowego i przebywała w długotrwałej śpiączce. Obecnie u dziewczynki występuje niedowład spastyczny pourazowy, encefalopatia i padaczka lekooporna. Ratunkiem jest intensywna praca z terapeutą, koszty której znacznie przekraczają możliwości skromnego domowego budżetu. Mama Pauliny samotnie wychowuje dwie córki i nie jest w stanie poradzić sobie z kosztami leczenia i rehabilitacji.

Paweł Kowalczyk

Paweł uległ wypadkowi w pracy – spadł ze skarpy do wody. Został odratowany, lecz pozostaje niepełnosprawny: złamaniu uległy trzony kręgów C5 i C6 z przemieszczeniem i wbiciem odłamów bezpośrednio do światła kanału kręgowego; nastąpiło stłuczenie rdzenia. Paweł cierpi na niedowład spastyczny. Mieszka ze schorowaną mamą. Ich sytuacja finansowa jest bardzo trudna. Paweł jest całkowicie niezdolny do pracy, a nawet samodzielnej egzystencji. Orzeczono 100% długotrwałego uszczerbku na zdrowiu!

Barbara Kowalczyk

Pani Barbara choruje na postępujący zanik mięśni – dystrofię mięśniową. Stan zdrowia nie pozwala kobiecie na samodzielność. Porusza się na wózku inwalidzkim i potrzebuje pomocy w codziennych czynnościach.

Maciej Koziatek

Maciej uległ wypadkowi komunikacyjnemu w grudniu 2016 roku. Chłopak jechał samochodem, stracił nad nim panowanie i zderzył się z innym samochodem. Doznał urazu wielonarządowego – licznych krwiaków śródmózgowych i stłuczenia płuc. Wymaga intensywnej rehabilitacji.

Maria Krawczyk

Maria została potrącona na przejściu dla pieszych we wrześniu 2017 r. Konsekwencją zdarzenia były obrażenia wewnętrzne. Wystąpił krwiak płata skroniowego prawego oraz krwiak lewej półkuli mózgu. Ponad to Maria doznała również licznych złamań, w tym kości promieniowej, zatok oraz złamania miednicy. Do dziś nie odzyskała przytomności. By utrzymać ją w stanie niezagrażającym życiu, niezbędna jest ciągła, intensywna rehabilitacja.

Paulina Kruczkiewicz

Paulina do 2006 roku była aktywną, wysportowaną 26-latką. Na skutek wypadku podczas zjazdu na desce snowboardowej kobieta doznała urazu czaszkowo-mózgowego. Konieczne było operacyjne usunięcie krwiaka podtwardówkowego. Dzięki intensywnej rehabilitacji udało się wyeliminować porażenie czterokończynowe, jednak kobieta wciąż nie jest w pełni sprawna. Utrzymuje się niedowład lewej strony ciała.

Kliknij, by poznać inne osoby.Katarzyna Kruszniewska

Katarzyna cierpi z powodu niedowładu czterokończynowego z przewagą strony lewej w przebiegu mózgowego porażenia dziecięcego.

Wiesław Krzyżykowski

Wiesław uległ wypadkowi w pracy w październiku 2017 roku, został przygnieciony betonowym blokiem. Występuje stan po urazie wielonarządowym, porusza się samodzielnie, ma znaczne luki w pamięci świeżej, występuje padaczka, spowolnienie oraz zaburzenia osobowości i zachowania. Wymaga wdrożenia złożonej rehabilitacji funkcjonalnej.

Karol Kseń

Karol to młody, uczynny, wysportowany 19 latek, który jest uczniem klasy maturalnej. Wypadek komunikacyjny jakiemu uległ 25 lipca 2018 roku przerwał wszystkie jego plany i marzenia.<br /> W wyniku wypadku Karol doznał poważnego urazu głowy. Obecnie jest bez kontaktu, ale walczy każdego dnia, aby wrócić do Nas. Dzięki pomocy rodziny, przyjaciół, ludzi dobrej woli Karol został zakwalifikowany do programu wybudzeniowego ze śpiączki.<br /> Po wybudzeniu będzie potrzebował długiej i kosztownej rehabilitacji.

Paweł Kuras

Paweł urodził się w 36. tygodniu ciąży z wodogłowiem. Pierwszą z wielu operację wodogłowia przeszedł jeszcze w łonie matki. Cierpi na mózgowe porażenie dziecięce, skrzywienie kręgosłupa w odcinku Th-L, pogłębienie lordozy lędźwiowej, obniżoną funkcję manipulacyjną rąk, niedowład kończyn dolnych. Nie potrafi stanąć na piętach, nie może podskakiwać jak jego rówieśnicy. Stara się jednak być samodzielny. Aby utrzymać dobre tempo rozwoju potrzebuje intensywnej rehabilitacji.

Anna Bierówka

Anna ucierpiała w wypadku komunikacyjnym. Dziewczyna doznała uszkodzenia lewego splotu barkowego, stłuczenia głowy, wstrząśnienia mózgu i złamania kości jarzmowej lewej z przemieszczeniami. Rehabilitacja przynosi wymierną poprawę, jednak możliwości finansowe rodziny są ograniczone.

Julia Kuźba

Julia mając 1,5 roku zaczęła tracić nabyte umiejętności, takie jak mowa czy chód. Po licznych badaniach zdiagnozowano zespół Retta – chorobę o podłożu neurologicznym. Ponadto u dziewczynki występują: padaczka objawowa, zespół piramidowy i móżdżkowy oraz znaczne skrzywienie kręgosłupa. Codzienne ćwiczenia rehabilitacyjne pozwalają Julce na powolny, ale stały rozwój ruchowy i emocjonalny. Zaprzestanie ćwiczeń spowoduje dotkliwy regres umiejętności.

Marysia Mucha

Marysia to wiecznie uśmiechnięta 5-latka. W sobotę, niedługo po pierwszej rocznicy śmierci starszego brata Marysia odwiedzała z rodziną jego grób. Nikt nie przypuszczał, że na cmentarzu może zdarzyć się tak groźny wypadek.

Mirosława Kuźniarek

W wieku 35. lat Mirosława doznała wylewu krwi do mózgu, na skutek czego cierpi na porażenie lewostronne i niedowład lewej kończyny górnej w stopniu znacznym. Kobieta potrzebuje intensywnej rehabilitacji, by nie doszło do cofnięcia się już uzyskanego postępu.

Kliknij, by poznać inne osoby.Ilona Kwiecień

Pani Ilona w lipcu 2015 przebyła krwotok śródmózgowy prawej półkuli mózgu, we wrześniu 2015 przebyła operację usunięcia naczyniaka tętniczo-żylnego wzgórza prawego. U kobiety utrzymuje się niedowład lewostronny.

Paweł Lasecki

W dniu rozpoczęcia roku szkolnego 2004/2005 idąc do szkoły, Paweł został potrącony przez samochód ciężarowy, który zmiażdżył lewą nogę chłopaka. Kończyna wraz z częścią miednicy uległa amputacji urazowej. Na skutek poważnych powikłań pooperacyjnych Paweł w latach 2005-2011 poddany został ponad dwudziestu operacjom chirurgiczno-urologicznym. Dziś marzeniem Pawła jest zakup protezy nogi, która umożliwi mu chodzenie o własnych siłach.

Teresa Leks

Pani Teresa przebyła pęknięcie tętniaka tętnicy środkowej mózgu z krwotokiem śródmózgowym. U kobiety występuje niedowład kończyn prawych, afazja i nadciśnienie tętnicze. Opiekę nad chorą sprawuje jej córka.

Hubert Lew

Hubert z powodu ciężkiego zatrucia chemicznego doznał urazu wielonarządowego. U młodego mężczyzny nastąpiło nagłe zatrzymanie krążenia, w wyniku którego doszło do niedotlenienia mózgu. Przez dwa miesiące przebywał w stanie śpiączki. Na chwilę obecną utrzymuje się u niego polineuropatia z niedowładem kończyn dolnych. Huberta czeka długa droga w powrocie do samodzielności. Wymaga ciągłej rehabilitacji oraz terapii.

Kinga Lewandowska

Kinga 3. grudnia 2009 roku uległa wypadkowi komunikacyjnemu, w wyniku którego doznała urazu wielonarządowego, w tym rozległego urazu czaszkowo-mózgowego. Dwukrotnie poddana została kraniotomii odbarczającej. Z powodu wodogłowia pourazowego dokonano implantacji zastawki komorowo-otrzewnowej. Kinga cierpi na niedowład spastyczny czterokończynowy.

Hanna Lewko

W wieku 3. lat mała Hania zachorowała na bardzo rzadką chorobę MOYAMOYA, powodującą zwężenie tętnic szyjnych, w efekcie czego w ciągu zaledwie miesiąca przeszła dwa udary niedokrwienne mózgu. W wyniku tych zdarzeń doszło u dziewczynki do poważnych uszkodzeń mózgu i obecnie cierpi ona na niedowład czterokończynowy, nie mówi oraz samodzielnie nie je. W maju 2009 roku Hania przeszła skomplikowaną operację na obydwu półkulach mózgu. Czeka ją teraz długa, żmudna, bolesna i przede wszystkim niezwykle kosztowna rehabilitacja, której mogą podjąć się jedynie nieliczni specjaliści.

Roman Lęcznar

W sierpniu 2012 roku Roman uległ wypadkowi komunikacyjnemu jako pasażer motocykla. Kierowca zginął na miejscu, a Roman doznał ciężkich obrażeń ciała, w tym urazu czaszkowo-mózgowego. Cierpi na niedowład spastyczny czterokończynowy. Chłopak potrzebuje intensywnej rehabilitacji oraz stałej opieki, by powrócić do zdrowia.

Piotr Lisowski

W dniu 24. października 2009 r. doszło do wypadku komunikacyjnego, w którym ucierpiał 36-letni wówczas Piotr Lisowski. Na skutek potrącenia przez samochód mężczyzna doznał rozległych obrażeń ciała, w szczególności urazów neurologicznych, które doprowadziły do trwałego inwalidztwa. Świat młodego mężczyzny z całą masą pomysłów na przyszłość, został wywrócony do góry nogami. Niezbędna jest intensywna rehabilitacja usprawniająca.

Kliknij, by poznać inne osoby.Aleksander Łebek, Oliwier Łebek

Olek i Oliwier to bracia, którzy urodzili się z zespołem wad wrodzonych. Starszy z chłopców Olek – cierpi z powodu przykurczów zginaczy kolana. U chłopca po 3 roku życia zdiagnozowano padaczkę. U Oliwiera występuje niedorozwój robaka móżdżku oraz przykurcze. U chłopca problemem jest także padaczka. Bracia wymagają kosztownego leczenia i intensywnej rehabilitacji. Rodzice walczą każdego dnia o lepsze życie dla swoich dzieci, które pozostają pod opieką wielu poradni specjalistycznych. Rodzina mieszka na wsi, gdzie nie ma odpowiednich ośrodków i specjalistów.

Zbigniew Łojek

Pan Zbigniew przeszedł udar niedokrwienny prawej półkuli mózgu, w wyniku którego jest inwalidą I grupy z niedowładem czterokończynowym, niezdolnym do samodzielnej egzystencji. Wymaga stałej rehabilitacji, aby poprawić stan swego zdrowia oraz uniknąć powikłań. Prosimy o wsparcie ludzi wrażliwych na krzywdę innych.

Tomasz Łukasik

U Tomasza występuje zespół piramidowo-pozapiramidowy móżdżkowy, niedowład spastyczny, zaburzenia koordynacji ruchowej. Od 2009 roku postępuje osłabienie siły mięśniowej, zaburzenia równowagi.

Marzena Łygas

Marzena uległa wypadkowi komunikacyjnemu w grudniu 2013 roku. W wyniku tego zdarzenia doznała urazu czaszkowo-mózgowego, złamania kości krzyżowej i kości kulszowych. Przez pięć dni nie odzyskiwała przytomności. Tylko dzięki intensywnej rehabilitacji ma szansę na powrót do samodzielności.

Agnieszka Magnes

W wyniku komplikacji porodowych (padaczka pomylona z rzucawką ciążową) u Agnieszki w 2012 roku doszło do rozległego wylewu, w wyniku którego zapadła w śpiączkę. Założono zastawki komorowo-otrzewnowe. Zanim wybudzono ją ze śpiączki minęło aż 7 miesięcy. W wyniku tego zdarzenia wystąpiło porażenie czterokończynowe spastyczne, przykurcze oraz afazja. Cały czas prowadzona jest ciągła oraz intensywna rehabilitacja.

Łukasz Majdan

W 2006 r. podczas majowego spaceru Łukasz został brutalnie napadnięty i pobity. Chłopak został zrzucony z 9-metrowego wiaduktu, a potem był bity w głowę, w brzuch, w plecy, w klatkę piersiową. Jak pisze Łukasz: „Bandyci pragnęli, by przestało bić moje serce, by moje płuca przestało wypełniać powietrze”. Upadek z wysokości uszkodził kręgosłup i rdzeń kręgowy. Mężczyzna przez miesiąc przebywał w śpiączce, wymaga stałej rehabilitacji. Wielkie nadzieje pokłada również w kosztownej operacji miednicy, która może przywrócić mu czucie w nogach.

Andrzej Majdański

Andrzej na skutek urazów okołoporodowych cierpi na niedowład prawostronny i zespół Lennoxa-Gastauta. Wymaga stałej opieki drugiej osoby oraz intensywnej rehabilitacji. Pomóżmy podopiecznemu i jego rodzicom w dalszej walce. Każda złotówka to szansa na kontynuację rehabilitacji, a co za tym idzie także na lepszą przyszłość.

Zosia Majewska

Zosia urodziła się z zespołem Dandy’ego-Walkera i hipoplazją ciała modzelowatego. Czteroletnia wówczas dziewczynka w maju 2010 roku przeszła dodatkowo zapalenie mózgu, wskutek którego utrzymuje się pozapalne wodogłowie, niedowład spastyczny z licznymi przykurczami i padaczka.

Kliknij, by poznać inne osoby.Krzysztof Makowski

Krzysztof jest po wypadku komunikacyjnym. Doznał urazu czaszkowo-mózgowego, złamań twarzoczaszki, złamania otwartego lewej kości ramiennej i trwałego urazu lewej gałki ocznej. Utrzymuje się niedowład spastyczny czterokończynowy. Krzysztof znajduje się w przewlekłym stanie wegetatywnym. Potrzebuje wsparcia finansowego na specjalistyczne leczenie, rehabilitację oraz zakup sprzętu medycznego.

Aleksandra Lewandowska

Aleksandra przeżyła wypadek samochodowy. Trafiła do szpitala na OIOM. Śpiączka farmakologiczna, złamanie kości w obrębie miednicy i kręgosłupa, liczne złamania żeber, stłuczenia płuc, które nie pozwalały na samodzielne oddychanie i co najgorsze – uraz mózgu i niedowład prawostronny

Julia Maszke

Julia urodziła się z wadą kończyn dolnych rozpoznaną prenatalnie. Cierpi na wrodzone zwichnięcie kolana prawego, przykurcz zgięciowy kolana lewego, stopy szpotawe i skoliozę idiopatyczną, która zmusza Julkę do noszenia w dzień i w nocy twardego gorsetu. Dziewczynka przeszła już kilka operacji i czekają ją następne.

Daniel Frydrychowski

Daniel uległ wypadkowi komunikacyjnemu, został potrącony przechodząc przez pasy.

Marta Męczyńska

Marta uległa wypadkowi komunikacyjnemu jako pasażer w 2010 roku. W wyniku zdarzenia doznała wielu obrażeń: krwiaka i stłuczenia mózgu, złamania kości czołowej oraz licznych złamań podstawy czaszki. Kobieta cały czas jest poddawana intensywnej rehabilitacji ruchowej, znajduje się pod opieką poradni neurologicznej, okulistycznej i laryngologicznej.

Damian Mielicki

W sierpniu 2017 roku Damian uległ poważnemu wypadkowy komunikacyjnemu, w wyniku którego nastąpiło stłuczenie serca, odma opłucnowa, liczne złamania m.in. żeber, obojczyków, kości skroniowej, stropu oczodołu lewego, jak również krwiak przymózgowy okolicy płata skroniowego oraz ostra niewydolność nerek. Wymaga długotrwałego leczenia oraz rehabilitacji.

Norbert Mielowski

W wieku 41. lat Norbert doznał udaru mózgu, czego następstwem był niedowład czterokończynowy. Cierpi na niewydolność nerek, cukrzycę, nadciśnienie tętnicze, chorobę niedokrwienną serca. Dzięki stałej rehabilitacji w chwili obecnej porusza się na wózku. Dzięki rehabilitacji ma realną szansę na to, że zacznie chodzić o własnych siłach.

Krzysztof Milewski

W styczniu 2012 roku Krzysztof doznał masywnego krwotoku podpajęczynówkowego i dokomorowego z tętniaka tętnicy tylnej lewej mózgu i zapadł w śpiączkę. Od tego czasu jest całkowicie zależny od drugiej osoby. Na chwilę obecną utrzymuje się porażenie czterokończynowe. Mężczyzna potrzebuje całodobowej opieki i pielęgnacji oraz intensywnej rehabilitacji.

Kliknij, by poznać inne osoby.Sara Młynarska

Sara choruje na postępującą leukoencefalopatię o charakterze nabytym. U dziewczyny występuje zanik mięśni objawiający się niedowładem kończyn dolnych o charakterze kurczowym z towarzyszącym umiarkowanym upośledzeniem umysłowym. Choroba, która powoduje nieustanny ból, polega na postępującym zwiotczeniu mięśni. Sara jest całkowicie zdana na opiekę rodziców, którzy także borykają się z problemami zdrowotnymi.

Marcin Morawiec

Marcin w lutym 2017 roku zachorował na zwykłą grypę. W powikłaniu, tej zwyczajnej – jakby się wydawało – choroby, serce Marcina kilkukrotnie się zatrzymało, w wyniku czego nastąpiła niewydolność wielonarządowa (płuc, nerek, wątroby), sepsa ostra niewydolność krążenia, a w konsekwencji bardzo duży obrzęk mózgu.</p> <p>U Marcina utrzymuje się padaczka, encefalopatia niedokrwienno-niedotlenieniowa. W chwili obecnej Marcin jest przytomny jednak bez kontaktu, utrzymuje się niedowład czterokończynowy.

Mateusz Morys

Mateusz choruje na mało znaną, nieuleczalną jak do tej pory chorobę, NEUROCUTANEOUS MELANOSIS NCL (Melanoza nerwowoskórna). Częstotliwość występowania tej choroby szacuje się na około 1: 20 000 żywych urodzeń. Dotychczas w latach 1861-2000 roku opisano tylko 100 przypadków tej choroby. Ponadto od trzeciego miesiąca życia u Mateusza zdiagnozowano padaczkę.

Paweł Mroczkowski

Paweł doznał amputacji urazowej obu kości prawego przedramienia podczas prac w gospodarstwie rolnym swojego brata. Niektórych czynności nie potrafi wykonać lewą ręką, w związku z czym zależny jest od pomocy innych osób. Mężczyzna marzy o zakupie protezy ręki, która pozwoli mu się usamodzielnić.

Bartosz Mularczyk

W styczniu 2014 roku u Bartosza został wykryty guz tylnej jamy czaszki (medulloblastoma). Stan po operacji, chemioterapii i radioterapii. Po zabiegu usunięcia guza występuje u niego porażenie czterokończynowe z przewagą prawej strony.

Paulina Nasalska

11 lipca 2017 roku 13-letnia Paulina wracała z wakacji autokarem, który nagle zjechał z drogi i przewrócił się na bok. Podczas wypadku noga dziewczynki została przygnieciona, a ona sama uwięziona w uszkodzonym pojeździe. Po wypadku stan Paulinki był ciężki, noga nie chciała się goić, groziła jej amputacja, a świadomość tego pogarszał jej stan psychiczny. Zaczęła się walka o uratowanie nogi.

Jacek Nitecki

Jacek w maju 2011 uległ wypadkowi motocyklowemu. Od tamtego czasu mężczyzna przykuty jest do łóżka. Doznał złamania kręgosłupa z uszkodzeniem rdzenia w odcinku szyjnym – w efekcie cierpi na porażenie czterokończynowe.

Wiesław Nowacki

Wiesław w dniu wypadku wykonywał swoje obowiązki zawodowe. Doznał urazu wielonarządowego, w tym złamania kręgosłupa z uszkodzeniem rdzenia kręgowego i amputacji podudzia prawego. Wymaga intensywnej rehabilitacji oraz pomocy finansowej w zakupie specjalistycznego sprzętu i oprotezowania.

Kliknij, by poznać inne osoby.Łukasz Hubert Nowakowski

7. października 2011 roku doszło do poważnego wypadku samochodowego. Dla Łukasza czas się zatrzymał. W wyniku zdarzenia doznał ciężkiego urazu czaszkowo-mózgowego. Obecnie przebywa w stanie wegetatywnym. Cierpi na niedowład spastyczny czterokończynowy oraz padaczkę pourazową. Mężczyzna potrzebuje stałej opieki osoby drugiej oraz intensywnej rehabilitacji. Matka Łukasza opiekuje się synem i dba o jego potrzeby każdego dnia, niestety rehabilitacja jest kosztowna.

Wiktor Odrobny

<br /> Wiktor to niespełna czteroletni chłopiec, który jako pasażer uległ wypadkowi komunikacyjnemu w lutym 2018 roku. W wyniku zdarzenia doznał urazu wielonarządowego, wystąpiły liczne złamania kości potylicy, kości skroniowej, pęknięcie śledzonej. Chłopczyk pozostaje w stanie śpiączki, jest bez kontaktu słownego w stanie znacznie zaburzonej świadomości.

Michał Oganiaczyk

Michał w dniu 11 maja 2008 roku jadąc jako pasażer samochodu osobowego uległ wypadkowi, na skutek którego doznał ciężkiego urazu kręgosłupa. Zaraz po wypadku został przewieziony w stanie ciężkim na oddział intensywnej terapii i niezwłocznie poddany operacji kręgosłupa. Do dziś Michał boryka się z problemem niedowładu kończyn dolnych.

Ewa i Lena Okrasa

Ewa i Lena to bliźniaczki, które urodziły się w 30. tygodniu ciąży w ciężkiej zamartwicy. Występuje dysplazja oskrzelowo-płucna, niewydolność oddechowa, wodogłowie pokrwotoczne i retinopatia.

Anna Olejnik

Ania została potrącona przez samochód w 2010 roku. W wyniku wypadku doznała urazu czaszkowo-mózgowego ze stłuczeniem prawego płata ciemieniowego i złamaniem kości strzałkowej prawej. Do dnia dzisiejszego u dziewczyny utrzymuje się czterokończynowy niedowład spastyczny. Stan Ani może ulec poprawie dzięki intensywnej pracy z terapeutą.

Marlena Olszewska

W sierpniu 2012 roku Marlena doznała rozległego urazu czaszkowo-mózgowego. Pijany kierowca staranował ogrodzenie i wjechał w grupę osób. Przez 30 dni dziewczyna przebywała w stanie śpiączki. W wyniku obrażeń utrzymuje się u niej niedowład połowiczy lewostronny oraz pourazowy zespół psychoorganiczny.

Kamil Ornat

Kamil jest ofiarą wypadku drogowego, w wyniku którego doznał ciężkich obrażeń ciała, w szczególności głowy. Następstwem urazów jest czterokończynowy niedowład spastyczny. Tylko specjalistyczna rehabilitacja może wpłynąć na poprawę jego stanu zdrowia. Koszty przekraczają jednak możliwości finansowe mamy Kamila.

Mateusz Osowski

Mając 18 lat Mateusz przeżył wypadek komunikacyjny. Doznał wielonarządowego urazu ze złamaniem odcinka szyjnego kręgosłupa C6 i C7 wraz z uszkodzeniem rdzenia kręgowego, złamaniem lewego przedramienia i obu kości biodrowych. Chłopak cierpi na niedowład kończyn dolnych i potrzebuje długotrwałej kosztownej rehabilitacji.

Kliknij, by poznać inne osoby.Józef Ossowski

Pan Józef doznał urazu wielonarządowego i wielomiejscowego z urazem głowy i kręgosłupa w wyniku wypadku komunikacyjnego (2001 rok). Występuje utrwalony zespół pourazowych zaburzeń poznawczych z trwałymi zaburzeniami pamięci, szumami usznymi, zawrotami głowy, obustronnym niedosłuchem, zaburzeniami koncentracji, drażliwością, bólami głowy.

Weronika Ostrowska

Weronika upadła podczas zabawy na podwórku, w wyniku czego doznała urazu głowy z utratą przytomności. Następstwem wypadku jest niestabilność kręgów C4, C5 i C6. Nastolatka cierpi na zaburzenia psychoruchowe i wymaga rehabilitacji oraz pracy z psychologiem.

Łukasz Ostrowski

Łukasz uległ wypadkowi w pracy – spadł z dużej wysokości. W wyniku upadku doszło do zmiażdżenia nasady dalszej kości piszczelowej prawej ze stawem skokowym i tyłostopiem, nastąpiło wieloodłamowe złamanie trzonu kości udowej prawej, złamanie trzonu S1, złamanie części bocznej prawej kości krzyżowej od poziomu S1 do S3, złamanie gałęzi górnej i dolnej lewej kości łonowej. W wyniku doznanych urazów doszło do amputacji kończyny.

Dariusz Pasternak

Dariusz uległ wypadkowi. Mężczyzna przewrócił się, wskutek czego doznał urazu czaszkowo-mózgowego z niedowładem połowicznym lewostronnym. Darek od dziecka kochał lotnictwo i z pasji do latania zrobił sposób na życie. Po wypadku i kolejnych operacjach próbuje powrócić do zdrowia. Aby mógł to osiągnąć konieczna jest długotrwała i kosztowna rehabilitacja oraz sprzęt, który może przywrócić mężczyźnie sprawność ruchową.

Mirosława Paściak

Podczas pracy w dniu 10.01.2014 roku Pani Mirosława dwukrotnie doznała ataku padaczki i trafiła do szpitala. Nasza podopieczna cierpi z powodu zmiany rozrostowej w lewej półkuli mózgu (nowotwór złośliwy). Mąż kobiety opiekuje się nią każdego dnia, w tym celu zrezygnował z pracy zawodowej. Rodzina nie radzi sobie z opłatami za rehabilitację, która jest niezbędna do funkcjonowania chorej w życiu codziennym.

Sylwia Piątek

W styczniu 2015 roku Sylwia doznała nagłego zatrzymania krążenia w przebiegu zatorowości płucnej, w wyniku którego doszło do encefalopatii z niedotlenienia i niedowładu czterokończynowego. Sylwia cierpi również na przewlekłe zapalenie jelita cienkiego i grubego. Potrzebuje wielokierunkowej specjalistycznej rehabilitacji w celu poprawy jakości życia.

Mirosław Pikos

Mirosław doznał urazu rdzenia kręgowego na wysokości C4/5 po skoku do płytkiej wody w basenie. U mężczyzny występuje niedowład kończyn górnych nasilający się dystalnie, porażenie kończyn dolnych, pęcherz neurogenny.

Marcin Piskorski

Marcin doznał urazu czaszkowo-mózgowego w wyniku wypadku komunikacyjnego w 2015 roku. Podczas wyprzedzania innego pojazdu Marcin stracił panowanie nad samochodem i zderzył się z innym autem. Chłopak doznał największych obrażeń – porażenie czterokończynowe, przykurcze w stawach łokciowych. Stan po wieloogniskowym stłuczeniu mózgu.

Kliknij, by poznać inne osoby.Radosław Ogiegło

</p> <p>To miała być zwykła przysługa. Radek miał podrzucić siostrę na przystanek autobusowy.</p> <p>Wypadek. Wpadli w poślizg. Uderzyli w drzewo. Śpiączka, intensywne leczenie, próby powrotu do rzeczywistości. Niestety, wypadek odcisnął potworne piętno i sprawił, że nic nie jest łatwe.

Marek Piwowar

W dniu 28 kwietnia 2013 roku, na skutek upadku, Marek doznał poważnego urazu głowy. Mężczyzna przeszedł operację krwiaka śródmiąższowego płata czołowego prawej półkuli mózgu. Jego stan określa się jako ciężki, ale stabilny. Oddycha przez rurkę tracheostomijną, jest karmiony za pomocą sondy, ma założony cewnik. Nie mówi, nie sygnalizuje potrzeb.

Ludwika Pizło

Ludwika zasłabła i upadła. Okazało się, że kobieta doznała zawału pnia mózgu, jest w stanie wegetatywnym. Upadając, Ludwika złamała również prawą zatokę szczękową. Rodzina prosi o pomoc w zgromadzeniu środków na rehabilitację kobiety.

Anna Płoszyńska

Anna doznała urazu kręgosłupa, spadając z wysokości podczas szkolenia karate. Dziewczyna cierpi z powodu urazu na wysokości Th i L-S ze złamaniem wybuchowym trzonu Th11, Th12 oraz uszkodzeniem rdzenia. Występuje porażenie kończyn dolnych.

Jakub Pogoda

Jakub urodził się w 2005 roku jako zdrowe dziecko. Po miesiącu bardzo ciężko zachorował. W szpitalu lekarze zdiagnozowali u niego sepsę spowodowaną tym, że urodził się bez prawej nerki, a lewa jest dysplastyczna. Kubuś przez dwa lata był dializowany aż wreszcie znalazł się dawca, jednak organizm Kuby odrzucił przeszczep

Magdalena Politańska

Magdalena w wyniku pechowego upadku ze schodów w 2002 roku złamała kręgosłup szyjny z uszkodzeniem rdzenia. Kobieta nie może prowadzić samodzielnego życia, ale dzięki częstej rehabilitacji istnieje szansa na poprawę jej komfortu życia. Dodatkowym problemem jest osteoporoza, która zaatakowała kości Magdaleny.

Alicja Popławska

Wskutek upadku z wysokości (VI piętro) Alicja doznała krytycznych obrażeń ciała, w tym urazu zmiażdżeniowego twarzo- i mózgoczaszki z krwiakiem przymózgowym lewostronnym. U młodej kobiety wystąpił obrzęk mózgu, stłuczenie płuc, prawostronna odma opłucnowa, złamania otwarte obu kości udowych i rzepek, a także wielofragmentowe złamanie prawej kości ramiennej.

Mateusz Prętkowski

Dzień przed Wigilią 2014 roku jadący rowerem Mateusz został potrącony przez samochód. Doznał urazu czaszkowo-mózgowego z obrzękiem mózgu i złamaniem łuku pierwszego kręgu szyjnego oraz urazu zmiażdżeniowego lewego podudzia i złamania kości krzyżowej.

Kliknij, by poznać inne osoby.Grzegorz Proszkowiec

Grzegorz uległ wypadkowi podczas jazdy na nartach, warunki na stoku były trudne, Grzegorz nie był w stanie wyhamować i z ogromną siłą uderzył w stojące auto. Grzegorz przeżył, ale ma niedowład czterokończynowy i pozostaje w śpiączce z daleka od domu i rodziny.

Bartosz Prymas

Od 4. miesiąca życia Bartek choruje na ciężką, przewlekłą postać padaczki i opóźnienie psychoruchowe – nie mówi, nie siedzi, nie chodzi. Chłopiec potrzebuje intensywnej rehabilitacji ruchowo-umysłowej. Sytuacja finansowa rodziny nie pozwala na zapewnienie odpowiedniej ilości zajęć terapeutycznych.

Edyta Przybyło

Edyta cierpi na dziecięce porażenie mózgowe ze spastycznym niedowładem kończyn dolnych. Od 2013 roku z powodu wzrastającego napięcia mięśni i malejącej równowagi porusza się za pomocą kul. Niestety zaburzenia równowagi powodują częste urazy. Edyta potrzebuje nieustannej rehabilitacji, aby jak najdłużej zachować sprawność fizyczną.

Ada Przydatek

15. stycznia 2010 roku Adę potrącił samochód, w wyniku czego doznała silnego urazu czaszkowo-mózgowego. Od momentu wypadku cały czas jest intensywnie rehabilitowana.

Ryszard Purgał

Dla Ryszarda podróż za chlebem do Niemiec okazała się tragiczna w skutkach. W lutym 2008 roku doznał on ciężkiego urazu głowy i kręgosłupa na skutek wypadku przy pracy. W wyniku tego zdarzenia spędził 5 miesięcy w szpitalach poza granicami kraju, z dala od żony i dzieci, których poprawę bytu miał na względzie wyjeżdżając.

Krystyna Pytlak

Pani Krystyna w 2010 roku przebyła wylew krwotoczny, przeszła również operację usunięcia krwiaka śródmózgowego. W chwili obecnej utrzymuje się u niej stan masywnego czterokończynowego niedowładu ze wzmożonym napięciem mięśniowym. Wymagana jest długotrwała, regularna rehabilitacja.

Ernest Radziszewski

Ernest pochodzi z Białegostoku. Młody mężczyzna cierpi na postępującą chorobę mięśni zwaną miopatią, objawiającą się bólami oraz stopniowym spadkiem siły mięśniowej. Aby Ernest mógł prowadzić w miarę normalne życie konieczna jest intensywna i ciągła rehabilitacja, aparatura kontrolująca i wspomagająca oddychanie oraz ścisła dieta, która jest jedynym sposobem leczenia jego choroby.

Seweryn Radziszewski

Seweryn doznał urazu wielonarządowego w wyniku wypadku komunikacyjnego w sierpniu 2014 roku. Kierowca jadący z naprzeciwka nie dostosował prędkości i stylu jazdy do panujących trudnych warunków drogowych i dwa razy uderzył w samochód, którym chłopiec podróżował z rodzicami i siostrą. Skutkiem obrażeń Seweryna jest niedowład czterokończynowy. Chłopiec długo znajdował się w śpiączce. Dzięki staraniom lekarzy i rodziny porusza się na wózku, lecz w dalszym ciągu wymaga systematycznej, kompleksowej i wielospecjalistycznej rehabilitacji.

Kliknij, by poznać inne osoby.Paweł Rosłan

Paweł 26 września 2009 roku był uczestnikiem wypadku komunikacyjnego. Na skutek zderzenia motocykla z samochodem osobowym doznał ciężkiego urazu wielonarządowego. Obrażenia spowodowały całkowity paraliż lewej strony ciała. Mężczyzna prosi o pomoc w uzyskaniu środków na dalszą rehabilitację.

Paweł Rudziński

W 2010 roku podczas nurkowania doszło u Pana Pawła do zatrzymania krążenia, najprawdopodobniej z powodu zachłyśnięcia lub szoku termicznego. Reanimację przeprowadzono dopiero po 10 minutach przebywania mężczyzny w wodzie. W konsekwencji sześć miesięcy pozostawał w śpiączce. Na szczęście leczenie i rehabilitacja przynoszą efekty.

Patrycja Runka

Patrycja została poszkodowana w wypadku komunikacyjnym jako pasażerka motocykla w maju 2014 roku. W wyniku wypadku doznała pourazowego pęknięcia wątroby, urazu czaszkowo-mózgowego z cechami obrzęku mózgowia, wieloodłamowego złamania kręgu C2, odmy opłucnowej. Występuje kurczowe porażenie lewostronne, zespół psychoorganiczny, ataki padaczki, napady agresji oraz przeczulica. Dziewczyna jest niesamodzielna w czynnościach życia codziennego.

Tadzio Sajna

Mały Tadzio przyszedł na świat wraz ze swoim bliźniaczym bratem Michałkiem 3 maja 2007 roku, w 26. tygodniu ciąży. Tak wczesny poród okazał się tragiczny w skutkach dla Michałka, który zmarł w 37. dobie życia. Tadeuszek walczy o normalne życie.

Marzena Sądelska

Marzena w październiku 2017 roku uległa wypadkowi komunikacyjnemu, w wyniku zdarzenia wystąpił poważny uraz wielonarządowy, uraz głowy oraz krwawienie do OUN, złamana wieloodłamowe kości, utrzymywana była w stanie śpiączki farmakologicznej.

Zbigniew Sienkiewicz

W lutym 2014 roku w drodze do pracy Zbigniew został potrącony przez samochód. Sprawcy nie ustalono. Mężczyzna doznał ciężkich obrażeń twarzoczaszki, obrzęku mózgu i urazu wielonarządowego. Wymaga ciągłej rehabilitacji i opieki ze strony drugiej osoby.

Abigail Skopińska

W dniu 21. września 2010 roku Abigail jechała do pracy z Gryfina w okolice Szczecina. Jak zwykle wybrała trasę krótszą, przez Niemcy. Droga była w trakcie renowacji. Na remontowanym odcinku drogowcy wysypali drobny tłuczeń. Jadący z dużą prędkością po przeciwległym pasie ruchu samochód osobowy podniósł pył, który całkowicie odciął widoczność Abigail. W efekcie dziewczyna zjechała z drogi i uderzyła w drzewo.

Szymon Sobiński

Nasz syn Szymon zawsze był jak żywe srebro. Wszędzie go było pełno, miał mnóstwo zainteresowań, jak każdy chłopak uwielbiał grać w piłkę. Dlatego wcale się nie dziwiliśmy, kiedy zaczął studiować i jednocześnie pracować. Zawsze starał się być samodzielny, ale przy tym nie zapominał o rodzinie i każdy mógł na niego liczyć. 30 lipca świat się dla nas zatrzymał, kiedy dowiedzieliśmy, że Szymon miał wypadek samochodowy.

Kliknij, by poznać inne osoby.Karolina Skórczyńska

Karolina urodziła się jako wcześniak w 22. tygodniu ciąży. Jej stan lekarze ocenili na 1 punkt w skali Apgar. Nie słyszy i nie mówi od urodzenia. W 7. tygodniu życia przeszła zabieg operacyjny usunięcia torbieli zaotrzewnowej. Po operacji guza (osteoblastoma rdzenia kręgowego) cierpi na porażenie wiotkie kończyn dolnych i pęcherz neurogenny.

Adrian Słaby, Brajan Słaby

Adrian i Brajan to bracia, których mama zginęła potrącona przez samochód w listopadzie 2014 roku. Babcia chłopców stanowi dla nich rodzinę zastępczą. Pani Małgorzata wraz z wnukami i synem zajmują jeden pokój. Sytuacja finansowa rodziny jest trudna. Osierocone dzieci będą wdzięczne za najmniejszą pomoc.

Agnieszka Słodyczka

Agnieszka jest drobną, niebieskooką blondynką. Na skutek tragicznego wypadku latem 2009 roku straciła lewą rękę. Lekarzom nie udało się uratować zmiażdżonej przez tryby silnika traktora kończyny – amputacja była nieunikniona. Dziś, po czasie bólu i strachu, dziewczynka z wolna odzyskuje uśmiech. Agnieszka pochodzi z wielodzietnej rodziny. Jej rodziców nie stać niekiedy na bieżące potrzeby dzieci, tym bardziej na kosztowną rehabilitację i drogą protezę ręki.

Aleksandra Słotwińska

Aleksandra została potrącona przez samochód w czerwcu 2016. W wyniku tego zdarzenia doznała rozległego urazu wielonarządowego w tym poważnego urazu głowy, wystąpiły objawy uszkodzenia Ośrodkowego Układu Nerwowego. Utrzymuje się niedowład czterokończynowy, pozostaje bez kontaktu werbalnego. Niezbędna jest ciągła i intensywna rehabilitacja.

Renata Sobol

Renata uległa wypadkowi komunikacyjnemu w listopadzie 2016 roku. Inny kierowca nie dostosował prędkości do warunków na drodze i uderzył czołowo w samochód Renaty. Kobieta doznała urazu wielonarządowego z obrażeniami w obrębie kończyn, klatki piersiowej i twarzoczaszki, licznych złamań – obu kości udowych, żeber, mostka, rzepki kolanowej, nadgarstka, stawu skokowego kończyny prawej, stłuczenia płuc.

Wiesława Soból

Pani Wiesława cierpi na porażenie mózgowe z niedowładem czterokończynowym. Stan po poszczepiennym zapaleniu mózgu w 3. miesiącu życia.

Kliknij, by poznać inne osoby.Ewelina Sokół

Ewelina w październiku 2004 roku została potrącona przez samochód. W wyniku zdarzenia nastąpił uraz wielonarządowy w tym poważny uraz głowy, złamanie miednicy, zerwanie więzadeł lewego kolana. Utrzymuje się niedowład czterokończynowy. Ewelina jest osobą leżącą wymagającą całodobowej opieki, jest żywiona przez PEG. Niezbędna jest intensywna i ciągła rehabilitacja.

Marek Sromicki

Marek został poszkodowany podczas zajęć sportowych. Doznał złamania odcinka szyjnego kręgosłupa C5. Cierpi na niedowład spastyczny i pęcherz neurogenny. Mężczyzna mieszka wraz z rodzicami i pozostaje na ich utrzymaniu. Każdy najdrobniejszy gest solidarności z Markiem i pomoc finansowa to nadzieja na poprawę jego stanu zdrowia i ogromne wsparcie dla rodziny.

Sylwester Stefański

W wyniku pobicia w czasie pełnienia służby wojskowej Pan Sylwester doznał urazu kręgosłupa szyjnego ze złamaniem kręgu C5. Z powodu czterokończynowego niedowładu spastycznego mężczyzna porusza się na wózku inwalidzkim.

Agnieszka Stencel

Pani Agnieszka doznał udaru mózgu podczas pracy w Niemczech. Kobieta cierpi na niedowład lewostronny, zwyrodnienie kręgosłupa, hipercholesterolemię i nadciśnienie tętnicze.

Anna Stolarek

Ania została poszkodowana w wypadku w dniu 31-08-2010 r. Lekarze stwierdzili uraz wielonarządowy, krwiak mózgowy, obrzęk mózgu, krwiak podspojówkowy gałki ocznej lewej i złamanie kości udowej lewej. Dziewczyna wymaga stałego leczenia oraz rehabilitacji.

Marek Sylwestrzak

We wrześniu 2010 roku Marek został poszkodowany w wypadku samochodowym. Jego tata zmarł na miejscu, a on sam z poważnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala. Na skutek uszkodzenia rdzenia kręgowego Marek pozostaje od dnia wypadku osobą niepełnosprawną, niezdolną do samodzielnej egzystencji.

Wioletta Sypień

U Wioletty w styczniu 2017 roku doszło do krwotoku podpajęczynówkowego z pękniętego tętniaka tętnicy szyjnej wewnętrznej prawej, w wyniku czego doszło do obrzęku mózgu. Przebywała około 3 tygodnie w śpiączce, posiada rurkę tracheostomijną oraz jest żywiona przez PEG.

Kliknij, by poznać inne osoby.Robert Szarek

Pan Robert doznał nagłego zatrzymania krążenia z powodu zadławienia. Występuje głęboki niedowład czterokończynowy, encefalopatia niedokrwienno-niedotlenienionia, obrzęk mózgu. Mężczyzna jest żywiony przez PEG, wymaga wielokierunkowej rehabilitacji.

Jakub Szarzyński

Jakub uległ wypadkowi komunikacyjnemu, na skutek którego doznał wielu urazów. Stan po urazie czaszkowo-mózgowym ze stłuczeniem mózgu i złamanie kości twarzoczaszki. Występuje niedowład czterokończynowy. Możesz pomóc Jakubowi wpłacając pieniądze na konto Fundacji lub oddając 1% podatku.

Jusyna Szatkowska

Justyna doznała urazu czaszkowo-mózgowego podczas białego szkwału w 2007 roku. Wynikiem tego był krwiak śródmózgowy oraz uszkodzenie kręgów i rdzenia na poziomie C1-C3, Th6. Stan motoryczny Justyny pogorszył się po potrąceniu przez samochód w 2012 roku.

Maria Halina Szczepaniak

Pani Maria przebyła tętniaka mózgu. Z powodu krwawienia podpajęczynówkowego z pękniętego tętniaka tętnicy podstawnej mózgu, Pani Maria została poddana zabiegowi embolizacji poprzez implantację sześciu spiral. Poza tym występuje nadciśnienie, silne bóle głowy, zwyrodnienie kręgosłupa. Aby nie stracić dotychczasowych osiągnięć, musi kontynuować rehabilitację.

Wiktoria Szostak

Wiktoria choruje na padaczkę uogólnioną. Pierwszy epizod wystąpił w listopadzie 2014 roku. Napady przebiegają z utratą przytomności, a upadki powodują siniaki i zadrapania. Mama Wiktorii samotnie wychowuje troje dzieci. Możliwości finansowe rodziny są bardzo skromne. Prosimy o wsparcie leczenia Wiktorii.

Anna Szponarska-Golaś

Anna ucierpiała w wypadku komunikacyjnym w sierpniu 2015 roku. U kobiety utrzymuje się niedowład spastyczny lewostronny, zaburzenia orientacji oraz zaburzenia lękowo-depresyjne.

Michał Szturc

W styczniu 2013 roku Michał został potrącony przez samochód, przechodząc przez przejście dla pieszych. Trafił do szpitala w Rybniku z urazem wielonarządowym, w tym stłuczeniem i obrzękiem mózgu, złamaniami kończyn i wyrostka kolczystego kręgu C7. Rozległe obrażenia doprowadziły do porażenia spastycznego czterokończynowego. Michał pozostaje bez kontaktu, karmiony jest przez gastrostomię, cierpi na padaczkę pourazową. Wymaga opieki osób drugich oraz intensywnej terapii, na którą rodzinie brakuje środków.

Sandra Szubert

Sandra uległa wypadkowi komunikacyjnemu w maju 2011 roku. Doznała urazu wielonarządowego, urazu głowy pod postacią krwawienia podpajęczynówkowego, urazu klatki piersiowej i jamy brzusznej. Niezbędny był zabieg zszycia torebki wątroby. Wystąpiło wielofragmentowe złamanie kości łonowej, złamanie kości krzyżowej oraz żeber, doszło do rozejścia stawu krzyżowo-biodrowego lewego.

Kliknij, by poznać inne osoby.Grzegorz Szymczak

Grzegorz, ojciec trojga dzieci, do dnia wypadku mężczyzna w pełni sił witalnych, na skutek tragicznego upadku ze schodów doznał ciężkiego urazu czaszkowo-mózgowego. W wyniku tego zdarzenia Grzegorz cierpi na czterokończynowy niedowład, nie mówi i ma zaburzenia pamięci. Od stycznia 2008 roku rehabilitację Grzegorza prowadzili specjaliści z Polskiego Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej VOTUM w Krakowie.

Łukasz Śpiewak

Łukasz doznał urazu wielonarządowego i niedowładu czterokończynowego w wyniku wypadku komunikacyjnego. Stan po wymianie panewki stawu biodrowego i rekonstrukcji miednicy. Całkowita ślepota, obecnie leczony z powodu kamicy odlewowej obu nerek

Hubert Targoński

Hubert ma dopiero 21 lat a już musi walczyć o to aby żyć… w sierpniu 2017 roku Hubert uległ wypadkowi podczas pracy z piłą, w wyniku wypadku doszło do zatrzymania krążenia. Diagnoza – niedokrwienne uszkodzenie mózgu (udar niedokrwienny prawej półkuli). Ostra niewydolność krążeniowo-oddechowa, stan po NZK w wyniku urazu tętnicy szyjnej. Jest przytomny lecz bez kontaktu słownego.

Grażyna Tide

Grażyna uległa wypadkowi komunikacyjnemu jako pasażerka w lutym 2010 roku. W wyniku tego doznała złamania kręgu C2,C7, Th2, Th3, Th4, ran głowy. Nastąpiła ostra niewydolność oddechowa. Doszło do porażenia kończyn dolnych oraz niedowładu kończyn górnych. Po wypadku u poszkodowanej następuje zanik mięśni – konieczna jest rehabilitacja, ma kłopoty z siedzeniem na wózku inwalidzkim, nastąpiło znaczne pogorszenie wzroku, znaczne ograniczenie chwytności dłoni. Obecnie prowadzi leżący tryb życia (głównie przez zanik mięśni) wymaga rehabilitacji, nie ma dostosowanej łazienki, mieszka na 4 piętrze budynku bez windy. Wózek inwalidzki sprzed 8 lat nie jest używany, wymaga zakupu łóżka z materacem przeciwodleżynowym.

Malwina Tkacz

Malwina uległa nieszczęśliwemu wypadkowi w maju 2018 roku. Wypadła z III p. pustostanu. W wyniku tego zdarzenia doznała złamania kręgosłupa na poziomie Th3 – Th5 z uszkodzeniem rdzenia kręgowego. Utrzymuje się niedowład wiotki kończyn dolnych. Malwina walczy o samodzielność, pomóżmy jej w tym.

Katarzyna Tkaczuk

Kasia jest osobą niepełnosprawną w stopniu znacznym. Pierwsze niepokojące objawy pojawiły się w 2006 roku: były to niedowłady, mrowienia, utrata koordynacji, zaburzenia równowagi i zaburzenia widzenia. Leczenie skierowano na zapalenie nerwów – niestety okazało się, że to stwardnienie rozsiane. Od 2010 roku Kasia porusza się tylko na wózku inwalidzkim oraz pozostaje pod kontrolą poradni neurologicznej i okulistycznej.

Krzysztof Tkaczyk

W sierpniu 2011 roku Krzysztof został potrącony przez tramwaj. Doznał urazu wielomiejscowego: urazowej amputacji kończyny dolnej i górnej lewej, wieloodłamowego złamania miednicy, urazu głowy z wgłobieniem kości czołowej, którego następstwem był wstrząs hipowolemiczny. Krzysztof jest niepełnosprawny w stopniu znacznym.

Michał Tokarczyk

Od 6. miesiąca życia Michał choruje na dziecięce porażenie mózgowe i encefalopatię. Znaczne opóźnienie rozwoju umysłowego i funkcji motorycznych bardzo komplikuje jego życie. Z powodu uszkodzenia nerwów wzrokowych nie widzi. Chłopiec nie chodzi samodzielnie, wymaga stałego leczenia specjalistycznego i systematycznej rehabilitacji.

Kliknij, by poznać inne osoby.Igor Tokarski

Przechodząc przez przejście dla pieszych przed szkołą, 10-letni wówczas Igor został potrącony przez samochód i uległ poważnemu urazowi czaszkowo-mózgowemu. Długo znajdował się w stanie wegetatywnym. Dzięki poświęceniu rodziny, lekarzy i rehabilitantów robi niesamowite postępy – zaczyna mówić, stawia pierwsze kroki.

Tomasz Tomkutonis

Choroba Tomka rozpoczęła się w 1994 roku silnymi bólami głowy i wymiotami. Badania potwierdziły udar krwotoczny mózgu. Mężczyzna cierpi na wzmożone napięcie mięśniowe, niedowład czterokończynowy i napady padaczkowe. Dominującym problemem rodziny jest niepełnosprawność. Wszyscy członkowie rodziny chorują przewlekle i pozostają pod opieką lekarską. Dlatego prosimy ludzi dobrej woli o pomoc dla Tomasza w staraniach o powrót do zdrowia poprzez wsparcie jego rehabilitacji.

Damian Trojanowicz

Damian został potrącony przez samochód na pasach w 2004 roku. W wyniku zdarzenia doznał urazu czaszkowo-mózgowego ze stłuczeniem pnia mózgu. Po trzech tygodniach od wypadku stwierdzono wodniaka podtwardówkowego, wykonano trepanację czaszki, po miesięcznym leczeniu nadal utrzymywały się objawy piramidowe, przykurcze oraz wzmożone napięcie kończyn.

Arkadiusz Turek

Arkadiusz doznał urazu wielonarządowego, w tym czaszkowo-mózgowego po upadku z wysokości w marcu 2016 roku. Przeszedł dwie operacje neurologiczne. Obecnie bez kontaktu, występuje niedowład spastyczny czterokończynowy.

Grzegorz Tyrała

Pan Grzegorz uległ wypadkowi komunikacyjnemu w 2010 roku. Jadąc rowerem, został potrącony przez samochód. W wyniku zdarzenia doznał obrażeń ciała w postaci ostrego pourazowego krwiaka podtwardówkowego, urazu czaszkowo-mózgowego, obrzęku mózgu, krwawienia podpajęczynówkowego pourazowego, złamania kości ciemieniowej i skroniowej lewej. Występuje niedowład obustronny,

Wojciech Urban

Niefortunny skok do wody na zawsze odmienił życie Wojtka. W lipcu 2012 roku trafił ze złamanym kręgosłupem do szpitala, gdzie był operowany w trybie pilnym. Obecnie utrzymuje się niedowład kończyn dolnych. Wymaga intensywnej i regularnej rehabilitacji.

Paweł Urbański

Paweł w sierpniu 2018 roku miał wypadek podczas prac polowych. Prasa do słomy wciągnęła mu rękę. Pomimo wielu starań lekarz konieczna była amputacja ręki na poziomie przedramienia. Paweł jest młodym i ambitnym człowiekiem, pragnie wrócić do życia sprzed wypadku, możemy mu w tym pomóc.

Jan Wachnik

Jan uległ wypadkowi komunikacyjnemu w czerwcu 2016 roku. Doznał urazu wielonarządowego, uszkodzenia rdzenia kręgowego oraz złamania na poziomie Th 11-12, L1. W wyniku zdarzenia nastąpiło stłuczenie płuc, złamanie wyrostków kolczystych C5-6 oraz przeczulica. Utrzymuje się niedowład kończyn górnych oraz głęboki niedowład kończyn dolnych. Porusza się na wózku, dodatkowo cierpi z powodu głębokiej depresji.

Kliknij, by poznać inne osoby.Marcin Walczak

Marcin uległ wypadkowi na motorze w czerwcu 2018 roku. W wyniku zdarzenia doznał urazu wielonarządowego, stłuczenie mózgu, złamanie żebra po stronie prawej ze stłuczeniem płuca prawego z niewielką odmą. Nastąpiło wybuchowe złamanie kręgosłupa na poziomie Th-4, utrzymuje się porażenie kończyn dolnych.

Bartosz Warchoł

Bartosz choruje na nabyte porażenie mózgowe dziecięce. W okresie noworodkowym stwierdzono krwawienie dokomorowe po stronie lewej, powikłane wodogłowiem. Od 2. roku życia jest leczony z powodu padaczki. Ogromne znaczenie ma dla chłopaka rehabilitacja – przed Bartoszem kolejne lata ciężkiej pracy i ćwiczeń. Prosimy o wsparcie w kontynuacji tego kosztownego procesu.

Marek Warzeszak

Pan Marek przeszedł operację kręgosłupa w odcinku L w lutym 2016 roku. Po zabiegu nastąpiły powikłania: zapalenie rdzenia oraz niewydolność oddechowa i krążenia z niedowładem czterokończynowym.

Anna Wasilewska

Ania jest radosną dziewczyną z szerokimi planami na przyszłość. Choruje na Dziecięce Porażenie Mózgowe spowodowane zbyt późnym odebraniem porodu. Do niedawna była skazana na wózek z powodu czterokończynowego porażenia spastycznego, zaburzeń koordynacji ruchów i problemów z równowagą.

Tomasz Waśko

Tomek od urodzenia cierpi na zaburzenia neurorozwojowe, co objawia się m.in. znacznym opóźnieniem rozwoju intelektualnego, niepełnosprawnością ruchową oraz opóźnieniem rozwoju mowy. Zaburzenia neurorozwojowe obejmują wszystkie sfery rozwoju, w związku z tym Tomek potrzebuje intensywnego, regularnego i specjalistycznego leczenia i rehabilitacji.

Sebastian Wąsik

Sebastian uległ wypadkowi komunikacyjnemu w 2010 roku. Doznał złamania kręgosłupa lędźwiowego ze zwichnięciem L2/L3. Cierpi na porażenie wiotkie kończyn dolnych i brak czucia poniżej kolan. Intensywna rehabilitacja pomogła w spionizowaniu Sebastiana i umożliwiła mu chód w ortezach niskich przy pomocy balkonika. Aby nie stracić wypracowanych umiejętności niezbędna jest kontynuacja rehabilitacji.

Kazimierz Wejksznia

Pan Kazimierz mając osiemnaście lat stracił obie nogi. W 2014 roku uległ wypadkowi komunikacyjnemu. Mężczyzna poruszał się wózkiem inwalidzkim elektrycznym, doznał urazu głowy i złamań kości.

Krystian Wesołowski

W wieku 15. lat Krystian stał się ofiarą wypadku samochodowego. W wyniku zdarzenia doznał całkowitego poprzecznego uszkodzenia rdzenia kręgowego z plegią kończyn dolnych. Tylko intensywna rehabilitacja umożliwi Krystianowi osiągnięcie samodzielności.

Kliknij, by poznać inne osoby.Renata Wieczorek

Pani Renata od 2004 roku choruje na stwardnienie rozsiane. Choroba ma przebieg remisyjno-rzutowy. U kobiety występuje osłabienie siły mięśniowej kończyn dolnych, a także niedowład połowiczy prawostronny. Poza tym Pani Renata cierpi na nadciśnienie tętnicze. Z powodu postępów choroby przynajmniej dwa razy w roku jest zmuszona korzystać z opieki szpitalnej.

Wacław Wiekiera

Pan Wacław choruje na stwardnienie rozsiane od 1996 roku, a od 10 lat porusza się na wózku. Niestety choroba cały czas postępuje. Dodatkowo u mężczyzny występuje miażdżyca uogólniona, nadciśnienie tętnicze, cukrzyca oraz przewlekła niewydolność serca. Stan zdrowia Pana Wacława w ostatnim okresie znacznie się pogorszył. Mężczyzna wymaga stałej codziennej rehabilitacji.

Aleksandra Wieleba

W 2008 roku doszło do nieszczęśliwego wypadku, w którym uczestniczyła Aleksandra. Samochód, którym jechała jako pasażer, wypadł z drogi. Młoda kobieta doznała urazu czaszkowo-mózgowego oraz niedowładu spastycznego kończyn lewych. Dziewczyna i jej rodzina walczą o powrót do sprawności sprzed wypadku.

Robert Wierzbicki

U zdrowego, pełnego sił, aktywnego życiowo Roberta Wierzbickiego w wieku 38 lat stwierdzono krwotok śródmózgowy. Nagły i samoistny, który poprzedzały jedynie bóle głowy. Po operacji krwiaka u Pana Roberta utrzymuje się niedowład połowiczy lewostronny. Mężczyzna walczy o samodzielność. Aby osiągnąć ten cel niezbędna jest intensywna i stała rehabilitacja.

Luiza Wojdyło

Luiza choruje na mózgowe porażenie dziecięce ze spastycznym niedowładem czterokończynowym, cierpi również z powodu astmy oskrzelowej. W 1989 roku przeszła operację obustronnego wydłużenia ścięgien stóp. Jest niepełnosprawna w stopniu znacznym – porusza się przy pomocy wózka inwalidzkiego.

Kacper Wojtala

Kacper od pierwszych godzin życia skazany jest na ból i cierpienie. Urodził się ze zwichniętymi stawami: biodrowym i kolanowym oraz z obniżonym napięciem mięśniowym. U chłopca stwierdzono zespół wad wrodzonych układu kostno-stawowego. Kolejne badania przynosiły następne smutne diagnozy. Dziś Kacper boryka się z zaawansowaną skoliozą piersiowo-lędźwiową oraz zespołem Ehlersa-Danlosa, charakteryzującym się nadmierną elastycznością skóry i stawów.

Jagoda Wojtaszyk

Jagoda była radosną, uśmiechniętą dziewczynką, której szczęśliwe dzieciństwo zakończyło się nagle w 13. roku życia. Wtedy doszło do wypadku na gostyńskim basenie, gdzie Jagoda wybrała się z przyjaciółmi. Dziewczynka zaczęła tonąć. Cudem przywrócono jej funkcje życiowe, ale spustoszenie jakie to zdarzenie poczyniło w organizmie okazało się nieodwracalne. Dziś stan Jagody określa się jako wegetatywny.

Kacper Wojtczuk

Kacper w dniu 27 marca 2009 r. uległ wypadkowi komunikacyjnemu, wskutek którego doznał rozległych obrażeń ciała, w tym urazu czaszkowo-mózgowego. W wyniku ciężkiego urazu głowy u chłopca do dziś utrzymuje się niedowład czterokończynowy z przewagą strony prawej.

Kliknij, by poznać inne osoby.Michał Wojtysiak

22 marca 2018 r. był przełomowy – Michał czekał na ścieżce rowerowej na zielone światło. Z Ronda zjeżdżała karetka pogotowia. W karetkę uderzył samochód osobowy.<br /> To spowodowało, że ambulans wjechał na ścieżkę rowerową i potrącił Michała powodując głęboki uraz czaszkowo-mózgowy, uraz płuc oraz śpiączkę powypadkową

Przemysław Wolski

Przemysław cierpi na dziecięce porażenie mózgowe, spastyczne porażenie czterokończynowe, nie siedzi, nie chodzi. Jest pogodnym, radosnym i ciekawym świata chłopcem. Wymaga całodobowej opieki i pomocy innych osób.

Kamil Wolski

Kamil doznał stłuczenia pnia mózgu i obrzęku mózgu w wyniku wypadku samochodowego. W następstwie doznanych obrażeń stracił zdolność czytania i pisania. Lekarze ocenili jego uszczerbek na zdrowiu na 90%. Chłopak cierpi na niedowład spastyczny prawej kończyny górnej, jednak dzięki leczeniu i rehabilitacji jego stan powoli się poprawia. W celu kontynuowania rehabilitacji młody mężczyzna wciąż potrzebuje wsparcia.

Norbert Wójcik

We wrześniu 2014 roku Norbert uległ wypadkowi komunikacyjnemu będąc pasażerem samochodu. Doznał urazu wielonarządowego z urazem czaszkowo-mózgowym, złamania obu kości udowych, podudzia lewego, urazu oka prawego. U Norberta występuje porażenie kończyn dolnych, jest karmiony przez PEG.

Maciej Wójcik

5 lipca 2006 roku, 9-letni wówczas Maciej Wójcik uległ wypadkowi na koloniach, doznając ciężkiego urazu głowy i pozostając przez wiele miesięcy w śpiączce, czego wynikiem jest niedowład czterokończynowy. Maciej przeszedł kilka bardzo ciężkich operacji, które uratowały mu życie.

Bogusław Wójtowicz

Pan Bogusław uległ wypadkowi komunikacyjnemu w 2016 roku. Mężczyzna doznał urazu czaszkowo-mózgowego z tetraparezą. Założono PEG.

Kamil Wronka

24 czerwca 2008 roku, będąc pasażerem samochodu osobowego, Kamil Wronka został poszkodowany w wypadku komunikacyjnym. Na skutek czołowego zderzenia dwóch pojazdów chłopak doznał rozległych obrażeń ciała: stłuczenia mózgu i stłuczenia brzucha z usunięciem śledziony. Przez kilka miesięcy przebywał w śpiączce. Dziś uczy się żyć na nowo.

Ewa Wydra

Ewa choruje na nowotwór złośliwy tylnej jamy czaszkowej – Medulloblastoma. Dziewczynka jest po trzynastu operacjach i dziewiętnastu chemioterapiach. Obecnie zmaga się z deficytami neurologicznymi wynikającymi z choroby oraz powikłań neurologicznych.

Kliknij, by poznać inne osoby.


Weronika Zagrodnik

W lutym 2011 roku Weronika przechodząc przez przejście dla pieszych w pobliżu szkoły, została potrącona przez samochód. Na skutek brawury lekkomyślnego kierowcy dziewczynka w stanie ciężkim trafiła do szpitala, gdzie blisko miesiąc przebywała na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej, podłączona do respiratora.

Wiktoria Załoga

Wiktoria jest leczona z powodu padaczki z napadami nieświadomości od dwóch lat. Poza tym występuje opóźnienie rozwoju intelektualnego i ruchowego, krótkowzroczność, astygmatyzm, skrzywienie kręgosłupa.

Maria Zięba

Pani Maria choruje na uszkodzenie naczyniowe mózgu, zaburzenia pamięci, polineuropatię cukrzycową, otępienie w stopniu lekkim.

Rafał Zioło

Latem 2009 roku Rafał Zioło otarł się o śmierć. Chłopiec wpadł pod samochód i doznał ciężkiego urazu śródczaszkowego. Do dziś utrzymuje się u niego niedowład czterokończynowy znacznego stopnia. Rafał porusza się na wózku inwalidzkim. Wymaga całodobowej opieki.

Nela Żbikowska

Nela została poszkodowana w wypadku komunikacyjnym. Dziewczynka doznała obrzęku mózgu, krwawienia do rogu potylicznego prawej komory mózgu, złamania żuchwy, stłuczenia płuca prawego. Utrzymuje się niedowład wiotki kończyn dolnych.

Karolina Żmija

Karolina choruje na mózgowe porażenie dziecięce – niedowład czterokończynowy. Jej rozwój psychomotoryczny jest opóźniony i zaburzony. Dziewczyna wymaga stałej rehabilitacji, a koszty leczenia znacznie obciążają budżet domowy.

Jolanta Żołnierczyk-Dusik

Pani Jola przebyła krwawienie do rdzenia kręgowego, czego następstwem było wiotkie porażenie kończyn. Kobieta cały czas potrzebuje stałego leczenia rehabilitacyjnego oraz konsultacji lekarskich.

Patrycja Żurawska

Patrycja we wrześniu 1996 roku uległa wypadkowi komunikacyjnemu, na skutek czego doznała ciężkiego urazu mózgu. Cierpi na niedowład połowiczy lewostronny i zaniki tkanki mózgu. Ponadto straciła wzrok w lewym oku na skutek przerwania nerwu wzrokowego. Mimo tych wszystkich zdarzeń mama podopiecznej mówi, że córka jest bardzo pogodna. Cały czas potrzebna jest rehabilitacja dla Patrycji, a to ogromne koszty.

Kliknij, by poznać inne osoby.

Martyna Żydek

Martyna doznała urazu podczas wypadku komunikacyjnego jako pasażerka. Dziewczyna przebyła złamanie kręgu Th9 ze zwichnięciem Th8/Th9 i uszkodzeniem rdzenia. Stan po złamaniu kompresyjnym trzonu Th7. Występuje porażenie kończyn dolnych.

Karolina Bebel

Karolina doznała bardzo ciężkiego urazu mózgu, lekarze przygotowywali rodzinę na najgorsze. Karolina jest jednak bardzo silna, przeżyła, ale nadal znajduje się w stanie śpiączki mózgowej i lekarze walczą o jej wybudzenie.

Mateusz Zając

W dniu 24 sierpnia 2018 roku Mateusz uległ wypadkowi komunikacyjnemu w wyniku którego doznał ciężkiego urazu wielonarządowego: złamanie kręgosłupa, liczne złamania żeber, obrażenia płuc, paraliż od pasa w dół.

Robert Krawczyk

Mam na imię Robert. Do kwietnia 2017 r. byłem aktywnym 28-letnim chłopakiem, który uprawiał wiele dyscyplin sportowych. Niestety uraz kręgosłupa posadził mnie na wózku. Dzięki wsparciu moich kochanych córeczek i żony daję z siebie wszystko i cały czas wierzę, że w końcu stanę na własnych nogach.

Marta Gaik

Marta choruje na autoimmunologiczny proces zapalny ośrodkowego układu nerwowego. Nie czuje swojego ciała, całe dnie siedzi na wózku lub leży. Marta dowiedziała się, że poprawę stanu zdrowia można osiągnąć, podając immunoglobuliny. Niestety – to bardzo kosztowny zabieg. Dodatkowo ratunkiem dla niej jest intensywna, kilkumiesięczna rehabilitacja w wyspecjalizowanym ośrodku w Bydgoszczy.

Przemysław Jaz

Przemysław przed zawałem serca w maju 2018 r. był aktywnym i pełnym życia 42-letnim mężczyzną. Był dumnym, spełnionym i otwartym ojcem 10-letniego syna. Choroba odebrała mu zdrowie, czyniąc go młodym niepełnosprawnym człowiekiem. Każdy jego dzień to walka o godne życie, powrót do zdrowia i rehabilitacja, która daje wiarę w wyzdrowienie

Michał Bazan

Mam na imię Michał. Motocykl, którym jechałem wpadł w poślizg na rozsypanym żwirze a ja uderzyłem plecami w metalowy słup. Przez uszkodzenie kręgosłupa muszę poruszać się na wózku. Chciałbym walczyć o swoją sprawność, aby spełnić swoje największe marzenie: stanąć przed ołtarzem, założyć rodzinę i wieść szczęśliwe życie.

Wojtek i Maciek Gorajczyk

Cześć, tu Wojtek i Maciek. Chorujemy na niespotykanie rzadką chorobę- neuropatię aksjonalną ( zanik mięśni i włókien mięśniowych). Systematyczna rehabilitacja pozwoli nam na powstrzymanie rozwoju zaniku mięśni. Już teraz mamy problemy z poruszaniem się i rzeczami życia codziennego. Wasze wsparcie i pomoc w zgromadzeniu środków pozwoli nam walczyć każdego dnia.

Kliknij, by poznać inne osoby.

Michał Florczyk

Mam na imię Michał i mam 27 lat. Nagła tragedia przekreśliła moje wszystkie marzenia i plany. W wyniku wypadku motocyklowego doznałem urazu kręgosłupa z przerwaniem rdzenia kręgowego oraz innych urazów. Uraz kręgosłupa sprawił, że na chwilę obecną nie mogę samodzielnie siedzieć i poruszać się, mam trudności z oddychaniem. Jedyną szansą na poprawę mojego zdrowia jest intensywna, systematyczna długotrwała i kosztowna rehabilitacja.

Ula Jurzysta

Ula już jedną walkę wygrała, walkę o życie naszej córki. Pomóżcie nam byśmy teraz i my mogli zawalczyć o nią.

Witold Pypłacz

Pan Witold Pypłacz w październiku 2016 przeszedł kilka udarów mózgu. W szpitalu udało się uratować życie i od tego momentu rodzina podejmuje walkę o sprawność. Pan Witold jest sprawny tylko częściowo, ma problemy z podstawowymi czynnościami – jedzeniem, mówieniem, ubieraniem. Motoryka i równowaga wymaga ciężkich ćwiczeń.

Alan Misiewicz

W sierpniu 2018 r. 7-letni Alanek miał poważny wypadek, w wyniku którego doznał rozległego urazu mózgu. Po kilku miesiącach został wybudzony w Klinice Budzik i nadal walczy o swoją sprawność. Trwa rehabilitacja, która ma pomóc mu w powrocie do zdrowia.

Kamil Sroczyk

Jedna chwila i świat stanął w miejscu. Życie Kamila legło w gruzach, a ma dopiero 22 lata. Chciał popływać, a doznał urazu kręgosłupa. Szansą Kamila na powrót do zdrowia jest podjęcie intensywnej rehabilitacji w specjalistycznym ośrodku. Coś, co dla wielu z nas jest całkiem normalne - dla Kamila teraz jest wszystkim. Dzięki waszej pomocy będzie mógł to zrealizować.

Aneta Krawczyk

U Anety wada słuchu została ujawniona w dzieciństwie, jest to postępujący niedosłuch. Aneta co jakiś czas musi wymieniać aparat słuchowy na nowy, którego koszt przekracza jej możliwości. A potrzebuje go na co dzień w czasie pracy, uprawiania sportu czy spotkań ze znajomymi. Wesprzyj Anetę w zbiórce na nowy aparat.

Krzysztof Sokołowski

Nigdy nie myślałem, że moja pasja, moje hobby może mnie tak zgubić... Byłem bardzo aktywny, uwielbiałem sport, to on dawał mi motywację do działania. Kochałem cross, jazda dawała mi poczucie wolności, ale z czasem tę wolność i niezależność odebrał mi. Miałem wypadek, uderzyłem w drzewo, dziś cieszę się, że żyję.

Zbigniew Szyperski

Zbigniew Szyperski uległ poważnemu wypadkowi podczas pracy w kopalni przy remoncie kombajnu wydobywczego. Na skutek wypadku utracił dolną kończynę. Dzięki wsparciu bliskich, a przede wszystkim samozaparciu z każdym dniem widoczna jest coraz większa poprawa. Rana kikuta już prawie jest zagojona co pozwala na rozpoczęcie rehabilitacji oraz planowanie zaprotezowania.

Kliknij, by poznać inne osoby.

Jakub Kiełbasa

Jakub na początku 2018 roku doznał rozległego krwotoku śródmózgowego. Przy ogromnym zaangażowaniu lekarzy oraz pozytywnej energii bliskich, przyjaciół i znajomych przeżył i wybudził się ze śpiączki. Konsekwencją krwotoku pozostał lewostronny niedowład. Teraz walczy o swoją samodzielność

Damian Bies

Zapamiętał tylko straszny huk. Kiedy obudził się po 2 dniach cały obolały dowiedział się, że prawa stopa była tak pogruchotana, że lekarzom nie udało się jej uratować.

Paweł Kabat

Paweł uległ ciężkiemu wypadkowi w pracy, ratując komuś życie sam o mało go nie stracił - przygniotły go okna ważące 600 kg. Doznał urazu wielonarządowego, w tym złamania kręgosłupa ze stłuczeniem rdzenia kręgowego.

Aleksander Głębocki

Aleksander to 10-letni chłopiec, który został potrącony przez autobus. Liczne złamania kończyn dolnych, miednicy oraz kręgosłupa spowodowały, że w tak młodym wieku stał się osobą niepełnosprawną. Zamiast bawić się z rówieśnikami spędza czas na rehabilitacji walcząc o powrót do sprawności

Volodymyr Yeromenko

Volodymyr przyjechał do Polski prawie 2000 km, żeby zarobić pieniądze dla swojej rodziny. W trakcie pracy konstrukcja na której pracował przewróciła się, a Volodymyr spadł z kilkunastu metrów. Doznał złamania kręgosłupa i walczy o sprawność.

Stanisław Maciaszczyk

Stanisław Maciaszczyk jest z zawodu kierowcą, to jego pasja. Z racji swego zawodu zwiedziłem wiele miejsc w Polsce i za granicą. Od ponad 15 lat choruje na cukrzycę typu II, która spowodowała wiele powikłań. Z powodu zgorzeli stopy lewej w przebiegu stopy cukrzycowej aby ratować życie lekarze byli zmuszeni amputować Stanisławowi lewe podudzie

Konrad Starzyk

Konrad jest 18-letnim chłopakiem. W grudniu 2018 roku podczas diagnostyki w szpitalu u Konrada nastąpiło nagłe zatrzymanie krążenia. Mimo skutecznej resuscytacji Konrad pozostaje w stanie śpiączki. Przed nim długa i kosztowna rehabilitacja.

Zuzanna Bartczak

W październiku 2018 roku 3-letnia Zuzia uległa wypadkowi komunikacyjnemu doznając wielonarządowych obrażeń. Po wybudzeniu ze śpiączki okazało się, że ma niedowład kończyny górnej i dolnej lewej. Dzięki intensywnej rehabilitacji neurologicznej dziewczynka stopniowo odzyskuje sprawność.

Kliknij, by poznać inne osoby.


Marcin Górecki

Marcin jest marynarzem, który uległ poważnemu wypadkowi podczas powrotu z pracy do domu. Tylko cud sprawił, że przeżył. Niestety, od momentu wypadku nie odzyskał świadomości. Rodzina Marcina zawsze oczekiwała na jego powrót. Dziś czekają aż znów do nich powróci. Ze snu, który nie pozwala mu odzyskać świadomości i wymaga codziennej wielogodzinnej rehabilitacji.

Stanisław Bator

Stanisław aktywny 58-latek, niezależny, o wielkim sercu, otwarty i wrażliwy na potrzeby innych. W marcu 2018 roku doznał rozległego udaru mózgu. Jest w stanie minimalnej świadomość przez co wymaga całodobowej, profesjonalnej opieki i intensywnej rehabilitacji.

Krzysztof Berdzik

Krzysztof Berdzik jest kierowcą zawodowym, który w kwietniu 2018 r. uległ wypadkowi komunikacyjnemu. Na skutek tego zdarzenia amputowano mu nogę na poziomie podudzia. Krzysztof jest bardzo silnym człowiekiem, zdeterminowanym do tego, żeby wrócić do aktywności zawodowej.

Agata Sypytkowska

Nazywam się Agata, mam 23 lata i od urodzenia choruję na mózgowe porażenie dziecięce. Choroba jest przewlekła, bez rehabilitacji moje mięśnie stają się bardziej spastyczne oraz przykurczone, oznacza to, że niektóre ruchy sprawiają mi trudność. Codzienna rehabilitacja zmniejszyłaby napięcie mięśni i pozwoliłaby mi na samodzielniejsze życie. Dlatego Wasze wsparcie jest bardzo ważne.

Olga Gerasymczuk

Nazywam się Olga Gerasymczuk, mam 20 lat. Przyjechałam z Ukrainy, aby pracować, studiować i pomóc rodzicom. Niestety, w grudniu zostałam potrącona przez samochód na przejściu dla pieszych. Abym mogła znów być sprawna potrzebuje rehabilitacji. Jej koszt przekracza może możliwości finansowe. Proszę Was o pomoc.

Dorota Stachowiak

Dorota lat 50 we wrześniu 2018 roku przeszła ostry zawał przedniej ściany serca, w wyniku czego doszło do niedotlenienia mózgu. Pełna życia zawsze uśmiechnięta w sile wieku z wieloma planami na przyszłość. Żona, mama i babcia w jednej chwili skazana na stałą opiekę osób trzecich oraz intensywną rehabilitację. Na chwilę obecną jest niezdolna do samodzielnej egzystencji.

Krzysztof Hajn

Krzysztof jest w trudnej sytuacji po złamaniu zmiażdżeniowym obu kości podudzia lewego. Może liczyć na pomoc córki Natalii, jednak by przejść długotrwałą i kosztowną rehabilitację, potrzebna jest Twoja pomoc.

Adam Palbow

Adam Palbow w październiku 2018 r. doznał bardzo poważnych złamań kręgosłupa na poziomie szyjnym w wyniku nietypowego wypadku drogowego. Kierowca pojazdu jadącego z naprzeciwka uderzył w jelenia, który z odbicia przeleciał na drugi pas ruchu spadając prosto na dach samochodu prowadzonego przez Adama. Obecnie Adam walczy o swoją sprawność w specjalistycznej klinice w Krakowie. Każdy jego dzień wypełnia ciężka praca z rehabilitantami.

Kliknij, by poznać inne osoby.


Natalia Rękawik

Natalia w dniu 3 października 2018 r. uległa wypadkowi komunikacyjnemu jako pasażer pojazdu. Na skutek obrażeń odniesionych w wypadku jest w śpiączce i nie ma z nią kontaktu. W najbliższym czasie będzie wymagała długiej i intensywnej rehabilitacji.

Przemysław Kapecki

Mam na imię Przemek i do czasu wypadku w 2015 roku byłem bardzo energicznym 30-latkiem. Po upadku z drzewa, gdy dotarło do mnie, że już nigdy nie będę tak sprawny jak kiedyś, nie podałem się. Ćwiczę jak oszalały, żeby usiąść i móc wyjechać wózkiem z domu na świeże powietrze. Wesprzyj mnie proszę w walce o sprawność.

Adam Mucha

Adam to bardzo dobry młody człowiek, na którego pomoc mogli dotąd liczyć nie tylko przyjaciele, ale i obcy ludzie. Dziś Adam sam potrzebuje pomocy. 31 maja 2018 r. uległ wypadkowi, spadł z wysokości. Doznał urazu czaszkowo-mózgowego i twarzoczaszki, pęknięcia miednicy. Aby mógł odzyskać sprawność i stanąć na nogach, niezbędna jest intensywna rehabilitacja w kosztownym ośrodku rehabilitacyjnym.

Michał Nowak

Michał Nowak jako 11-latek został potrącony przez auto, gdy jechał w rodzinnym miasteczku na rowerze. Przez 16 lat jest nieustannie rehabilitowany, jednak jego stan się nie poprawia – niedowład spastyczny czterokończynowy, afazja, padaczka pourazowa. Najsmutniejsze dla rodziny jest to, że chłopiec przez kilkanaście lat od wypadku nie odzyskał pełnej świadomości.

Weronika Pawlik

Mam na imię Weronika. Przed wypadkiem udało mi się połączyć z sobą dwie pasje: chęć pomagania i miłość do zwierząt. Każdą wolną chwilę poświęcałam na pomoc w rehabilitowaniu dzieci za pomocą koni. Widziałam, jak dzięki pomocy zwierząt poprawia się sprawność maluchów. Dziś sama potrzebuje pomocy, gdyż na skutek wypadku straciłam prawą rękę

Michał Lubak

Mam na imię Michał, mam 20 lat i mnóstwo planów na przyszłość. W wakacje 2018 r. uległem nieszczęśliwemu wypadkowi na rolkach. Lekarze zrobili wszystko co mogli, jednak złamanie kręgosłupa wraz z porażeniem dolnych kończyn i niedowładem kończyn górnych brzmi dla mnie tragicznie. Diagnoza złamała mi serce, a świat runął w gruzach.

Jessika Orzechowska

Jessica jako mała 5-letnia dziewczynka uległa nieszczęśliwemu wypadkowi w trakcie prac ogrodniczych doznając zranienia podudzia i amputacji części dalszej stopy prawej.

Krzysztof Kacprzak

Krzysztof Kacprzak uległ wypadkowi komunikacyjnemu i od tego momentu jest w śpiączce. Wymaga długotrwałej opieki i rehabilitacji.

Kliknij, by poznać inne osoby.


Rafał Słoboda

Rafał Słoboda to 27-letni chłopak, który w wyniku uczulenia na leki doznał nagłego zatrzymania akcji serca. Spowodowało to niedotlenienie mózgu, następstwem czego zapadł w śpiączkę.

Kamil Niciński

Mam na imię Kamil i mam 21 lat. W 2016 roku miałem wypadek samochodowy, jako pasażer doznałem urazu kręgosłupa na poziomie piersiowym. Od tamtej pory poruszam się na wózku.

Irena Kozieł

W grudniu 2018 r. Pani Irena została potrącona na pasach. Od tej pory walczy o powrót do sprawności. Aby Irena wróciła do aktywności konieczna jest intensywna rehabilitacja, która pozostaje poza możliwościami finansowymi rodziny.

Michał Polak

Michał podczas zajęć chemicznych obserwował doświadczenie prowadzone przez kolegów. Nagle doszło do zapalenia oparów etanolu, w wyniku czego doznał oparzeń II i III-go stopnia obu rąk, klatki piersiowej, szyi, twarzy i obu uszu.

Michał Solana

Michał w marcu 2016 roku uległ wypadkowi komunikacyjnemu, na skutek którego doznał urazu czaszkowo-mózgowego. Każdy jego dzień wypełniony jest walką o powrót do sprawności. Żeby Michał mógł być bardziej samodzielny niezbędna jest kosztowna i specjalistyczna rehabilitacja.

Marceli Markiewicz

W październiku 2018 roku Marcel doznał ciężkich obrażeń głowy w wypadku samochodowym. Marcel wymaga stałej opieki i codziennej intensywnej rehabilitacji, której koszty przekraczają możliwości finansowe rodziny.

Michalina Maciejewska

W sierpniu 2018 roku Michalina uczestniczyła w wypadku drogowym jako pasażerka motoroweru. Na skutek wypadku doznała poważnego urazu prawej nogi, który znacząco ograniczył jej wcześniejszą aktywność. Od dnia wypadku codziennie walczy o powrót do sprawności.

Kazimierz Jachimowski

Kazimierz Jachimowski w marcu 2018 r. uległ poważnemu wypadkowi komunikacyjnemu, na skutek którego doznał rozległego urazu mózgu. Obecnie w stanie śpiączki przebywa w jednym w ośrodków wybudzeniowych.

Kliknij, by poznać inne osoby.


Agnieszka Dras

Nazywam się Agnieszka Dras, mam 36 lat i choruję na stwardnienie rozsiane. Każdy mój dzień wypełnia walka o utrzymanie sprawności. Niestety, bez kosztownej i specjalistycznej rehabilitacji mój stan stopniowo będzie się pogarszał.

Beata Richa

Beata Richa została potrącona przez samochód w lipcu 2017 roku doznając poważnych obrażeń w postaci złamania prawej nogi. Kilkakrotnie przechodziła zabieg zespolenia złamania. Obecnie porusza się na wózku. Wymaga stałej rehabilitacji

Eryka Kaczyńska

Eryka przyszła na świat ponad 6 lat temu. Mnogie wady wrodzone nóżek, brak prawej rączki, sprawił, że jej dzieciństwo nie jest takie proste, jak innych dzieci. Eryka czeka na operację wyrównania nóżek poprzez wydłużenie tej krótszej.

Grażyna Kowalczyk

Pani Grażyna została w grudniu 2018 roku potrącona na przejściu dla pieszych przez rozpędzony samochód. Doznała poważnych urazów miednicy oraz obrażeń wewnętrznych. Żeby wrócić do sprawności potrzebuje długiej i kosztownej rehabilitacji.

Krzysztof Roszkowski

Rodzice Krzysztofa Roszkowskiego zginęli śmiercią tragiczną w wypadku komunikacyjnym we wrześniu 2018 roku. Od tamtej pory 7-letnim wnukiem opiekuje się babcia.

Julia Dziwir

Julia od marca 2015 roku choruje na cukrzycę typu 1, która nie będąc leczoną jest dużym zagrożeniem dla zdrowia i może prowadzić do poważnych powikłań, ze śmiercią włącznie. Leczenie tej choroby polega na utrzymaniu właściwego poziomu cukru we krwi poprzez podawanie odpowiedniej dawki insuliny.

Maciej Wielebiński

Los okrutnie dotknął 5-letniego Maćka. W lipcu 2018 roku wpadł pod koła samochodu ciężarowego. Na skutek wypadku została mu amputowana noga. By móc chodzić potrzebuje protezy, które trzeba wymieniać, ponieważ cały czas rośnie.

Tomasz Winszczyk

Tomasz Winszczyk podróżując po Indonezji trafił do szpitala z silnym zakwaszeniem metabolicznym, migotaniem przedsionków i niewydolnością oddechową. Tomasz stracił wzrok, nie potrafił mówić, sam nie chodzi, ma ubytki w pamięci.

Kliknij, by poznać inne osoby.


Jan Nerka

Życie Jana Nerki w październiku 2018 r. na skutek potrącenia przez samochód uległo diametralnej zmianie. Po ciężkim urazie mózgu nie może samodzielnie wykonywać podstawowych czynności. Wymaga całodobowej opieki. Potrzebna jest również długotrwała rehabilitacja.

Edward Baczewski

W styczniu 2019 roku Edward Baczewski uległ pęknięciu tętniaka w głowie. W stanie krytycznym z bardzo złymi rokowaniami pierwsze tygodnie spędził na intensywnej terapii. Czterokończynowy paraliż, całkowity brak kontaktu i samodzielnego oddechu - tak wyglądały te pierwsze dni. Obecnie walczy o to aby wrócić do zdrowia

Damian Zych

We wrześniu 2018 roku Damian uległ wypadkowi samochodowemu. W jednej chwili życie wywróciło się do góry nogami. Z samochodu nie zostało nic, a Damian przez tydzień toczył bitwę ze śmiercią. To prawdziwy cud, że przeżył i może walczyć o swoje marzenia.

Łukasz Raczkowski

Łukasz Raczkowski został potrącony przez samochód w momencie, w którym praktycznie opuszczał już przejście dla pieszych. Doznał bardzo poważnych urazów. Lekarze nie dawali mu szans na to, że kiedykolwiek będzie chodził samodzielnie.

Grzegorz Proszkowiec

Grzegorz Proszkowiec w marcu 2018 roku uległ poważnemu urazowi głowy w trakcie zjazdu na nartach. Dzisiaj jedyną szansą na odzyskanie utraconej sprawności jest intensywna rehabilitacja

Cristian Małek

Cristian uległ wypadkowi samochodowemu jako pasażer pojazdu, którego kierowca uderzył w budynek. Doznał bardzo poważnych obrażeń czaszkowo-mózgowych i wymaga stałej i intensywnej rehabilitacji

Gabriela Staniszewska

Gabrysia od lutego 2018 roku choruje na cukrzycę typu 1, która nie będąc leczoną jest dużym zagrożeniem dla zdrowia i może prowadzić do poważnych powikłań. Gabrysia została otoczona opieką Fundacji Votum w ramach projektu Słodka Julka.

Mirosław Stefanowicz

W dniu 21 kwietnia 2018r. Mirosław Stefanowicz uległ wypadkowi komunikacyjnemu. Doznał urazów w postaci ze złamaną miednicą, urazami wielonarządowymi i otwartym złamaniem podudzia prawego. Obecnie pod fachową opieką specjalistów Mirosław uczy się podstawowych czynności takich jak mówienie, samodzielne jedzenie oraz poruszanie się.

Kliknij, by poznać inne osoby.


Szymon Zaremba

Szymon od sierpnia 2018 roku choruje na cukrzycę typu 1, która nie będąc leczoną jest dużym zagrożeniem dla zdrowia i może prowadzić do poważnych powikłań. Szymon został otoczony opieką Fundacji Votum w ramach projektu Słodka Julka.

Wiktoria Nowosad

W dniu 14.01.2019 r. Wiktoria uległa wypadkowi komunikacyjnemu, w wyniku którego doznała poważnego urazu mózgu. W chwili obecnej dziewczyna boryka się z afazją pourazową oraz zanikami pamięci. Do pełnego powroty do zdrowia niezbędna jest długotrwała i kosztowna rehabilitacja.

Danuta Ilnicka

W czerwcu 2018 roku, w trakcie wycieczki turystycznej do Berlina, na którą Pani Danuta wybrała się wraz ze znajomymi, straciła niespodziewanie kontrolę nad połową swojego ciała, a następnie upadła na podłogę. Zdiagnozowano rozległy udar krwotoczny.

Mirosław Cymerkiewicz

Mirosław w lipcu 2018 roku uległ nieszczęśliwemu wypadkowi, w wyniku którego jest po ewakuacji krwiaka podtwardówkowego i śródmózgowego, a następnie po kranitomi czołowo-ciemieniowej. Na co dzień zmaga się z paraliżem prawostronnym, zaburzeniem mowy i afazją o charakterze motorycznym oraz padaczką

Daniel Sadowski

Mam na imię Daniel i pod koniec 2017 roku zostałem brutalnie pobity, w wyniku czego doznałem rozległych obrażeń mózgu. Od wypadku cały czas jestem przykuty do łóżka i wymagam ciągłej specjalistycznej opieki oraz intensywnej i kosztownej rehabilitacji.

Zbigniew Ciura

Pan Zbigniew w maju 2006 roku uległ wypadkowi i został przygnieciony przez ciągnik. Na skutek doznany obrażeń została mu amputowana noga. Obecnie Pan Zbigniew zbiera na nową protezę

Aniela Wróblewska

Aniela urodziła się z dużą wadą słuchu, wrodzonym perlakiem ucha prawego oraz całkowitym rozszczepem podniebienia. Obecnie jest już po wielu operacjach, m.in. rozszczepu podniebienia oraz usunięcia perlaka. Słuch u Anieli uległ tylko nieznacznej poprawie, dlatego też konieczny jest zakup drogich aparatów słuchowych do obu uszu.

Łukasz Jankowski

Wypadek komunikacyjny z grudnia 2018 roku wywrócił moje dotychczasowe życie do góry nogami. Aby wrócić do sprawności czeka mnie długotrwały okres rehabilitacji.

Kliknij, by poznać inne osoby.


Franek Winkel

Franek urodził się 11.05.2010 roku. Jest bardzo pogodnym i radosnym dzieckiem, niestety w wyniku ciężkiego porodu doszło do poważnego niedotlenienia mózgu. W krótkim czasie zdiagnozowano u niego mózgowe porażenie dziecięce i padaczkę. Każde uzyskane pieniądze rodzice przeznaczają na jego rehabilitację

Dariusz Wolański

Mam na imię Darek. W 2003 roku uległem wypadkowi komunikacyjnemu, w wyniku którego doznałem obrzęku mózgu. Pomimo długiej rehabilitacji nie odzyskałem sprawności. Mam prawostronny niedowład oraz zaburzenia mowy.

Dariusz Konieczny

Mam 38 lat jestem młodym człowiekiem, który ma swoje marzenia i cele, lecz ciężko mi je spełnić ponieważ w 2016 roku spotkała mnie tragedia - odmroziłem sobie nogi. Przez dwa i pół roku lekarze walczyli o moje zdrowie. Niestety ostatecznie musiałem pogodzić się z amputacją obu nóg na poziomie podudzia.

Jerzy Gruszkowski

Przez całe życie największą pasją Jurka była muzyka. Jego sytuacja zmieniła się po wypadku na budowie. W trakcie wielokrotnych pobytów szpitalnych, rozpoznano dodatkowo chorobę autoimmunologiczną, która spowodowała uszkodzenie rdzenia kręgowego. Obecnie Jerzy nie może samodzielnie funkcjonować

Marek Soliwoda

Marek Soliwoda ma 38 lat. W lutym 2019 roku uległ poważnemu wypadkowi komunikacyjnemu w wyniku którego doznał ciężkiego urazu wielonarządowego. Stan Marka był bardzo ciężki, operowano go w trybie pilnym. Obecnie dzięki własnej walce wraca do zdrowia.

Przemysław Kielma

W lutym bieżącego roku Przemek uległ poważnemu wypadkowi samochodowemu. Przez miesiąc nie było z nim kontaktu, leżał w śpiączce farmakologicznej. Po wybudzeniu stopniowo, choć z trudem, odzyskał głos i czucie. Jego ozdrowienie nie jest jednak całkowite. Jest częściowo sparaliżowany, dlatego też nie może funkcjonować samodzielnie.

Sławomir Szyszka

Sławomir zawsze prowadził aktywny tryb życia : turystyka wysokogórska i górska, narty, żeglarstwo pływanie i rower. W maju 2017 roku miał wypadek na kursie wspinaczkowym - złamał kręgosłup i uszkodził rdzeń kręgowy. Obecnie w wyniku prawie dwuletniej rehabilitacji przemieszcza się za pomocą kul i kijków

Adam Fiedziuszko

Moje życie do dnia 6.07.20 r. było bardzo spokojne: praca, dom, żona i dzieci wypełniały mój czas. A teraz wszystko się skończyło…

Kliknij, by poznać inne osoby.


Agnieszka Wiktorska

Agnieszka ma 34 lata i dwoje małych dzieci. Niestety, nie jest w stanie zaopiekować się maluchami, ponieważ w skutek wypadku komunikacyjnego i doznanych obrażeń znajduje się w stanie śpiączki.

Daniel Walaszek

Daniel ma 34 lata. Do tej pory wiódł normalne, aktywne życie. Wszystko skończyło się na początku 2019 roku, gdy w wypadku stracił lewą nogę. Dziś bardzo chce żyć tak, by być w stanie samodzielnie o siebie zadbać.

Stanisław Fortuna

Życie Pana Stanisława zmieniło się bezpowrotnie, gdy uległ wypadkowi. Doznał m.in. urazu wielonarządowego, skomplikowanego złamania trzonu kości udowej i do dziś cierpi na niedowład kończyn górnych.

Sylwiusz Rećko

Sylwiusz ma 33 lata i na co dzień był największym oparciem dla młodszego brata. Dziś to inni mu pomagają, gdyż po wypadku samochodowym cierpi na porażenie czterokończynowe.

Krzysztof Trojanowski

Pan Krzysztof trafił do szpitala po urazie lewego podudzia. Do wypadku doszło w pracy… Niestety rana była na tyle rozległa, że zdecydowano o amputacji. Teraz czas na rehabilitację, a także dopasowanie protezy. Niestety są to na tyle wysokie koszty, że konieczna jest Wasza pomoc.

Adam Węgierski

Pan Adam trafił do Fundacji ze spastycznym niedowładem kończyn dolnych. Jeszcze niedawno był zdrowym człowiekiem, pracował jako technik budownictwa. Jednak 4 marca 2020 roku spadł z rusztowania. Mimo bardzo młodego wieku (29 lat) ma już trójkę dzieci. Myśli pozytywnie o przyszłości, jednak potrzebna będzie Wasza pomoc.

Agnieszka Paź

Agnieszka Paź w drodze do pracy zasłabła, straciła przytomność, oddech… – zawał serca z przetrwałym uniesieniem odcinka ST ściany dolnej powikłany przedszpitalnym zatrzymaniem krążenia.

Dawid Wawrzuta

11-letni Dawid szedł grać w piłkę. Uwielbiał to robić i był w tym mistrzem - zarówno na boiksu, jak i mistrzem żonglerki. Mimo młodego wieku potrafił podbijać piłkę nawet do 300 kapek! Tego strasznego dnia też szedł na trening. Na chodniku potrącił go karawan pogrzebowy... Chłopak już od 25 lat walczy o swoje zdrowie. Skończył liceum, a także szkołę policealną. Jest wyszkolony do pracy biurowej, jednak ze względu na niepełnosprawne ręce, nie może znaleźć zajęcia.

Kliknij, by poznać inne osoby.


Błażej Troczyński

Błażej na skutek wypadku komunikacyjnego doznał wielu bardzo poważnych, zagrażających życiu obrażeń, w wyniku których stracił została mu amputowana noga.

Vladyslav Tarar

Kierowca, który potrącił Władka miał 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Zabił 16-letnią dziewczynę, koleżankę Władka. Chłopak przeżył, trafił do szpitala w ciężkim stanie – operacje, leczenie i wielka niewiadoma.

Krzysztof Urbański

Krzysztof wracał do domu motorem kiedy nagle wyjechało auto… Nie miał żadnych szans żeby zareagować i wtedy doszło do wypadku. W krytycznym stanie został zabrany do szpitala, gdzie dzielnie walczył o życie i tę walkę wygrał.

Iwona Mąka

Iwona doznała pęknięcia tętniaka w mózgu, na skutek czego miesiąc przebywała w stanie śpiączki. Kobieta wybudziła się, jednak to zdarzenie pozostawiło w mózgu duże zniszczenia. Iwona walczyła o życie, miała silny obrzęk mózgu, a lekarze mówili tylko jedno – Tu potrzebny jest cud!

Dominik Andrzejczak

Jesienią 2018 roku Dominik został potrącony przez samochód osobowy. Na skutek tego wypadku doznał rozlanego aksonalnego uszkodzenia mózgu i od tego czasu przebywa w śpiączce.

Karol Siwiera

Pan Karol na skutek upadku z wysokości (dach budynku) doznał urazu rdzenia na poziomie piersiowym. Obrażenia spowodowały brak czucia od pęcherza w dól. Wypadek zdarzył się w czasie pracy. Pan Karol, by powrócić do sprawności wymaga intensywnej i kosztownej rehabilitacji.

Tomasz Włodarczak

Tomek ma 34 lata. Był aktywny i nie wyobrażał sobie życia bez treningów. Niestety na skutek wypadku, musiał sprawdzić jak to jest być przykutym do wózka… Chce wrócić do sportu, dlatego potrzebuje protezy, która pozwoli mu z powrotem jeździć na rowerze, biegać, trenować.

Piotr Holiczko

Piotr jako zawodowy kierowca samochodowy, uwielbia podróże po polskich szosach. Niestety jedna z tych podróży zakończyła się tragicznie… Jadący na motocyklu Piotr Holiczko został potrącony przez wymuszającego pierwszeństwo przy lewoskręcie. Doznane obrażenie zagrażały jego życiu.

Kliknij, by poznać inne osoby.


Rafał Kapszukiewicz

Dnia 18 maja 2020 roku mój ukochany mąż, tata dwójki wspaniałych dzieci, jadąc do pracy, uległ poważnemu wypadkowi samochodowemu.

Piotr Dudoń

Piotr wymaga rehabilitacji po wypadku samochodowym. W jego przypadku praca fizjoterapeutów i lekarzy już przyniosła niewyobrażalne efekty. Sam mówi, że po wypadku “był rośliną”. Cierpiał na niedowład czterokończynowy z przewagą kończyn lewych, uraz czaszkowo-mózgowy, padaczkę.

Natalia Darowska

Natalia ma tylko 19 lat. Gdy jej rówieśnicy planują przyszłość, ona walczy o zdrowie. Wypadek komunikacyjny, w którym uczestniczyła odebrał jej nadzieję na realizację marzeń o samodzielności, studiach i o pomaganiu innym. Szkoła, do której jechała Natalia była oddalona od domu tylko 8km. Ten krótki odcinek na zawsze zmienił całe życie nastolatki, a także jej rodziny.

Paweł Piegzik

Nazywam się Paweł. W maju 2018 roku uległem wypadkowi w pracy. W kopalni, pod ziemią osunęła się z czoła przodka bryła węgla i zmiażdżyła mi lewe podudzie. Długie leczenie szpitalne nie przyniosło oczekiwanych rezultatów i konieczna była amputacja.

Joanna Opalińska

Asia jest kobietą, która miała marzenia i chciała je zrealizować. Tak jak wiele osób snuła plany na przyszłość i małymi kroczkami starała się dążyć do celu. Mimo, że od początku nie było jej łatwo, bo już od dziecka zmagała się z niezwykle groźnym przeciwnikiem - cukrzycą.

Mariusz Sosiński

Mariusz w kwietniu 2019r. uległ wypadkowi komunikacyjnemu, w wyniku którego doznał poważnego urazu czaszkowo-mózgowego.

Kacper Płuciennik

Kacper ma 19 lat i jeszcze do niedawna jego życie wyglądało jak życie większości nastolatków. Snuł plany na przyszłość, chciał pracować i zacząć samodzielne życie. Jednak wypadek, który się wydarzył zabrał mu wszystko i sprawił, że dziś Kacper musi zaczynać wszystko od nowa.

Piotr Jonaszka

Piotrek 9 marca 2019 r., 3 km od domu miał wypadek samochodowy, z którego nie miał szans wyjść. Uraz wielonarządowy, krwotok wewnętrzny, usunięta śledziona, stłuczone płuca, stłuczenie oraz obrzęk mózgu i pnia mózgu, złamanie kręgosłupa szyjnego i uraz twarzoczaszki. Śpiączka…

Kliknij, by poznać inne osoby.


Waldemar Kordulewski

Miał tylko 21 lat, gdy brał udział w wypadku komunikacyjnym, na skutek którego samochód którym jechał zapalił się. Obie jego nogi zostały zwęglone, a jedna niestety musiała zostać amputowana na wysokości uda. Proteza, której używa aktualnie jest bardzo zniszczona i nie nadaje się już do użytku.

Maja Krzyżek

Maja 19 lipca 2019 miała wypadek komunikacyjny, w którym doznała ciężkiego urazu czaszkowo – mózgowego. Liczne złamania kości czaszki , oczodołów, strzaskane płaty czołowe mózgu oraz okolica podwzgórza to obrażenia jakich doznała.

Jowita Gołyska

Jowitka ma 5 lat. Nie mówi, nie bawi się z innymi dziećmi, nie potrafi nawiązywać relacji. Jest całkowicie zamknięta w swoim świecie. Gdy miała rok lekarze zdiagnozowali u niej autyzm – przypadłość, która zaliczana jest do grupy symptomów zwanych wycofaniem, czyli unikaniem kontaktu ze światem zewnętrznym – z ludźmi i otoczeniem.

Ryszard Borysewicz

Świat Ryszarda runął 08-04-2019r. To dzień, w którym nastąpiło rozwarstwienie aorty brzusznej z tętniakiem.Tego dnia przeszedł on skomplikowaną operację, podczas której nastąpiło nagłe zatrzymanie pracy serca...

Bartosz Olendrzyński

Bartosz uległ wypadkowi komunikacyjnemu, w ciężkim stanie trafił do szpitala w Płocku. Tam lekarze walczyli o jego życie, najpierw na OIOMie później na oddziale neurotraumatologicznym.<br /> Bartosz był osobą niezwykle otwartą i sympatyczną, uwielbiał poznawać nowe osoby. Chodził wciąż uśmiechnięty i wszystkich zarażał dobrym nastrojem. Zawsze bardzo chętnie wszystkim pomagał dlatego też był bardzo lubiany.

Wiktoria Pieniak

Wiktoria uczęszcza do I liceum Ogólnokształcącego im. M.Skłodowskiej-Curie w Rykach – profil humanistyczny. Po zdaniu matury planowała studiować w Lublinie prawo. 26 sierpnia 2019r. zdała egzamin na prawo jazdy. Bardzo lubiła zwiedzać, podróżować, lubiła jazdę na rolkach.

Mariusz Jesionowski

Mariusz wracał z rodziną na święta do Polski. On kierował, a wraz z nim jechała żona, która była w trzecim miesiącu ciąży oraz ich 14-letni syn Patryk. Na autostradzie na zjeździe na Warszawę utworzył się korek, po zmianie pasa Mariusz nie zauważył jak jadący przed nimi samochód ciężarowy ”tir” gwałtownie zahamował .

Jerzy Wnęk

Pan Jerzy zaznał w swoim życiu dużo cierpienia. Najpierw zmarła jego córka, a kilka lat później sam uległ wypadkowi, w którym zginął jego kolega, a on sam stracił prawą rękę. Mimo ogromu tragedii, on nie stracił woli życia - opiekuje się nawet skrzywdzonym przez los psem. By wrócić do normalności potrzebuję środków na protezę ręki i wierzy, że dobrzy ludzie pomogą mu spełnić to marzenie.

Kliknij, by poznać inne osoby.


Bogumił Bodzioch

2 lipca 2010r Bogumił Bodzioch uległ wypadkowi motocyklowemu czego następstwem było mechaniczne uszkodzenie mózgu krwiak podtwardówkowy, padaczka pourazowa, afazja mowy i ruchu, niedowład połowiczny prawostronny. Po wielu miesiącach rehabilitacji Bogumił zaczął chodzić o kulach, z asekuracją żony, jadł samodzielnie, a po ośmiu miesiącach mówił. Pozostałością po wypadku była padaczka, zaburzenia pamięci, potrzebna była pomoc opiekuna przy kąpieli, goleniu czy przebieraniu.

Witold Kraszewski

Witek całe życie pracował fizycznie w różnych zawodach: jako budowlaniec, cieśla, brukarz, aż do momentu wypadku. Od tej chwili zmieniło się wszystko. Lewa noga została zmiażdżona, wisiała na kawałku skóry. To cud, że trafił na lekarza, który widział światełko nadziei na uratowanie nogi.

Marek Porczyński

Marek to 44 – letni mężczyzna, który w 2019 roku doznał udaru krwotocznego. Pewnego letniego dnia po prostu usiadł i osunął się na ziemię. Mimo natychmiastowej reakcji i szybkiego przyjazdu pogotowia z silnego, pracowitego i uprawiającego sport mężczyzny Marek stał się wymagającym opieki człowiekiem.

Wojciech Marcinkowski

Wojtek od dziecka uwielbiał pływać. Już w szkole podstawowej chodził do klasy sportowej o profilu „pływanie”, a swoją pasję pielęgnował również w gimnazjum. W okresie szkoły średniej zdobył patent żeglarza jachtowego i został ratownikiem wodnym WOPR. Na początku pracował sezonowo na basenie jako ratownik WOPR, był też ratownikiem na koloniach z dziećmi z Domu Dziecka, a ostatnio, jako ratownik w Szkole Pływanie. Jeszcze wtedy nie wiedział, że miłość do wody odbierze mu zdrowie.

Jacek Staszak

Jacek 2 lipca 2016 roku uległ wypadkowi komunikacyjnemu. Jadąc na motorze uderzył w przyczepę samochodu, który zajechał mu drogę. Przy prędkości 50 km/h doznał poważnych urazów. Po przewiezieniu do szpitala był operowany. Miał m.in. pękniętą wątrobę, dwustronna odmę płuc, krwiaka przymózgowego w tylnym dole czaszki, złamanie kości potylicznych, zatoki czołowej ,zatoki szczękowej i nosowej.Wtórne krwawienia do jamy otrzewnej i ostra niewydolność nerek w przebiegu zespołu zmiażdżenia. Złamanie trzonu kości łokciowej i promieniowej prawej.

Karol Miara

Karol uległ wypadkowi komunikacyjnemu w 2011 roku, po którym 6 miesięcy przebywał w szpitalu. Dziś porusza się na wózku inwalidzkim, jednak jego wola walki i chęć powrotu do sprawności jest bardzo duża. Chciałby być w stanie sam się przemieszczać i marzy o specjalnym podnośniku, który pozwoli mu na swobodne wejście do kabiny samochodu.

Oleksii Ivanchka

Oleksii to młody, pełen radości chłopak, który przyjechał do Polski w celach zarobkowych. W ludziach zawsze cenił szczerość, kochał sport, a najbardziej boks. Niestety, nie zdążył nawet podjęć pracy. Wypadek komunikacyjny w którym uczestniczył jako pasażer pozbawił go szans na spełnianie swoich marzeń.

Wiktoria Włodarczyk

Wiktoria to dwudziestolatka, która nie zna życia bez wózka. W chwili wypadku, przez który całe życie musi być rehabilitowana, miała zaledwie 2 lata. Teraz potrzebuje usprawnień, które zlikwidują bariery w łazience, by Wiktoria mogła być bardziej samodzielna. W tym celu konieczny jest także turnus rehabilitacyjny.

Kliknij, by poznać inne osoby.


Jolanta Aleksiewicz

Gdy Pani Jolanta miała 10 lat uległa wypadkowi, w którym straciła jedną nogę, a druga została zmiażdżona. Skutki tego zdarzenia są odczuwalne do dzisiejszego dnia. Pojawia się ogromny ból, a na nogach widoczne są otwarte rany. Mimo to do tej pory starała się poruszać za pomocą kul, przez co ma uszkodzone nadgarstki i łokcie.

Krystyna Kosałka

Wypadek komunikacyjny w którym uczestniczyła Pani Krystyna wydarzył się w 2003 roku. W jego wyniku doznała wielu złamań, potłuczeń, a w konsekwencji tego amputowano jej lewą nogę. Nie udało się jej uratować mimo wielu operacji chirurgicznych. Pani Krystynie zostały założone metalowe zespolenia barkowo – ramieniowe, a potłuczenia i złamania miednicy, nie pozwalały jej na poruszanie się o kulach.

Ireneusz Paliga

Ireneusz Paliga, ma 51 lat i mieszka w Szczecinku. Przez 32 lata pracował na kolei jako pracownik trakcji elektrycznych.Podczas wykonywania pracy dla jednej z firm w której został zatrudniony doszło do wypadku. Na jego lewą rękę spadł betonowy słup całkowicie ją miażdżąc

Michał Rasiński

Szczęśliwe życie Michała i jego rodziny zakończyło się 1 sierpnia 2019 roku. To wtedy w jego mózgu pękł tętniak, siejąc w organizmie ogromne spustoszenie.

Kamil Wiśniewski

Kamil to młody, żywiołowy człowiek, zarażający wszystkich dokoła swoją dobrą energią. Zawsze otoczony wieloma znajomymi, towarzyski nawiązujący z łatwością znajomości. Otwarty na innych ludzi. Jest dobry, empatyczny , nie pozostaje obojętny na krzywdę innych, zawsze gotowy do pomocy.<br /> To bardzo rodzinny chłopak, jego ,, oczkiem w głowie” jest siostrzeniec, którym uwielbia się zajmować. Jego pasją zawsze była muzyka – zaczął naukę gry na gitarze akustycznej, miał dużo planów związanych z dalszym życiem….

Waldemar Szewczyk

Waldemar stracił prawą nogę w wyniku choroby miażdżycowej kończyn. Jego pasją jest motoryzacja i zajmowanie się działką. To człowiek niebywale pogodny.

Michał Weihs

Michał ma 13 lat. Urodził się z niedorozwojem nadgarstka i dłoni prawej. Bardzo to wpływa na jego zdrowie fizyczne oraz psychiczne. Lewa strona ciała jest dużo bardziej obciążona, przez co Michał potrzebuje rehabilitacji kręgosłupa. Nie ma takiej perspektywy rozwijania się, jak inne dzieci w jego wieku.

Aleksandre Bukhuleishvili

Aleksandre Bukhuleishvili ma 28 lat i pochodzi z Gruzji. To bardzo dobry uczciwy chłopak pełen energii i poczucia humoru. W swoim rodzinnym mieście Tbilisi pracował przez rok w sklepie sportowym. Niestety pracodawca nie wypłacał mu pensji i Aleksandre pozostał bez pracy. Przez 7 miesięcy nie mógł znaleźć zatrudnienia i to właśnie wtedy podjął decyzję o przyjeździe do Polski. Zatrudniony był z firmie działającej na terenie Ostrowa Wielkopolskiego, gdzie pracował na dachu na wysokości 6 metrów.

Kliknij, by poznać inne osoby.


Marek Marciniak

Marek był otwartą, towarzyską osobą uwielbiającą poznawać nowych ludzi. W październiku 2018 wybrał przejazd stałą trasą tzw. BlaBlaCar’em z obcymi dla niego ludźmi jako pasażer. Zdarzył się wypadek.

Dominik Kowalczyk

Dominik to 22-latek, który ma całe życie przed sobą. Pracował, wędkował, lubił grać w koszykówkę i piłkę nożną. Prowadził normalne życie. Na skutek wypadku samochodowego, musi zacząć od nowa. To, co wydawało się naturalne, teraz jest w sferze najgorętszych marzeń. Pomóż mu je spełnić!

Robert Koźlik

Robert Koźlik to pełen życia motocyklista. Niestety na skutek wypadku (nie ustąpiono mu pierwszeństwa) amputowano mu prawą nogę. On jednak się nie poddaje! Chce funkcjonować tak jak przedtem. W tym celu potrzebuje specjalistycznej protezy. Dla Roberta nie ma rzeczy niemożliwych. Pokażmy, że ma rację!

Sebastian Golau

Sebastian był (jest!) młodym, pogodnym człowiekiem, pełnym życia. Miał plany na przyszłość. Życie nie oszczędzało go jednak - miał wiele złych chwil i przeżyć. Szczęśliwie podniósł się z dołka i krok po kroku zaczęło się układać.

Paweł Sobolewski

Nazywam się Paweł i w maju 2010 moje dotychczasowe życie uległo diametralnej zmianie, Wracałem w nocy z urodzin, gdy postanowiłem skrócić sobie drogę do domu przechodząc przez tory kolejowe. To była bardzo zła decyzja - potrącił mnie pociąg, a na skutek tego amputowano mi obie nogi.

Adriana Rozner

Chyba tylko cud sprawił, że Ada wciąż jest na tym świecie. Nikt nie wychodzi z takich wypadków żywy… Pod koniec marca tego roku samochód, którym podróżowała Adriana, na autostradzie A1 dachował i uderzył w betonową skarpę. Wystarczyła chwila, by jej życie wywróciło się do góry nogami. Obrażenia, jakich doznała były na tyle poważne, że lekarze musieli usunąć jej ponad połowę kości czaszki.

Karol Michalak

Karol Michalak – 20-letni chłopak, przed którym otworem stoi świat. Stoi przed nim również długa droga rehabilitacji, której przyczyną jest poważny wypadek samochodowy, który wydarzył się 12 sierpnia 2020 roku.

Kliknij, by poznać inne osoby.


Renata Wilk

W dniu 2 listopada 2019 roku w wyniku pęknięcia tętniaka Renata doznała wylewu krwi do mózgu. Pełna życia, radosna, aktywna i wesoła 49-latka przeszła dwie poważne operacje ratujące życie. Po wybudzeniu ze śpiączki potrzebuje długiej, specjalistycznej rehabilitacji. Przed nią jeszcze jedna poważna operacja.Renata od 15 lat pracuje w zakładach lotniczych przy produkcji kompozytowych podzespołów śmigłowców.

Zuzanna Polak

Zuzia Polak urodziła się 12 lutego 2019 jako prześliczna dziewczynka. Niestety przyszła na świat z wadą układu moczowego prawej i lewej nerki. po wielu konsultacjach i badaniach postawiono rozpoznanie: wodonercze prawostronne (woreczek z płynem, afunkcja nerki prawej, odpływ pęcherzowo-moczowodowy iv stopnia po stronie lewej, wrodzone wady miedniczki nerkowej powodujące zastój moczu i wady rozwojowe moczowodu-zdwojenie moczowodu, nawracające zakażenia układu moczowego i do tego doszło zapalenie osierdzia.

Grzegorz Górka

W kwietniu 2019 roku Grzegorz uległ poważnemu wypadkowi, jadąc motocyklem na drogę wleciał mu bażant, w wyniku czego Grzegorz uderzył w poboczny słup i doznał wielu poważnych obrażeń, między innymi utraty jednej nogi, zmiażdżenia drugiej, złamania kręgosłupa i połamania miednicy.

Robert Szewczyk

Robert spotkał na swojej drodze przeszkodę, z którą nie jest w stanie poradzić sobie sam. Pęknięcie tętniaka oraz krwotok podpajęczynówkowy spowodowały ogromne zmiany w jego organizmie.<br /> Jedynie specjalistyczna, bardzo intensywna i niestety ogromnie kosztowna rehabilitacja jest w stanie dać mu szansę na powrót do normalnego życia.

Jarosław Jastrząb

Nazywam się Jarosław Jastrząb i jestem mieszkańcem Iłowy. Nie mam obu nóg i prawej ręki, a moja lewa ręka nie jest do końca sprawna. Urodziłem się jako osoba niepełnosprawna. Mimo to mam wiele zainteresowań.

Beata Komornicka

Pani Beatka to człowiek z wielkim sercem, zawsze gotowa nieść pomoc innym. Mimo, iż sama potrzebuje pomocy, troszczy się o innych. Z wielką skromnością mówi o swoich potrzebach, zawsze potrzeby innych przedkłada ponad swoje. Pani Beatka przez wiele lat pracowała na terenie Środy Śląskiej jako ekspedientka - zawsze z miłym uśmiechem i miłym słowem, witała swoich klientów.

Maciej Bubel

Jeden pechowy skok do wody diametralnie zmienił moje życie.<br /> Uraz kręgosłupa szyjnego z uszkodzeniem rdzenia kręgowego - ta diagnoza zabrzmiała jak wyrok.

Piotr Kaczmarek

Mam na imię Piotr mam 49 lat. Byłem sprawnym i aktywnym facetem, miałem swoje pasje, marzenia. W dniu 21.12.2016 roku uległem wypadkowi w pracy upadek z wysokości, diagnoza uszkodzony kręgosłup porażenie kończyn dolnych, w chwili obecnej poruszam się na wózku inwalidzkim, jednak cały czas walczę o powrót do zdrowia przede mną jeszcze skomplikowane operacje.

Kliknij, by poznać inne osoby.


Dawid Kowalczyk

Dawid jest Zawodnikiem LKS „Piast” Juniorzy Chociwel. 27 października 2019 r. został potrącony przez samochód i doznał ciężkiego urazu wielomiejscowego i stłuczenia mózgu. Stało się to w dniu, gdy strzelił swoją pierwszą w karierze bramkę...

Marta Grubka

41-letnia Marta miała szeroki zakres zainteresowań. Lubiła swoją pracę związana z ogrodnictwem, zbierała znaczki, antyki. Dużo jeździła samochodem, a niedawno kupiła motocykl, chciała zwiedzać świat. Czerpała przyjemność z otaczającej jej codzienności, była molem książkowym i pasjonatką muzyki lat 80. W lipcu 2019 straciła przytomność i trafiła do szpitala.

Mateusz Warakomski

Nazywam się Mateusz Warakomski i mam 28 lat. Jestem pogodną i zdeterminowaną osobą. Zawsze lubiłem tańczyć oraz grać w piłkę nożną. Niestety, w czerwcu 2017 roku miałem wypadek w pracy, w wyniku którego straciłem nogę na wysokości podudzia.

Kaja Jarecka

Kierowca samochodu, w którym jechała 28-letnia Kaja, nie zapanował nad pojazdem, uderzając w budynek, wskutek czego Kaja siedząc na tylnym siedzeniu w środku, wypadła przez przednią szybę samochodu, uderzając głową w ścianę domu. Ratownicy medyczni, którzy pojawili się na miejscu i zobaczyli Kaję, uznali, że nie żyje i przystąpili do ratowania pozostałych ofiar.

Stanisław Soja

Stanisław Soja jest mężem, ojcem i dziadkiem. Zawsze zdrowy, wysportowany i bardzo aktywny. Wypadek, który wydarzył się w październiku 2019 r., wszystko zmienił. Na prawidłowo jadącego rowerem po ścieżce Stanisława Soję najechał samochód. Obrażenia, jakich doznały bardzo poważne

Sławomir Orbach

Pan Sławomir to człowiek, który kocha przyrodę i aktywność. Jeszcze niedawno spędzał czas, jeżdżąc do pracy 25 km na rowerze, fotografując piękne krajobrazy i spacerując. Cieszył się wnukami i snuł wraz z żoną plany o podróżowaniu. Niestety, jego marzenia zostały brutalnie przerwane przez tragiczny wypadek.

Karol Filip

Karol ma zaledwie 20 lat i niedawno ukończył technikum. Każdą wolną chwilę poświęcał swojej pasji - jeździe na deskorolce, a zimą na snowboardzie. W ostatnie wakacje pojechał do Szwecji, żeby zarobić swoje pierwsze poważne pieniądze. W trakcie demontażu instalacji zawalił się strop i Karol spadł z dużej wysokości, łamiąc przy tym kręgosłup w kilku miejscach.

Wioletta Kaczmarek

Wiola, to serdeczna, uczynna, pełna humoru osoba. Jest mamą 22-letniego Aleksandra i 15-letniej Zosi. Cudowna żona, córka i siostra, której przydarzyła się wielka tragedia. 5 października zasłabła w pracy. W szpitalu stwierdzono pęknięcie tętniaka mózgu. Lekarzom udało się ocalić jej życie, ale aby odzyskała zdrowie, musi przechodzić intensywną rehabilitację

Kliknij, by poznać inne osoby.


Arkadiusz Gołąbowicz

Nazywam się Arkadiusz Gołąbowicz i mieszkam w Nowej Wsi Lęborskiej w województwie pomorskim. W 2002 roku zostałem zrzucony z mostu przez pijanego mężczyznę. W wyniku upadku doznałem urazu kręgosłupa szyjnego. Jestem po wielu przebytych operacjach, w tym po amputacji lewej nogi.

Katarzyna Izdebska

Dokładnie miesiąc przed swoimi 26 urodzinami Kasia uległa wypadkowi samochodowemu, który całkowicie odmienił życie. Po niesamowitej walce o życie oraz przejściu dwóch skomplikowanych operacji ortopedycznych czeka teraz na możliwość rozpoczęcia rehabilitacji, aby znów móc stanąć na nogi i wrócić do swojego dotychczasowego życia.

Tomasz Nowak

Nazywam się Tomasz Nowak. Mam 60 lat, mieszkam w Starachowicach. Przez 9 lat uprawiałem sport. Przepracowałem zawodowo ponad 29 lat w rodzimych zakładach pracy. W 2018 roku zdiagnozowano u mnie złośliwy nowotwór gardła. Intensywne leczenie chemią i radioterapią doprowadziło do martwicy tkanek prawej kończyny dolnej.

Henryka Malinowska

Pani Henryka choruje na stwardnienie rozsiane i jest całkowicie przykuta do łóżka. Najbardziej potrzebuje pieniędzy na leczenie, ponieważ suma, którą musi wydać na leki, zdecydowanie przekracza jej możliwości finansowe.

Tomasz Grell

Tomek ma 19 lat. We wrześniu tego roku miał wypadek, w którym stracił prawą nogę. Przed wypadkiem był aktywnym nastolatkiem. Uczył się i pracował jednocześnie. Choć nie zostawało mu wiele czasu na rozwijanie pasji, jednak udawało mu się znaleźć czas na ściankę, koszykówkę czy rekonstrukcje historyczne.

Renata Drozdowska

Duży guz rdzenia kręgowego w odcinku lędźwiowym i piersiowym doprowadził u Renaty do porażenia kończyn dolnych. Zaczęło się od problemów z chodzeniem, a skończyło na tym, że porusza się ona na wózku inwalidzkim.

Klaudia Gdańska

Klaudia uległa poważnemu wypadkowi, gdy podróżowała jako pasażer motocykla. Jechała ze swoim chłopakiem. Ten na skutek wypadku poniósł śmierć.

Alicja Mudrecka

Alicja ma 52 lata i pełne miłości serce. Wychowała dzieci, a później czerpała ogromna radość z zajmowania się wnuczkami. W 2018 roku zdała sobie sprawę, że w jej serce jest nadal gotowe by obdarzyć opieką kolejną istotę. Została więc matka zastępczą dla 9-letniej Julki. Niestety, niedługo po tym zdarzyło się coś, czego nie przewidziała.

Kliknij, by poznać inne osoby.

Renata Stachowicz - Kawalec

Pomóż jej w rehabilitacji!

Łukasz Komorowski

Łukasz - aktywny, młody człowiek, oceniany przez znajomych jako ``dusza towarzystwa``. Latem zawsze lubił spędzać czas nad jeziorem, zatem pływanie ma opanowane do perfekcji. Zawodowo do czasu wypadku spełniał się jako kierowca ciężarówki. Natomiast jego weekendową odskocznią były wycieczki motocyklowe. W sobotnie popołudnie, w czerwcu 2017 roku, Łukasz uległ poważnemu wypadkowi drogowemu.

Artur Kosiór

Artur to energiczny pięćdziesięciolatek z wielką pasją i z wieloma marzeniami. To kochający mąż, wspaniały tatuś dorosłej córki i ukochany dziadziuś dwojga małych wnucząt.

Rafał Stankowski

Ma dopiero 25 lat, a jego życie, zanim na dobre się rozpoczęło właściwie stanęło w miejscu…

Michał Pacek

Michał to pogodny, uczynny, pracowity chłopak; nigdy nikomu nie odmówił pomocy. Ma 21 lat i kocha życie, tym bardziej że omal go nie stracił. Rehabilitacja jest jedyną szansą na jego powrót do sprawności, do życia sprzed wypadku. Potrzeba wielu godzin ćwiczeń, tylko one mogą postawić go na nogi. Niedaleko nas, w Turce pod Lublinem, został otwarty Ośrodek Neurorehabilitacji. Bardzo chcemy z niego skorzystać, żeby ograniczyć jeżdżenie po całej Polsce w poszukiwaniu rehabilitacji.

Piotr Winiarski

Piotr w grudniu 2019 r. uległ poważnemu i tragicznemu w skutkach wypadkowi samochodowemu. Lekarze uratowali mu życie, ale nadal musi pozostać pod fachową opieką rehabilitantów, którzy będą starali się przywrócić mu świadomość oraz wszystkie funkcje niezbędne do samodzielnego życia. Ośrodek, w którym został umieszczony, tylko częściowo jest refundowany przez NFZ. Koszty jego pobytu przekraczają możliwości finansowe rodziny.

Paweł Kuźniewski

Paweł uległ udarowi lewej półkuli mózgu, po którym wymaga rehabilitacji. Pomóżmy mu stanąć w narożniku i walczyć o lepsze jutro! Od 17 lat grał na gitarze basowej w zespole Lolitas Masturbate, z którym koncertował, wydał trzy płyty i wystąpił w przesłuchaniach do znanego programu ``Must be the music``.

Afrodyta Drążkowska

W styczniu 2020 roku Afrodyta uległa wypadkowi komunikacyjnemu. W wyniku zdarzenia doznała ciężkiego urazu czaszkowo - mózgowego oraz pęknięcia obojczyka i miednicy. Przed nią długotrwała i kosztowna rehabilitacja. Przed wypadkiem uzyskała status honorowego dawcy krwi, prowadziła aktywny tryb życia, uczęszczała regularnie na siłownię. Wypadek przerwał jej edukację - Afrodyta była studentką II roku inżynierii.

Kliknij, by poznać inne osoby.

Stanislav Bereza

Pan Stanislav w listopadzie 2019r. został uderzony butelką w głowę przez osobę przeciw której toczy się obecnie postępowanie. Doznał ciężkiego urazu czaszkowo-mózgowego wraz z krwiakiem namózgowym i śródmózgowym i wieloogniskowym stłuczeniem mózgu. Obecnie jest przytomny, bez kontaktu logicznego, nie spełnia poleceń. Oddechowo i krążeniowo wydolny. Porusza czterema kończynami. Ma niedowład spastyczny po stronie prawej. Wymaga rehabilitacji.

Mariusz Krzystkiewicz

Problemy zdrowotne zaczęły się niespodziewanie w 2019 r. Pojawiły się bóle kończyny w trakcie chodzenia. Bóle były na tyle duże, że zmuszały tatę do zatrzymywania się. Po odpoczynku ból mijał, by ponownie wracać podczas chodzenia. Zapadła diagnoza – miażdżyca tętnic kończyn dolnych. Zarówno Pan Mariusz jak, i jego rodzina rozpoczęła walkę o ratowanie kończyny.

Wojciech Szewczuk

Wojtek przez 37 lat chorował na cukrzycę typu I (insulinozależną). W jej<br /> wyniku stracił wzrok, doznał niewydolności nerek i był dializowany. W 2013<br /> roku miał przeszczep nerki i trzustki. Jednak w wyniku zmian naczyniowych i<br /> udarów zdiagnozowano u niego wieloogniskowe naczyniopochodne uszkodzenie mózgu i móżdżku.

Włodzimierz Prawda

Jeszcze kilka lat temu wszędzie było mnie pełno. Mogłem realizować swoje pasje, spędzać czas, tak, jak tylko miałem na to ochotę, czułem, że kocham życie i to, co mi przynosi. Niestety, w listopadzie 2016 roku to wszystko się skończyło. Miałem udar krwotoczny, który moje życie wywrócił do góry nogami.

Robert Pietraszewski

Robert ma 40 lat, z zawodu jest murarzem i zawsze lubił swoją pracę. Tego trudnego dla nas dnia wyszedł jak co dzień do pracy. Kiedy dostałam wiadomość, że zdarzył się wypadek, mój świat się zatrzymał.

Bibianna Albińska

Bibianna, Anna, Ania lub po prostu Binia. Już tak niezwykłe imię jest zapowiedzią niepowtarzalnej i przepięknej osobowości mojej Babci Bini. Babcia od zawsze otaczała się ludźmi, radością i kwiatami, a jej największą pasją było po prostu życie na sto procent. Niestety Alzheimer zabrał babci możliwość życia pełną piersią i stopniowo odbiera jej wspomnienia o sobie samej i bliskich, czyniąc siebie i nas obcymi...

Alicja Ludwikowska

Alicja ma 28 lat, dotychczas pracowała w przedszkolu, bardzo lubiła swoją prac ponieważ bardzo kocha dzieci i ma z nimi dobry kontakt. Do tej pory była osobą aktywną fizycznie, energiczną, z optymistycznym podejściem do życia. 21 stycznia 2020 roku uległa poważnemu wypadkowi, w wyniku którego doznała uszkodzenia komórek mózgowych. Jej szanse na przeżycie były niewielkie, po wybudzeniu ze śpiączki według opinii lekarzy i rehabilitantów jest duża szansa na całkowity powrót do zdrowia Alicji.

Piotr Kozioł

Doznałem wieloodłamkowego złamania i zmiażdżenia tkanek miękkich lewej nogi, złamania miednicy w trzech miejscach i w późniejszym czasie dowiedziałem się, że miałem także złamane 4 kości śródstopia prawej nogi. W szpitalu rehabilitacyjnym w Reptach Śl. na oddziale narządu ruchu nauczono mnie m.in. stawiać pierwsze kroki na protezie tymczasowej (wypożyczonej). Obecnie kontynuuję rehabilitację we własnym zakresie w klubie fitness w miejscu zamieszkania.

Kliknij, by poznać inne osoby.

Arkadiusz Małkiewicz

Arkadiusz ma 28 lat i uległ w grudniu 2017 wypadkowi na motocyklu. Szpital opuścił w maju 2018, ale niestety na wózku inwalidzkim – nastąpiło uszkodzenie rdzenia kręgowego i pęknięcie kręgosłupa, co doprowadziło do niepełnosprawności. Od tego czasu Arkadiusz nie porusza się samodzielnie i potrzebuje pomocy drugiej osoby, mieszka z mamą.

Ewa Dobrzeniecka

Pani Ewa choruje na astmę oskrzelową przewlekłą endogenną. Jest po dwukrotnym zapaleniu płuc. Ma sarkoidozę, cukrzycę, nadciśnienie tętnicze, zaburzenia depresyjne i boczne skrzywienie kręgosłupa. Choroby odebrały jej normalne funkcjonowanie, nie może pracować, a bardzo chciałaby być między ludźmi. Brakuje jej środków na opłacenie leczenia oraz na sprzęty typu lodówka czy pralka.

Marcin Olszowy

W lipcu tego roku Marcin Olszowy, 37-letni mieszkaniec gminy Werbkowice, uległ wypadkowi w pracy. Doznał poważnego urazu czaszkowo - mózgowego. Przeszedł poważną operację.

Julian Kapusta

W sierpniu 2020 ukochany mąż, ojciec, przyjaciel uległ poważnemu wypadkowi, w którym całe jego i nasze dotychczasowe życie uległo przewartościowaniu. W trakcie wypadku doznał złamania kręgosłupa szyjnego z uszkodzeniem rdzenia kręgowego, konsekwencją czego było porażenie czterokończynowe.

Mariusz Maławski

Byłem pełnym życia 18 latkiem z wieloma perspektywami. Uczę się na mechanika, kocham samochody i motocykle, które są moją pasją. Uwielbiam je naprawiać, poprawiać i tuningować. Niestety dnia 28.10.2020 wraz z kolegą mieliśmy wypadek.

Oleksandr Matchenko

10.09.2019 Mąż jechał do pracy na motocyklu, nie ustąpił mu drogi samochód wyjeżdżający z parkingu. Miesiąc był na oddziale intensywnej terapii, potem na oddziale ortopedycznym, ponieważ miał niestabilne złamanie miednicy, po powrocie do domu nie nawiązywał kontaktu logicznego, ponieważ miał rozlany aksonalny uraz mózgu (DAI II stopnia). Zaczął odzyskiwać przytomność dopiero pod koniec listopada 2019.

Ireneusz Śliwiński

Do dnia wypadku imałem się różnych zajęć - pracowałem przy zieleni w ogrodach, na budowach, w lesie przy wycince i sadzeniu. Najbardziej brakuje mi niezależności i wolności - lubię pracować, mam taki charakter że nie usiedzę na miejscu, najchętniej wstałbym z łóżka i poszedłbym do pracy. Do tej pory nie wiedziałem, jak to jest być osobą niepełnosprawną bez możliwości chodzenia. Po wypadku mieszkam w DPS Tursk.

Grzegorz Białobrzeski

W wieku 8 lat straciłem nogę na skutek wypadku w gospodarstwie rolnym. Byłem dzieckiem a wiec jak to dzieci ciekawość, bezmyślność i stało się. Dostałem się w kombajn zbożowy. Od tego czasu w normalnym funkcjonowaniu pomaga mi proteza, zastępująca utracona nogę. Moja główna pasją jest sport w szczególności piłka nożna, jak i siatkówka. Ze względu na brak nogi niestety czynnie już nie gram, a tylko śledzę, oglądam i kibicuję naszym reprezentacjom. Na chwile obecną pracuję w ochronie.

Kliknij, by poznać inne osoby.

Maciej Kwiatkowski

Zainteresowania Maciej to spotkania z przyjaciółmi spędzanie wolnego czasu na łonie natury i podróże gra w piłkę ręczną i siatkówkę. Brak sprawności i stan, w jakim się obecnie się znajduje, są skutkiem potrącenia go na przejsciu dla Pieszych

Anna Sądzińska

Niespełna 20 km - tyle dzieliło Anie od miejsca pracy. Codziennie, każdego dnia kilkakrotnie pokonywała tę samą trasę. Zawsze na czas niosła pomoc osobom starszym, leżącym, czasem samotnym - pracowała w Domu Opieki Społecznej jako salowa. 1 listopada 2019 roku jak zawsze przed 6:00 rano wyruszyła do pracy, ale niestety już do niej nie dotarła.

Leszek Czerech

Pan Leszek zamieszkuje razem z matką w małej wsi Jasionóweczka, gm.Jasionówka. Utrzymuje się z prac dorywczych jako stolarz. Interesuje się piłką nożną. Sylwestrowa noc zmieniła całe jego życie, w wyniku wypadku stracił czucie w nogach, doszło do uszkodzenia rdzenia.

Dariusz Postek

W dniu 20.11.2019 r. pan Dariusz uległ wypadkowi komunikacyjnemu. Przed wypadkiem prowadził normalne życie, pracował dorywczo na budowie. Poza pracą naprawiał maszyny rolnicze oraz szykował opał na zimę, naprawiał sprzęty sąsiadom i był nazywany ``złotą rączką``. W szpitalu otrzymał wózek inwalidzki bez hamulców, więc sam go naprawił.</p> <p>Obecnie jest zdany na rodzinę (głównie mamę), z którą mieszka. Jest po amputacji prawego podudzia oraz wieloodłamowym złamaniu lewego podudzia. Nie jest w stanie przynieść drewna czy przygotować posiłku.

Mateusz Kożuchowski

Mam na imię Mateusz. Mam nieco ponad 30 lat, a od trzech moim życiowym celem jest odzyskanie sprawności. Wszystko inne przestało mieć znaczenie…

Waldemar Kamiński

13 lutego pan Waldemar miał 64 urodziny, miał świętować z rodziną, a leżał nieprzytomny na OIT. 8 lutego spadł w domu ze schodów….i zmieniło się wszystko. Z aktywnego zawodowo mężczyzny, który zawsze był w ruchu, stał się pacjentem, który nie mówi i rusza tylko prawą ręką i stopami.

Marek Biernat

Marek Biernat w wieku 56 doznał rozległego wylewu w lewej półkuli mózgu, czego konsekwencją jest prawostronny paraliż oraz globalna afazja, co uniemożliwia jego samodzielne funkcjonowanie. Marek jest spokojna osobą prowadzącą dotychczas normalne życie....choroba zmieniła wszystko.<br /> Brak możliwości komunikacji z Bliskimi spowodowany afazją jest bardzo trudnym doświadczeniem. Paraliż uniemożliwia prowadzenie samochodu oraz majsterkowanie, które zawsze było jego pasją. Każdego dnia Marek dzielnie walczy podczas rehabilitacji o powrót do sprawności. Jest bardzo zdyscyplinowanym pacjentem, wkładającym 100% swoich możliwości podczas każdego ćwiczenia. Jedynie długotrwała rehabilitacja umożliwi mu powrót do zdrowia, bo przecież to jeszcze młody człowiek, przed którym są lata życia.

Grzegorz Kaźmierowski

W wirze życia zapomniałem o sobie. Ignorowałem objawy tłumacząc to przemęczeniem i zawsze mówiłem, że mam czas na wizytę u lekarza. Skończyło się na tym, że miażdżyca zniszczyła na tyle moje naczynia krwionośne, że lekarze musieli mi amputować obie nogi.

Kliknij, by poznać inne osoby.

Tomasz Nowak

31 października Tomek miał wypadek samochodowy. To prawdopodobnie wina niewykrytej wcześniej cukrzycy, przez którą stracił przytomność za kierownicą i uderzył w drzewo. Kiedy dotarliśmy do szpitala, zastaliśmy Tomka nieprzytomnego, w plątaninie rurek i kabli, przy dźwięku aparatury, która utrzymywała go przy życiu. Widok ukochanej osoby w takim stanie łamał i wciąż łamie serce.

Łukasz Wartak

Paweł został przyjęty na oddział z powodu obrażeń doznanych w wyniku upadku z wysokości (do szybu windy). Złamanie kręgosłupa. Paweł pracował jako robotnik na budowie, spadł z 4 piętra szybu windowego. Obecnie jest pod opieką wyłącznie mamy, która sama jest ciężko chora na raka.</p> <p>

Grzegorz Zaucha

W jednej chwili moje życie się zmieniło i lego w gruzach. Zawsze byłem sprawny zdrowy i nigdy nie przypuszczałem, że może nie coś takiego spotkać. Straciłem dopiero co pozyskaną pracę, a o spacerach z moimi dziećmi mogę tylko pomarzyć. Nie jestem w stanie sam egzystować, nie mogę się ubrać, umyć i jestem zdany na łaskę bliskich. Przebyłem 16 tygodniową rehabilitację w szpitalu w Tarnowie jak również 6 tygodniową rehabilitację w ośrodku w Limanowej. Rehabilitacja jest jedyną moją nadzieją.

Jadwiga Drzymała

Powoli uczę się chodzić i wracam do normalnego życia, choć wiem, że już nigdy nie będzie tak samo. Aby wrócić do normalności i móc cieszyć się każdym dniem, potrzebuję rehabilitacji, która jest konieczna w moim przypadku. Niestety nie stać mnie na nią i dlatego też zwracam się z prośbą o pomoc do Was drodzy internauci. Każda złotówka się liczy i za każdą złotówkę serdecznie dziękuję.

Mikołaj Prus

Dzięki znakomitej opiece i samodyscyplinie przy wykonywaniu zalecanych ćwiczeń, po dwóch miesiącach udaje się Mikołajowi powrócić do szkoły. Lekarze nie odmawiają mu szansy na całkowity powrót do zdrowia, ale warunkiem jest skomplikowana i kosztowna rehabilitacja, którą zacząć trzeba natychmiast i która potrwa co najmniej dwa lata.

Wiktor Przybytek

Wiktor - znaczy zwycięzca!</p> <p>Wiktor - bo zwyciężył życie.</p> <p>Jego początki nie były łatwe, wraz z mamą walczyli od początku jego istnienia. Najpierw kiedy okazało się,że jego mama musi leżeć w szpitalu, aby donosić ciążę i urodzić zdrowego synka. A później... los postanowił inaczej i chłopiec przyszedł na świat o 4 tygodnie za wcześnie. Mogłoby się wydawać, że to wcale nie tak dużo, jednak to właśnie te dni zaważyły na całym życiu Wiktora.

Justyna Bryja

Wieczorem 24 października. Dzień, który Justynie już na zawsze zmienił życie. To pełna energii dwudziestolatka, właśnie rozpoczęła studia na kierunku psychologia, ma przyjaciół, chłopaka, kochającą rodzinę, pieska. Ze swoim charakterem i siłą mogłaby zrealizować każdy życiowy cel. Tego feralnego wieczoru wraca z zajęć. Dochodzi do wypadku, w którym udział biorą cztery pojazdy. Nie ma w tym żadnej winy Justyny.

Wojciech Papiernik

14 lutego w godzinach południowych dostaliśmy informację o wypadku naszego taty, który miał miejsce w pracy. Od ponad 26 lat był elektrykiem pracującym w PKP. Tego dnia podczas konserwacji maszyn elektrycznych tata został porażony prądem o napięciu 3000 V.W wyniku tego doszło do zatrzymania krążenia. Po długiej resuscytacji krążeniowo-oddechowej wykonywanej początkowo przez współpracowników, a następnie przez zespół ratownictwa medycznego, udało się przywrócić czynności życiowe. Ze względu na długotrwałą reanimację, rozległe poparzenia nóg oraz ręki tata został wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej.

Kliknij, by poznać inne osoby.

Dariusz Cichy

Kwiecień -podczas remontu domu dochodzi do wypadku. Diagnoza - zwichnięcie kręgów szyjnych na wysokości C6-C7,niedowład czterokończynowy. Moje życie uległo w gruzach,z człowieka który był wysportowany funkcjonalny, niósł pomoc innym zostałem przykuty do wózka inwalidzkiego. Zaczyna się rehabilitacja, walka o moje usprawnienie ruchowe. Po siedmiu miesiącach pobytu w różnych placówkach rehabilitacyjnych wracam do domu.

Czesław Wójtowicz

Nazywam się Czesław Wójtowicz i jestem kierowcą zawodowym ponad 30 lat. Praca była całym moim życiem. Nigdy nie miałem żadnego poważnego wypadku, lecz wszystko się zmieniło dnia 02.12.2019, kiedy uległem nieszczęśliwemu wypadkowi na terenie Niemiec podczas czekania na rozładunek.

Bogdan Cimoch

Bogdan Cimoch uległ wypadkowi 23 stycznia 2013 roku, w wyniku którego wystąpiło porażenie czterokończynowe. Przed tym nieszczęśliwym dniem był pełnosprawnym mężczyzną, który cieszył się zdrowiem i życiem. Pracował od 17 roku życia na budowach, aż do tego feralnego dnia. Wychowywał wspólnie z żoną 4 dzieci – 2 córki i 2 synów, pomogli im stworzyć rodzinę, pomagali jak mogli. Pan Bogdan przed wypadkiem prowadził aktywny tryb życia, wybudował niejeden dom.

Martyna Samborska

Martyna ma 21 lat. Od urodzenia choruje na dziecięce porażenie mózgowe niedowład czterokończynowy spastyczny. Martyna jest bardzo uśmiechniętą i energiczną dziewczyną o dobrym sercu, mimo swej choroby bardzo się stara pokonywać trudności w życiu codziennym. Martyna marzy o nowym wózku aktywnym, ponieważ ten co ma w chwili obecnej jest za mały i ciężko się jej poruszać.

Piotr Osiak

Napadnięty na spokojnym wrocławskim osiedlu Piotr, nie potrafił się bronić – był po prostu spokojnym, młodym chłopakiem. Stał się przypadkową ofiarą agresywnych napastników. Wydarzenie poskutkowało stanem wymagającym długiej śpiączki. Przebył leczenie szpitalne i rehabilitacje, jednak nadal jest w stanie ciężkim. Obecnie Piotr jest rehabilitowany w domu. Wizyty przynoszą efekty. Piotr coraz sprawniej rozwiązuje zadawane zadania logiczne, potrafi ułożyć z liter swoje imię, uczy się czytać. Każda poprawa jest niezmiennie wzruszająca dla rodziców. Tylko stała rehabilitacja i wizyty z logopedą mogą coś zmienić.

Agnieszka Śmierzchalska

Z dnia na dzień Agnieszka znalazła się w szpitalu z powodu pęknięcia tętniaka w mózgu, o którym nie miała pojęcia. Ból głowy, wymioty i szybka akcja ratunkowa. Agnieszka przeszła już kilka operacji w tym dwie na otwartej czaszce. Wszystkie ratujące życie.

Arkadiusz Bilski

17 czerwca 2019 r. uległem wypadkowi w pracy, czego wynikiem było wiele operacji i amputacja prawej ręki. Jedynym rozwiązaniem i nadzieja na powrót do normalności jest proteza, dzięki której mógłbym znowu wrócić do robienia rzeczy które uwielbiam, jak jazda samochodem, podróżowanie, jazda na rowerze. Pomogła by mi też bardzo w codziennym życiu, w końcu mógłbym znowu robić rzeczy które do tej pory są nie do wykonania jak np. wiązanie butów. Niestety nie stać mnie na nią, a sytuacja zmusza mnie do proszenia ludzi o dobrym sercu by pomogli mi powrócić do normalnego życia.

Barbara Żółkiewicz

Barbara jest pogodną i bardzo towarzyską seniorką, zawsze na bieżąco ze sprawami kraju i świata. Na początku 2020 roku, przechodząc przez przejście dla pieszych na drugą stronę osiedlowej ulicy, została potrącona przez samochód osobowy, który nawet nie zwolnił, mimo, że kierowcy na przeciwnym pasie przepisowo zatrzymali się przed zebrą, ustępując pierwszeństwa. Każdego dnia walczy o powrót do zdrowia i samodzielnego funkcjonowania.

Kliknij, by poznać inne osoby.

Zbigniew Michno

Zbyszek przewrócił się w łazience, a skutki tego zdarzenia okazały się dramatyczne. Po operacji lekarze dawali mu tylko 5% szans na przeżycie. Na szczęście zdarzył się cud i Zbyszek żyje! Mimo tego kolejne dni nie były łatwe - Zbyszek był w śpiączce farmakologicznej, leżał pod respiratorem i przeszedł kolejną operację. Pojawiło się też wiele powikłań zagrażających jego życiu. Iskierką nadziei było odłączenie od respiratora i dzień, gdy Zbyszek zaczął samodzielnie oddychać. Aby ta nadzieja nie zgasła potrzebna jest intensywna rehabilitacja w profesjonalnym ośrodku.

Rafał Koprowski

Rafał jest studentem II roku na Politechnice Częstochowskiej, honorowym dawcą krwi, strażakiem w OSP oraz ratownikiem. Do tej pory pomagał wielu ludziom, a teraz On sam potrzebuje pomocy. Jesienią ubiegłego roku Rafał uległ wypadkowi na motocyklu. Trafił do szpitala, gdzie stwierdzono: stłuczenie mózgu z krwawieniem podpajęczynówkowym, otwarte wieloodłamowe złamanie podudzia, złamanie trzonu kości udowej, stłuczenie płuca, stłuczenie nerki, uszkodzenie cewki moczowej (do rekonstrukcji). Przeszedł skomplikowaną operację nogi, a z powodu odniesionych urazów głowy przebywał w śpiączce na Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii.

Wiesław Zalewski

Wiesław Zalewski pracował jako ślusarz - spawacz, aktywnie uczestniczył we wszelakich zajęciach sportowych, gdy odwiedzał jego i żonę wnuczek. Razem z żoną jeździli nad morze i jeziora, był aktywnym i dobrym człowiekiem. Pan Wiesław uległ wypadkowi na pasach, ma poważne obrażenia i wymaga długotrwałej rehabilitacji. Niestety nie pamięta co się wydarzyło i jest osobą uzależnioną od żony - pani Zdzisławy.

Agnieszka Adamowicz

Nazywam się Agnieszka Adamowicz. Cztery lata temu zachorowałam na grypę AH1N1 W ciągu kilku dni wywiązał się u mnie zespół ostrej niewydolności oddechowej ARDS i zapadłam w śpiączkę. Rokowania były bardzo złe; przestały pracować płuca i moja jedyna nerka (drugą miałam usuniętą kilkanaście lat temu, po przebytej sepsie). Po miesiącu lekarzom udało się mnie wybudzić, jednak musiałam jeszcze kilkakrotnie być wprowadzana w stan śpiączki, gdyż płuca nie podejmowały pracy. Z tych chwil pomiędzy kolejnymi snami pamiętam jedynie silny ból nóg - jak się okazało, była to polineuropatia stanu krytycznego.

Konrad Kalinowski

adąc na koncert z okazji zakończenia wakacji uległem poważnemu wypadkowi, w wyniku którego straciłem obie nogi. Było to dla mnie szokiem, moje życie zupełnie się zmieniło się w ciągu jednej sekundy. Do tej pory nie mogę się z tym pogodzić ale chcę zawalczyć o lepsze życie. Niestety ograniczeniem w powrocie do sprawności są moje obecne protezy. Chodzenie w nich sprawia mi trudność i wielki ból. Uczęszczanie na rehabilitację nie daje większych efektów. Chciałbym mieć nowe protezy aby móc wykonywać bez problemu podstawowe czynności.

Piotr Orlikowski

Motocyklista Piotr Orlikowski w dniu 08.08.2019 r. uległ nie z własnej winy wypadkowi. Dla poszkodowanego Piotra, który wracał z wakacji wraz z ukochaną czas się zatrzymał. Jego życie już nigdy nie będzie takie jak przed wypadkiem. Osoba, którą kochał całym sercem odeszła. Musi się wziąć w garść dla Niej, dla rodziny oraz przyjaciół. Piotr obecnie znajduje się w ośrodku rehabilitacyjnym. Czekają go długie miesiące rehabilitacji, które pozwolą mu odzyskać sprawność. Piotrek potrzebuje Twojej pomocy, żeby wstać. Zebrane środki z 1% przeznaczone będą na rehabilitację. Daj Piotrowi szansę na nowe życie!

Klaudia Piotrowska

Samochód, którym Klaudia jechała jako pasażerka z nieustalonych przyczyn zjechał w lewo, przekoziołkował kilka razy i uderzył z ogromną siłą w przydrożne drzewo. Doszło do rozcięcia pojazdu na pół, a Klaudia doznała bardzo ciężkich obrażeń. Przed wypadkiem marzeniem Klaudii było założenie rodziny, praca i oczywiście pomoc zwierzętom. Dziś marzy, by wrócić do sprawności ruchowej i psychicznej.

Piotr Bartoszewicz

Cudowny ojciec i mąż, zawsze uśmiechnięty i pełen pozytywnych myśli, aktywny fizycznie. Dla Piotra od zawsze najważniejsza była i jest rodzina, pracował ciężko ale nawet po pracy zawsze znalazł dla nas czas, aby porozmawiać, pomóc innym i pobawić się z dziećmi. Wszystko zmieniło się feralnego dnia. Był 09.05 kiedy mąż udał się na przejażdżkę motorem (motory to jego pasja od dzieciństwa). Kiedy zbliżał się do skrzyżowania jadąc zgodnie z przepisami, samochód osobowy wymusił na nim pierwszeństwo. Doszło do wypadku, który na zawsze zmienił nasze życie.

Kliknij, by poznać inne osoby.

Dariusz Puciłowski

Dariusz to 30 latek, mieszkaniec Sokółki (podlaskie), syn, wspaniały mąż i ojciec 9-letniego Dawida. Od 17 roku życia choruje na cukrzycę, niestety 24.09.2019 r. zapadł w śpiączkę hiperglikemiczną, był reanimowany, a po przywróceniu funkcji życiowych stwierdzono niedotlenienie mózgu. Darek został wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej, z której się do dziś nie wybudził.

Arkadiusz Posmyk

Nazywam się Arkadiusz Posmyk. Mam 45 lat. W jednym z lokalnych salonów rowerowych pracuję jako doradca klienta, a także mechanik rowerowy. Ukończyłem stosowne szkolenia, dzięki którym zostałem instruktorem kolarstwa. W ten sposób pomagam innym realizować pasje i spełniać marzenia. Kierowca wyprzedzający inny pojazd nie zauważył mojej obecności na drodze. Doszło do czołowego zderzenie z rozpędzonym samochodem. W wyniku wypadku doznałem licznych złamań. Mam zmiażdżoną stopę. Dziś nie myślę o treningu i sportowych zmaganiach.

Leonard Lewandowski

Nazywam się Leonard i od 1992 roku choruje na stwardnienie rozsiane. Nie jestem w stanie samodzielnie funkcjonować, a tym bardziej radzić sobie w życiu codziennym. W domu mam opiekę ze strony żony i córki, jednak chciałbym je troszkę odciążyć, chciałbym jeszcze móc uwierzyć, że mogę coś zrobić sam, poczuć się samodzielny, niezależny - chociaż tak troszkę…. Specjalistyczny wózek mógłby mi w tym pomóc ale jego koszt jest tak ogromny… Nie jesteśmy w stanie za niego zapłacić.

Marcin Niewiński

Marcin zachorował na reumatoidalne zapalenie stawów, znacznemu pogorszeniu uległ też jego wzrok.

Marek Werenc

W ubiegłym roku 2018 mój syn Marek uległ poważnemu wypadkowi. W listopadowy wieczór w siedzącego na przystanku syna wjechał samochód.Aby mego syna ocalić od w/w niebezpieczeństw konieczna jest rehabilitacja - bardzo kosztowna. Tutaj pomoc i wsparcie może memu synowi okazać społeczeństwo. Sami nie jesteśmy w stanie Marka uratować przed powolnym ,,znikaniem” z życia pełnowartościowego.

Piotr Chromy

Piotrek to 21- letni pełen uśmiechu chłopak, który zawsze uparcie dąży do wyznaczonego celu. W jednej chwili jego życie uległo drastycznej zmianie przez nieszczęśliwy wypadek. 16 sierpnia 2019 roku, niecały kilometr od domu jadąc motorowerem do sklepu, zderzył się czołowo z samochodem. Do dziś trudno uwierzyć, że ta jedna sekunda mogła odebrać Piotrka na zawsze.

Krzysztof Knaś

Pan Krzysztof miał wypadek w wielu 14 lat, wpadł pod pociąg i stracił rękę. Dla niego więc większość życia, to życie z niepełnosprawnością. Mimo to on postanowił, że będzie żył tak, jak każdy zdrowy człowiek – pracować, zarabiać na życie. Skończył szkołę zawodową i podjął pracę jako spawacz w stoczni. Niestety zachorował na pylicę i nie był w stanie już dłużej tam pracować. Po raz kolejny jednak on nie poddał się i zaczął pracować jako ochroniarz.

Artur Boroń

Artur przeszedł wylew. 70% mózgu zalanego krwią, konieczna jest operacja. Proszę się modlić, aby mąż przeżył” - to słowa, które usłyszała od lekarzy rodzina Artura, gdy ten trafił do szpitala. Po operacji odzyskał przytomność zaskakująco szybko i ku uciesze najbliższych zaczął nawiązywać logiczny kontakt.

Kliknij, by poznać inne osoby.

Włodzimierz Nawrocki

Pomimo kilku zawałów serca, bypass-ów robionych 25 lat temu, rozrusznikowi serca nigdy się nie skarżył i zawsze było gotowy do wyjazdu w góry. Niestety w zeszłym roku w kwietniu 2019 będąc na działce dostał głębokiego udaru mózgu. Całkowity niedowład lewej strony ciała i mowy. Pomimo licznych rehabilitacji powrót do sprawności wydaje się być wciąż bardzo odległy.

Maria Fiołek

Marysia ma 25 lat i do dnia 12.01 2020 r. była aktywną, wesołą dziewczyną,pełną planów na życie studentką. W ciągu kilku godzin jej życie drastycznie się zmieniło. Doznała poważnego uszkodzenia rdzenia kręgowego na skutek czego pozostaje sparaliżowana od klatki piersiowej w dół. Ostateczną diagnozą okazał się udar niedokrwienny rdzenia w odcinku piersiowym.

Martyna Guzicka

Martyna dopiero co skończyła 20 lat. Miała plany na przyszłość, marzenia o założeniu własnego zakładu fryzjerskiego, o weselu i szczęśliwej rodzinie. To wszystko zostało jej odebrane przez koszmarny wypadek.

Artur Andrys

To był dzień jak każdy inny. Artur wyszedł do pracy, z której już do nas nie wrócił… W ciągu dnia poczuł bardzo silny ból głowy. Kiedy wyszedł na zewnątrz, aby się przewietrzyć, stracił przytomność. Znaleziono go po 15 minutach. Natychmiast wezwano karetkę i poinformowano nas o tym, co się stało. W szpitalu okazało się, że doszło do pęknięcia tętniaka, który tkwił w głowie Artura od urodzenia, nie dając o sobie znać.

Piotr Mordarski

Pan Piotr urodził się z mózgowym porażeniem dziecięcym. Od wczesnych lat jeździł na wózku inwalidzkim z powodu braku możliwości samodzielnego chodzenia.

Sławomir Bandosz

Od ponad 20 lat jestem niepełnosprawny. Pracowałem jako kierowca ciężarówki przez 10 lat, niestety 1 października przydarzył się wypadek, który całkowicie zmienił moje życie. Jechałem po zmroku drogą, na której nagle pojawił się rowerzysta bez oświetlenia. Aby uniknąć potrącenia rowerzysty gwałtownie skręciłem i uderzyłem w przydrożne drzewo. Nieprzytomny i z wieloma obrażeniami, między innymi zmiażdżoną nogą, która niestety została amputowana, trafiłem do szpitala.

Mariusz Ćwiklik

Cała nasza historia zaczęła się w grudniu 2019 roku, gdy mój mąż poszedł do szpitala na planowany zbieg embulizacji tętniaka. Operacja odbyła się 16 grudnia i przebiegła bez komplikacji - wszyscy odetchnęliśmy z ulgą. Dzień później pełna optymizmu przyjechałam, by zabrać Mariusza do domu. Jednak gdy czekaliśmy na wypis, z Mariuszem zaczęło dziać się coś niepokojącego – niewyraźnie mówił, a prawa strona jego ciała zaczęła drętwieć.

Adrian Malczuk

23 czerwca 2005 roku Adrian uległ wypadkowi komunikacyjnemu. Miał wtedy 7 lat i kończył pierwszą klasę – następnego dnia miał odebrać swoje pierwsze świadectwo, niestety nie odebrał go. Nauczycielka nie dopilnowała go, gdy wracali ze stadionu i przechodzili na drugą stronę ulicy.W tej chwili potrzebuje ciągłej rehabilitacji, by móc funkcjonować.

Kliknij, by poznać inne osoby.

Aleksander Karbowiak

W 2013 r. uległem wypadkowi, w skutek którego doznałem uszkodzenia kręgosłupa na wysokości C6 i poruszam się na wózku. Mam paraliż kończyn dolnych i częściowy kończyn górnych. Codziennie walczę o większą sprawność, ciężko i intensywnie pracując na swoje marzenia.

Stanisław Moń

Stanisław Moń uległ wypadkowi komunikacyjnemu, w wyniku którego doznał urazu prawej kończyny dolnej. Konieczna była amputacja na poziomie uda. Od tej pory porusza się na wózku. Niestety Panu Stanisławowi towarzyszy szereg chorób m.in. problemy z nerkami i cukrzyca.

Krzysztof Naryniecki

Kacper ma 23 lata i kilka miesięcy temu uległ poważnemu wypadkowi samochodowemu, gdy jako pasażer podróżował z kolegą. W ciężkim stanie został przetransportowany do szpitala, gdzie walczono o jego życie. Kacper leżał podłączony do respiratora, jego stan był krytyczny, a lekarze nie dawali mu dosłownie żadnych szans.

Albina Kwaśnik

13-latka podczas jazdy na rowerze i upadku doznała urazu głowy. Jej stan pogarszał się bardzo szybko, pojawiło się porażenie kończyn lewych oraz cechy wgłabania mózgu. Aktualnie Albina jest przytomna, odpowiada logicznie na pytania, ale jest wciąż osłabiona.

Piotr Sajak

W październiku 2019 świat dla Piotra się zatrzymał. W wyniku pobicia doznał obrażeń, w tym krwiaka podtwardówkowego po stronie prawej. Chłopak był operowany, a po operacji utrzymywany w śpiączce farmakologicznej przez dwa tygodnie. Niestety po zakończeniu sedacji nadal pozostaje w stanie śpiączki.

Marcin Włodarczyk

Dnia 19 marca 2020 roku mój syn Marcin (21 lat) uległ poważnemu wypadkowi w którym doznał obrażeń wielonarządowych oraz uszkodzenia miednicy. Marcinek aktualnie jest w śpiączce farmakologicznej, ale mamy nadzieję że niedługo się wybudzi. Zbieramy pieniążki na rehabilitację by mógł poruszać się o własnych siłach.

Leszek Staniszewski

Leszek Staniszewski urodzony 21.09.1960r. ze stwierdzonym obustronnym wodogłowiem i chorobą Heinego-Medina. Od urodzenia jest ograniczony umysłowo. Do niedawna (około 5 lat wstecz) poruszał się samodzielnie. Leszek chciałby powrócić do sprawności. Nie przyjmuje do siebie tego, że jest to niemożliwe.

Patryk Grycko

Patryk to wspaniały chłopak, który niestety jest w bardzo ciężkim stanie po wypadku komunikacyjnym. Oprócz leczenia, z której korzysta w Polskim Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej, konieczny jest zakup sprzetu rehabilitacyjnego, na który rodzina nie może sobie pozwolić.

Kliknij, by poznać inne osoby.

Lidia Janczak

Lidia choruje od 1-go roku życia na cukrzycę typu 1, a od 2 lat również na celiakię. Mimo tego jest bardzo aktywna sportowo. Od 3 lat trenuje akrobatykę na drążku pionowym, a od pół roku aerial hoop oraz aerial silk. Poza tym uprawia wszechstronnie pojętą akrobatykę naziemną i powietrzną, również artystyczną. Bierze udział w zawodach rangi ogólnopolskiej i międzynarodowej zajmując bardzo wysokie lokaty.

Pavlo Zavhorodnii

Pavlo uległ wypadkowi 3 marca 2020 r. podczas powrotu z pracy do domu, kiedy jechał jako pasażer. Został przewieziony nieprzytomny i z obrażeniami głowy do UCK w Gdańsku, gdzie trafił na intensywną terapię na oddziale anestezjologii w stanie śpiączki farmakologicznej. Miał obrażenia mózgu, złamania kości twarzoczaszki oraz oczodołu.Obecnie Pavlo wybudził się ze śpiączki i podejmuje pierwsze próby nawiązania kontaktu. Jeszcze długa droga przed nim, ale ma ogromną szansę, aby dzięki rehabilitacji powrócić do normalnego życia, do kochających go bliskich osób, do rodziny i przyjaciół.

Adam Jabłoński

Mam na imię Adam i mam 25 lat, w lipcu 2019 roku uległem wypadkowi komunikacyjnemu na motocyklu w którym doznałem licznych urazów w tym złamania kręgosłupa i uszkodzenia rdzenia kręgowego na poziomie piersiowym, przez co jestem sparaliżowany od pasa w dół. Czynności, które dawniej były normalne, teraz sprawiają nie lada wyzwanie i wiele trudności. Dzięki mojej ówczesnej narzeczonej, aktualnie żonie, mam siłę by walczyć o zdrowie i o jak największą sprawność, jednak potrzebuje stałej rehabilitacji i pomocy w codziennym życiu.

Kinga Szulc

Kinga porusza się na wózku, nie jest samodzielna pod względem codziennych czynności – we wszystkim zależna jest od mamy. Występują u niej liczne wady postawy oraz przykurcze mięśniowe, które wymagają rehabilitacji i wsparcia ortopedycznego.Kinga wymaga wsparcia w zakresie zajęć specjalistycznych (rehabilitacji, logopedii, terapii rewalidacyjnej), jak również w zakresie sprzętu specjalistycznego min. wózka, ortez oraz sprzętu rehabillitacyjnego takiego jak pionizator, wałki rehabilitacyjne.

Józef Stawinoga

Józef Stawinoga - ukochany tata, dziadek, mąż dnia 8 października 2019r został potrącony na przejściu na pasach na zielonym świetle. Przeżył cudem. Po ciężkim urazie mózgowo-czaszkowym, urazach wewnętrznych: połamane kości miednicy, udowe, k. nosa, żuchwy, uraz barku, niewydolność oddechowa i ostra niewydolność nerek ciągle walczy o minimalny ruch. Niedowład czterokończynowy, problemy z pamięcią, odleżyny powodują, że tata wymaga ciągłej pomocy osób trzecich.

Andrzej Dzięglewicz

Pan Andrzej doznał udaru krwotocznego mózgu w lutym 2020 roku. Bardzo się stara podczas ćwiczeń fizycznych, logopedycznych i ma swój cel - kiedyś chciałby znowu chodzić o własnych siłach aby móc ze swoim półrocznym wnukiem, który jest jego oczkiem w głowie chodzić na mecz piłki nożnej oraz potrafić wypowiedzieć wyraźnie słowa, które ma w głowie a afazja i porażenie mowy mu to uniemożliwia.

Monika Szymańska

Całe życie wiedziałam, że chcę pomagać. Przez minione kilkanaście lat zawodowo zajmowałam się doradztwem ubezpieczeniowym oraz pomocą osobom poszkodowanym w wypadkach, a także tym, którzy stracili w nich swoich najbliższych. Dziś, ja sama jestem niepewna swojej przyszłości. Diagnoza, którą usłyszałam, zupełnie zwaliła mnie z nóg: nowotwór jajnika. Niedługo czeka mnie operacja w Berlinie, której koszt jest przeogromny i nie ukrywam, że bardzo się boję. W życiu nauczyłam się jednak jednego - nie wstydzić się i nie bać proszenia o pomoc, gdy stawką jest życie i zdrowie.

Jarosław Załęcki

Jarek - ojciec dwóch dziewczynek, 15-letniej Kingi i 5-letniej Olgi a mój mąż, wracał do nas…do domu, ale niestety nie zdążył, 20metrów od domu został potrącony na chodniku przez samochód. Z ciężkimi obrażeniami wielomiejscowymi i wielonarządowymi trafił na oddział intensywnej terapii, gdzie musiał być wprowadzony w śpiączkę farmakologiczną. Lekarze walczyli każdego dnia o jego życie.

Kliknij, by poznać inne osoby.

Bogdan Włodarczyk

22 lutego 2020r. to dzień, który wywrócił totalnie życie mojego brata a pośrednio też moje. Na przejściu dla pieszych został potrącony przez nieuważnego kierowcę. W wyniku wypadku odniósł ciężkie obrażenia: uraz czaszkowo-mózgowy, uszkodzenie śledziony oraz złamania nóg i miednicy

Kamil Homel

Tragiczny wypadek Kamila zdarzył się, gdy jego rodzina już przeżywała trudny moment… W październiku zmarł jego ojciec, w marcu Kamil miał wypadek komunikacyjny. Potrzebuje kosztownej rehabilitacji, a nie może wrócić do pracy, którą uwielbiał. Opiekuje się nim matka, która nie zdążyła pozbierać się po stracie męża. Pokaż im, że nie są sami!

Beata Golis

Beata Golis to 55-latka po amputacji nogi powyżej stawu kolanowego. Ma już za sobą wiele operacji, długą hospitalizację. Potrzebuje teraz nie tylko dużo siły, ale także wsparcia finansowego w zakresie oprotezowania.

Władysław Bieńkowski

Władysław stracił nogę we wrześniu 2019 na skutek choroby miażdżycowej. Wcześniej pracował jako murarz. Porusza się na wózku, bo na starej protezie nie potrafi się chodzić – lekarz powiedział mu, że jest źle zrobiona.

Karol Trusiak

Karol tuż przed wypadkiem (jakieś 1,5 tygodnia) w końcu uzbierał na swój pierwszy motor, zdążył się tylko nim niestety raz przejechać. Bardzo chciał go mieć, bo lubił spędzać czas na powietrzu. Tego dnia zjadł normalnie obiad i wyszedł jak zwykle przy nim podłubać. Nie wiadomo do końca co się właściwie stało, na pewno nie wyjeżdżał na motorze. Wrócił do domu mówiąc, że go boli głowa i nie czuje prawej strony ciała. Niedługo potem stracił przytomność. Został przetransportowany helikopterem na oddział intensywnej terapii. Okazało się, że ma krwawienie śródmózgowe, którego nie można usunąć operacyjnie.

Daniel Oleszczyk

W Niedzielę Wielkanocną dnia 12.04.2020 r. doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Nieostrożny kierowca wyjechał z drogi podporządkowanej. Sprawca nie udzielił synowi pierwszej pomocy, zbiegł, jest teraz poszukiwany przez policję. Daniel doznał poważnego urazu kręgosłupa, ma uszkodzony rdzeń kręgowy. Zaraz po wypadku miał operację i usłyszeliśmy diagnozę… to były dla nas dramatyczne chwile, lecz cieszyliśmy się, że żyje.

Konrad Tańcula

Druh Ochotniczej Straży Pożarnej w Wieliczce - Konrad Tańcula -28 stycznia o godzinie 3.00 nad ranem jadąc do pracy uległ poważnemu, czołowemu zderzeniu z samochodem dostawczym pod Nowym Targiem. W stanie ciężkim trafił tam do szpitala. Początkowo walczył o życie. Konrad jest chłopakiem, którego wszędzie pełno - społecznik, chętnie angażujący się w różne inicjatywy, wspierający osoby potrzebujące.

Weronika Wilkosz

28 września 2007 roku jechałam z mamą samochodem do Wrocławia po odbiór paszportu. Miałam wtedy 13 lat. W drodze do Wrocławia zdarzył się wypadek. Byłam w stanie krytycznym, praktycznie było cudem, że mnie odratowano. Połamane żebra, noga i uraz wielonarządowy. Miałam dużego krwiaka mózgu w wyniku czego miałam praktycznie całkowity niedowład prawej strony części ciała, który odczuwam do dziś.

Kliknij, by poznać inne osoby.

Piotr Mielczarski

-Mamo, zaraz wyruszam w trasę do pracy, pojadę jeszcze tylko przejechać się motorem. - To były ostatnie słowa, jakie mama Piotra usłyszała od syna przed wypadkiem. Trafił do najbliższego szpitala i przeszedł natychmiast operację ratującą życie, a następnie trafił na oddział intensywnej terapii. W wypadku doznał wielonarządowych obrażeń, silne uderzenie w głowę spowodowało obrzęk mózgu i Piotr nadal jest nieprzytomny.

Nikolas Galuś

Mam na imię Nikolas, mam 22 lata. W dniu 2 października poszedłem do pracy a 3 października spadłem z dachu z około 8 metrów. Na początku myślałem, że połamałem sobie tylko nogi, lecz jak się okazało miałem złamanie trzonu TH6 , wyrostków stawowych Th5,6,7,8 poprzecznych Th7-10 prawych żeber 6,7, złamanie obojczyka prawego, złamanie rękojeści mostka oraz odbite płuca.

Mateusz Rajewski

Na jednym z treningów złamałem kręgosłup w odcinku szyjnym podczas jednego ze sparingów brazylijskiego jiu jitsu. Od tamtego momentu świat stanął dla mnie w miejscu. Od aktywnego młodzieńca, pasjonata MMA do warzywa. 3 miesiące spędziłem na intensywnej terapii pod respiratorem, po czym trafiłem do DPS’u w którym spędziłem aż 6 lat. W miedzy czasie dochodziłem do siebie, odbywają rehabilitację. Pod koniec pobytu w DPSie poznałem obecną narzeczoną, Oliwię i jej córeczkę Lenkę. To dzięki temu moje życie nabrało rozpędu.

Iga Kondrowska

Na skutek nieszczęśliwego wypadku straciłam cztery palce u lewej dłoni. Aby być w pełni samodzielna, potrzebuję specjalistycznej protezy. Jej koszt jest jednak ogromny.

Marta Maciejewska

W 2009 roku w czerwcu uległam wypadkowi komunikacyjnemu. W wyniku zdarzenia doszło do urazu głowy i skomplikowanego złamania kręgosłupa, w zakresie kręgów szyjnych C5, C6, C7 oraz ucisku rdzenia kręgowego. Następstwem tego było częściowe porażenie i niedowład lewej kończyny górnej a do dnia dzisiejszego utrzymuje się zmniejszone czucie, ograniczenie ruchomości tej kończyny oraz drętwienia kończyn, a także zaburzenia równowagi, co przyczynia się do częstych urazów.

Monika Grzesiak

Monika miała plany życiowe - podjęła naukę jazdy, chciała zwiedzić światByła zawsze uśmiechnięta, opiekuńcza, cieszyła się życiem. 4 marca skończyła 18 lat i w jedną sekundę jej życie zmieniło bieg, uległa ciężkiemu wypadkowi samochodowemu. Życie spłatało jej figla - jest sparaliżowana od szyi w dół i przeszła operację ustabilizowania kręgów.

Marek Trzciński

Marek - mąż, ojciec dwójki dzieci - był wyczynowym sportowcem i do wypadku był bardzo sprawnym człowiekiem. Ukończył studia inżynierskie oraz Akademię Wychowania Fizycznego. Do wypadku uczył WF-u w szkole i prowadził własną firmę informatyczną. W tej chwili utracił prawa do wykonywania zawodu nauczyciela WF, obecnie naucza informatyki na zastępstwo - może pracować tylko głosem, w wyniku wypadku doznał złamań obydwu przedramion i nóg, miednicy oraz żeber, uszkodzeniu uległ również staw biodrowy.

Wioletta Masiewicz

Wypadek na autostradzie A2 zmienił jej rzeczywistość. Wioletta Masiewicz i tak miała dużo szczęścia jak na sytuację w jakiej się znalazła - w zderzeniu z lawetą brała udział jako kierowca samochodu osobowego. Nie miała szans wyjść bez szwanku. Straciła lewą nogę na wysokości uda i to właśnie na protezę zbiera środki. Konieczna będzie także długotrwała i kosztowana rehabilitacja, aby mogła wrócić do aktywnego życia, które prowadziła przed wypadkiem.

Kliknij, by poznać inne osoby.

Marcin Starostka

Mój mąż jest zawodowym żołnierzem. Jest również certyfikowanym saunamistrzem, co jest jego wielką pasją.8.05.2020 r jechał na działkę do rodziców swoim motocyklem. Jadąc drogą główną, zgodnie z przepisami , stał się ofiarą wypadku,w którym kierowca samochodu osobowego wymusił pierwszeństwo i wjechał pod koła mojemu mężowi. Na skutek wypadku, mój mąż doznał silnego stłuczenia głowy, czego skutkiem były liczne krwiaki, stłuczenia rdzenia kręgowego, połamaniem kilku żeber,z czego jedno z nich przebiło płuco

Natalia Pietkiewicz

Natalia ma 24 lata i jest po wylewie krwi do mózgu. Na początku marca 2020 roku przechodziła operację usunięcia tętniaka, jednakże pojawiły się komplikacje w postaci krwiaka, ale dzięki bardzo szybkiej interwencji lekarzy udało się uratować Natalię. Przez dłuższy czas, córka znajdowała się w śpiączce farmakologicznej, która w połączeniu z jej problemami reumatologicznymi negatywnie wpłynęła na jej zdolność do samodzielnego poruszania się.

Monika Zębala-Wójtowicz

Monika i jej mąż od dawna dzielili wspólną pasję - motory. Spędzali razem czas podróżując i czerpali z tego ogromną radość. 6 czerwca mieli spotkać się ze znajomymi w Ustroniu, ale na miejsce nie dojechali. Tragiczny wypadek, który wydarzył się nieopodal Skoczowa, zabrał życie mężowi Moniki, a ona sama w ciężkim stanie trafiła do szpitala.

Marek Dalinkiewicz

Marek uległ wypadkowi 24.12.2019 roku oparzeniu III i IV stopnia obu kończyn dolnych i głowy, prądem wysokiego napięcia. W wyniku wypadku amputowano kończynę prawą na wysokości podudzia i przedstopy lewej. W najbliższym czasie czeka go kolejna operacja rekonstrukcji powłok czaszki i uzupełnienie ubytku kości, będzie operowany w klinice w Łęcznej.

Adrian Mroczek

Adrian Mroczek choruje na niedoczynność tarczycy, cierpi również na otyłość monstrualną od wielu lat. Przez dużą deformację kończyn ma znaczny stopień niepełnosprawności. Niezbędna jest domowa rehabilitacja, a także zakup specjalnego krzesła dla osób z otyłością.

Michał Pogonowski

Nasz brat Michał lat 30 przed wypadkiem był człowiekiem pełnym energii i z wielkim optymizmem spoglądał w przyszłość. Pracował ciężko zawodowo, a prywatnie kochał życie i ludzi. Lubił spacery , dobrą muzykę ,spotkania i rozmowy z ludźmi. Miał swoje marzenia jak każdy z nas. Chciał założyć rodzinę, mieć dzieci i stworzyć prawdziwe ognisko domowe. Poznał partnerkę swojego życia, lecz to wszystko nagle przerwał wypadek w pracy.

Ryszard Król

Ryszard jest radnym Rady Miasta i Gminy Nowogród Bobrzański, prezesem Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem Oddział Zielona Góra, organizatorem Nowogrodzkiego Raju Integracyjnego dla osób niepełnosprawnych Sprawni Inaczej. Jest myśliwym, prowadzi zajęcia w szkołach i przedszkolach na temat edukacji łowieckiej, jest również członkiem Komisji Kultury i Etyki Łowieckiej. Organizuje też przejażdżki na rowerach trzykołowych typu handbike.

Radosław Olszewski

Radosław to młody mężczyzna, który został poszkodowany w czasie pracy. Niespodziewanie uległ wypadkowi w gospodarstwie rolnym, kiedy to belownica (rodzaj specjalistycznej prasy) wciągnęła mu rękę. Niestety kończyny nie udało się uratować – w następstwie zdarzenia doszło do urazowej amputacji kończyny górnej lewej na poziomie ramienia. Teraz potrzebne są środki na protezę.

Kliknij, by poznać inne osoby.

Piotr Barnak

W kwietniu 2020 roku Piotr uległ wypadkowi komunikacyjnemu, którego skutkiem był uraz czaszkowo-mózgowy, liczne złamania kończyn dolnych oraz żeber. Mimo ogromu cierpienia Piotr nie traci nadziei na powrót do zdrowia i normalności, aby było to możliwe potrzebuje jednak długotrwałej rehabilitacji – możesz to ułatwić wpłacając pieniądze na konto Fundacji lub oddając 1% podatku!

Beata Leśniewska

Beata ciężko pracuje, by wrócić do swojego życia. Do tego wspaniałego życia, które w jednej sekundzie odebrał pijany kierowca… Żadna kara nie wróci jej zdrowia. Może osiągnąć je tylko intensywną rehabilitacją, a za nią musimy zapłacić sami. Bardzo proszę, pomóż mojej córce. Ona się nie podda, ale tylko z Twoim wsparciem może wygrać i już niedługo tulić w ramionach swoją córeczkę…

Ryszard Błędzki

25 maja Ryszard Błędzki uległ tragicznemu wypadkowi spadając z rusztowania w stoczni. Upadek był nieszczęśliwy wskutek bardzo licznych obrażeń i przerwaniu rdzenia kręgowego Rysiek został sparaliżowany oraz utracił zdolność logicznego myślenia. Człowiek wielkiego uśmiechu, kochający życie, taniec, przepełniony marzeniami nagle zostaje unieruchomiony w ciele i umyśle.

Marek Książek

6 grudnia 1996 roku uległem wypadkowi samochodowemu nie z mojej przyczyny. Całe moje życie uległo zmianie - uszkodzony kręgosłup, liczne obrażenia twarzoczaszki całkowicie zmieniły mój wygląd, później długo trwała rehabilitacja.Dzieci wychowałem sam z pomocą rodziny i przyjaciół, nie miałem problemów wychowawczych z dziećmi, lecz dzieci dorosły i pojechały w świat, ja przez ten długi okres zaniedbywałem swój organizm, ale teraz chcę zadbać o siebie a przede wszystkim pozbyć się uporczywego bólu kręgosłupa.

Mateusz Szybski

Mateusz zawsze był pełen energii i chęci do niesienia pomocy. Zawsze mogliśmy na niego liczyć, był wsparciem i podporą. Wszystko przerwał wypadek. Mateusz jest pasjonatem motocykli. 1 czerwca motor Mateusza zderzył się czołowo z autem osobowym. Tylko cud sprawił, że jest dalej z nami. Doszło u niego między innymi do licznych złamań miednicy, bardzo dużego obrzęku płuc, krwotoku wewnętrznego uda i urazu głowy.

Mariola Wower

Pani Mariola latem 1992 r. uległa wypadkowi komunikacyjnemu. Auto na prostym odcinku drogi zaczęło się obracać, w toku późniejszego postępowania biegły sądowy stwierdził wadę układu kierowniczego. Pani Mariola doznała złamania kręgosłupa w odcinku szyjnym, co doprowadziło do przerwania rdzenia. Obecnie chce zbierać środki na nowy wózek inwalidzki i samochód dostosowany do osoby niepełnosprawnej.

Łukasz Pękała

22 kwietnia 2020 r. wszystko się zmieniło. Nasz świat uległ w gruzach. Jedna chwila, jedna sekunda i to Łukasz potrzebuje teraz oparcia, poczucia bezpieczeństwa, naszej pomocy. To chwila zmieniła jego i nasze życie. Jadąc na rowerze został potrącony przez samochód. Łukasz od razu w karetce dostał leki usypiające ze względu na obrażenia. Diagnoza: rozlany uraz mózgu, olbrzymi obrzęk mózgu zagrażające życiu złamanie kości czołowej, oczodołu lewego oraz wszystkich ścian zatok szczękowych, złamane żebra, śpiączka. Nikt nie dawał mu szans, że przeżyje.

Zenon Tylisz

Gdy w 2012 roku u mojego taty zdiagnozowano miażdżycę, nie mieliśmy pojęcia, że w taki sposób zacznie się nasza długa i nierówna walka o jego zdrowie... Zdecydowano o operacji, podczas której wszczepiono tacie zakażoną żyłę. Zachorował na cukrzycę i łuszczycę, z którymi zmaga się do dzisiaj. Przez te wszystkie lata, schorzenia się rozwijały, w szczególności cukrzyca, z powodu której tata zaczął tracić palce u prawej stopy. Martwica postępowała, konieczna była amputacja lewej nogi na wysokości kolana.

Kliknij, by poznać inne osoby.

Waldemar Wolak

Kiedy obecnie wszyscy przeżywają, że byli zamknięci w domu przez kilka tygodni, proszę sobie wyobrazić, że mój brat żyje w ten sposób od 4 lat. Od kiedy zachorował na dystrofię mięśniową powoli tracił sprawność. Pierwsze objawy ujawniły się już w szkole podstawowej, Waldek nie mógł zrobić przysiadu, podskoczyć, męczył się wchodząc po schodach. Choroba odebrała mu zwykłe życie.

Radosław Fuklin

Nazywam się Radosław Fuklin, w wyniku zaistniałego ciężkiego wypadku w pracy utraciłem lewą nogę oraz w prawej dłoni dwa i pół palca. Moje zainteresowania to granie w piłkę, pływanie, malowanie, spacery po górach, jazda na rowerze, zwiedzanie wszelkich różnych ciekawych miejsc. Mam syna 2 letniego, z którym niestety nie mogę pójść na spacer czy pobawić się. Po wypadku jest to niemożliwe gdyż nie stać mnie na protezę.

Yevhen Poloviuk

Wracał z pracy z kolegami, jechał z tyłu i nie miał zapiętych pasów. Padał deszcz, auto wpadło w poślizg i uderzyło w słup. Yevhen został zabrany do szpitala, gdzie przez 3 tygodnie był nieprzytomny. Na Ukrainie czekali na niego rodzice i siostra, którzy z powodu epidemii nie mogli go nawet odwiedzić. Przed zdarzeniem interesował się sportem i piłką nożną. Na chwile obecna jest w domu w Polsce, ale chciałby wrócić na Ukrainę.

Robert Sztandera

Przed chorobą grałem w piłkę nożną ,a także byłem trenerem piłkarzy młodocianych i dorosłych. Przez cztery lata przebywałem w Irlandii, gdzie pracowałem w firmie komputerowej i także grałem w piłkę i nauczyłem się języka angielskiego. Po powrocie do kraju otworzyłem działalność gospodarczą i pracowałem w firmie wodociągowej aż do momentu udaru.<br /> Moje zainteresowania to przyroda, sport i historia.

Mirosław Krawczyk

Pan Mirosław doznał urazu czaszkowo-mózgowego w wyniku wypadku komunikacyjnego samochodowego. Nastąpiło stłuczenie mózgu, krwiak przymózgowy i złamanie kości czaszki; został zakwalifikowany do operacji w trybie pilnym w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Słupsku. Mirosław cierpi na niedowład połowiczy lewostronny, jest po ewakuacji krwiaka przymózgowego prawostronnego.

Daniel Krysa

Lubiłem biegać, grać w piłkę nożną i jeździć na rowerze – teraz niestety bez rehabilitacji i protezy nie mogę tego robić przez urazową amputację biodra z udem. Bardzo proszę o nawet najmniejszą pomoc.

Adam Śpiewak

Nazywam się Adam Śpiewak. Jestem osobą niepełnosprawną od siedmiu lat. We wrześniu 2013 roku uległem ciężkiemu wypadkowi w kopalni podziemnej miedzi w Lubinie. Zostałem przygnieciony przez skały. W wyniku tego zdarzenia doznałem urazu wielonarządowego w tym zmiażdżenia prawej stopy (później reamputacja na poziomie podudzia), zmiażdżenia klatki piersiowej i wstrząsu hipowolemicznego. Dzięki wspaniałej pomocy lekarzy i pielęgniarek w szpitalach w Lubinie, we Wrocławiu i w Otwocku, po pięciu operacjach i łącznie półtorarocznej rekonwalescencji doszedłem do zdrowia.

Kliknij, by poznać inne osoby.

Krzysztof Szybiak

Wraz z ręką straciłem pewność siebie, wiem, że dużo mniej wychodzę do ludzi, nie mam ochoty na spotkania towarzyskie. Czuje się, można powiedzieć ``jak bez ręki`` chociaż w moim wypadku to powiedzenie nie jest już metaforą. Chciałbym mieć profesjonalną protezę, która pozwoli mi nabrać pewności siebie i znów uwierzyć, że przede mną jeszcze całkiem dobre życie.

Wiesław Krajewski

27.03.2020 r. (piątek) okazał się dniem tragicznym dla mojego taty jak i dla nas wszystkich. Wypadek w pracy spowodował u niego ciężkie obrażenie ciała w tym uszkodzenie rdzenia kręgowego.

Artur Grobel

Artur ma 48 lat, w 2004r. stracił rękę w skutek poważnego wypadku w pracy - maszyna z piłami w środku przecięła mu rękę, co spowodowało jej amputację. Po 15-tu latach bezskutecznego szukania dostał pracę w McDonald's gdzie ludzie traktują go jako wzór do naśladowania. Zbiera środki na protezę ręki.

Mariusz Sakowicz

Pan Mariusz uległ wypadkowi komunikacyjnemu w marcu 2009 roku w wyniku którego miał ciężki uraz czaszkowo-mózgowy. Obecnie potrzebuje środki na leczenie i rehabilitacje. Do wypadku doszło gdy Mariusz wraz ze znajomymi jechał do koleżanki. Zamin doszło do zdarzenia, Mariusz uczęszczał do szkoły i pomagał rodzinie w gospodarstwie, Był znany z dużego poczucia humoru. Rodzinie bardzo brakuje jego pomocy i wsparcia

Krzysztof Molik

Pan Krzysztof przechodząc obok słupa został porażony prądem 15kV i cudem przeżył. Poparzenia były tak duże że lewej ręki nie dało się uratować, została amputowana. Do czasu wypadku Pan Krzysztof pracował zawodowo z przerwami jako spawacz. Był osobą leworęczną, ale nauczył się aktualnie spawać prawą ręką. Obecną jego największą potrzebą jest proteza ręki, na którą go nie stać. Gdyby miał taką protezę ma szansę na pracę jako stróż .

Ewa Ochenduszko

Dnia 4.06.2020 r. Ewa jak co dzień odprowadzała swoją 5-letnią córeczkę do przedszkola. Niestety to wyjście zmieniło jej życie i jej rodziny w koszmar. Została potrącona na przejściu dla pieszych przez rozpędzony samochód. Z bardzo poważnymi obrażeniami głowy i organów wewnętrznych oraz z licznymi złamaniami została przewieziona do szpitala na oddział intensywnej terapii.

Małgorzata Jurek-Palus

Każdego dnia z niecierpliwością czekam na informację, że w stanie zdrowia mojej żony nastąpiła poprawa, czekam na moment kiedy razem będziemy mogli cieszyć się z Naszej wspaniałej córeczki, kiedy wreszcie będzie mogła zobaczyć, przytulić swoją Maję i wrócić z Nami do domu. Wiem, że będę jej wtedy pokazywał setki zdjęć które robię każdego dnia naszej córce, po to aby wspólnie z żoną usiąść i opowiedzieć jej każdy szczegół z pierwszych dni i miesięcy Mai.

Szymon Zygmunt

Dnia 28 czerwca 2020r. w okolicach Zielonej Góry uległ ciężkiemu wypadkowi młody, 21-letni chłopak, Szymon Zygmunt. To mój ukochany syn, nasz wspaniały brat (czworo rodzeństwa), kolega i przyjaciel. Zawsze pełen energii i zapału, niezwykle aktywny, pomocny, uczciwy, troskliwy i opiekuńczy młody mężczyzna. Teraz Szymon sam jest w trudnej sytuacji i potrzebuje Państwa pomocy, wsparcia i rehabilitacji, by po wypadku wrócić do normalnego życia, swoich pasji i marzeń.

Kliknij, by poznać inne osoby.

Jerzy Bruzda

W wieku 57 lat Jerzy przeszedł zawał, który zmienił jego życie i życie najbliższych w koszmar. Przez całe życie starał się pomagać innym, dzisiaj on sam potrzebuje pomocy. Zawsze był samodzielny, wszystko robił sam i pomagał innym. Od 4 tygodni leży w śpiączce co dla jego mamy, żony, syna ale przede wszystkim wnuka, którego kocha ponad wszystko, jest najgorsza rzeczą jaka mogła ich spotkać

Paweł Figura

Wypadek, który przydarzył się Pawłowi 18 marca 2020 w trakcie powrotu z pracy odebrał mu możliwość zadbania o syna, ale również o samego siebie. Pracował jako stolarz i bardzo lubił to, co robił. Cieszył się, kiedy mógł zrobić coś dla rodziny, dzięki temu teraz część jego duszy jest w przedmiotach, które wykonał

Daniel Druszcz

Sekunda to tak niewiele, a wszystko potrafi zmienić w naszym życiu. I tak dla Daniela mogła być ostatnią chwilą w życiu, bo w wieku 21 lat uległ wypadkowi. Prowadząc swój wymarzony motocykl, jadąc spokojną uliczką, wyświadczając przysługę koledze, nie mógł przewidzieć, że ktoś zajeżdżając mu drogę w jednej chwili przekreśli jego marzenia, pasje, radość życia.

Konrad Berowski

To miał być zwyczajny początek dnia. Nasz przyjaciel wraz ze starszym bratem, kolegą i, jak się później okazało, nieodpowiedzialnym kierowcą, wracają z pracy po nocnej zmianie do domu. Niestety po godzinie 4 rano auto z czterem osobami wpada w poślizg.

Sebastian Grygoriew

Sebastian w ubiegłym roku zachorował na COVID19. Niestety, w jego przypadku choroba miała szczególnie ciężki przebieg.

Damian Bucior

Damian był utalentowanym piłkarzem. Dwa lata temu przeszedł spowodowany środkami odurzającymi udar. Zawsze miał bardzo dobry kontakt z mamą, wieczorem, gdy doszło do zdarzenia, wyszedł z domu, a gdy wrócił, przyszedł do matki powiedzieć, że ją kocha, po czym usiadł w fotelu...

Kinga Śnieżek

Kinga to 16-latka, uwielbiająca krzyżówki i gry logiczne. Mimo poważnego wypadku w 2007 roku, dzielnie walczy, uczy się i rehabilituje. Wiele zawdzięcza ogromnemu wsparciu rodziców. Niestety to nie wystarcza. Mimo że od wypadku minęło kilkanaście lat, wciąż ma ogromne problemy ze wzrokiem, a ostatnio jej stan się pogorszył.

Oliwia Olszewska

Oliwia była ranna w wypadku drogowym - kolizja samochodu osobowego z drzewem. Poza urazami jamy brzusznej, żuchwy, obojczyka oraz ogólnymi stłuczeniami, doszło do załamania kręgów odcinka piersiowego kręgosłupa. Jest młodą kobietą, dlatego szybko wraca do zdrowia, jednak nawet oszczędzający tryb życia może nie wystarczyć. Konieczna będzie rehabilitacja.

Kliknij, by poznać inne osoby.

Julia Stefaniak

Julka ma dziewięć lat. Od urodzenia choruje na artrogrypozę (sztywność wielostawowa). Ma zaatakowane zarówno ręce jaki i nogi. Ma rurkę tracheostomijną i jest wspomagana respiratorem. Jest karmiona przez PEG.

Paweł Jerzykowski

Paweł nie wie jak to się stało, pamięta, że upewnił się, że na drodze z pierwszeństwem nie ma nikogo, później obudził się w szpitalu. To było bardzo silne uderzenie, jego ukochana żona nie przeżyła tego wypadku. Nie potrafi się z tym pogodzić. Sam także bardzo ucierpiał: liczne złamania, uraz czaszkowo-mózgowy spowodowały, że nadal przebywa w szpitalu. Jego prawa strona została sparaliżowana i potrzebuje intensywnej rehabilitacji.

Anna Budnik

Upadłam na chodnik, złamałam sobie nos. Ludzie wezwali pogotowie i od tej pory nie pamiętam nic. W szpitalu rodzice powiedzieli, że dostałam udaru.

Andrzej Urbański

Andrzej Urbański potrzebuje wsparcia w powrocie do zdrowia po wypadku samochodowym, w którym brał udział jako kierowca. Poszkodowaną w wypadku jest także jego żona.

Dawid Brzozowski

Noc z 30 na 31 maja zmieniła całe nasze życie w dramat. Dawid uległ ciężkiemu wypadkowi samochodowemu. W bardzo ciężkim stanie został przewieziony do Szpitala im M. Kopernika w Łodzi. Na OIOM-ie zaczęła się walka o jego życie.

Daniel Biernacki

Niespełna miesiąc temu życie naszego przyjaciela legło w gruzach. 21 sierpnia 2020 r. to dzień, który zmienił życie nas wszystkich, a przede wszystkim Daniela – człowieka, który był zawsze oparciem dla nas. Jeden moment sprawił, że świat się zatrzymał. Wystarczył niefortunny skok do wody by wszystko diametralnie się zmieniło. Nieszczęśliwy wypadek doprowadził do opłakanych skutków.

Krzysztof Stępowski

2 lata temu amputowano mi dwie nogi powyżej kolana praktycznie w tym samym czasie. Wcześniej pracowałem jako traktorzysta i kombajnista 15 lat. Swój wolny czas spędzałem pielęgnując moje hobby, czyli wędkarstwo. Po amputacji wpadłem w depresję, stało się to nagle miałem mnóstwo myśli samobójczych, a mój świat się zawalił.

Robert Nowiński

Uległem wypadkowi 3 i pół roku temu, gdy paleta przycisnęłam mi dwie stopy. Początkowo amputowano część prawej i lewej stopy, ale w wyniku chorób współistniejących zostały amputowane dwie nogi na wysokości podudzia.

Kliknij, by poznać inne osoby.

Wiktoria Załoga

Wiktoria jest leczona z powodu padaczki z napadami nieświadomości od dwóch lat. Poza tym występuje opóźnienie rozwoju intelektualnego i ruchowego, krótkowzroczność, astygmatyzm, skrzywienie kręgosłupa.

Piotr Habryka

W lutym 2019 r. Piotr uległ wypadkowi komunikacyjnemu – został potrącony przez samochód na przejściu dla pieszych. 33 – latek doznał silnego urazu czaszkowo – mózgowego. Nie poddał się.

Krzysztof Blusiewicz

Krzysiek ma 27 lat. Uczestniczył w wypadku, w którym zginęły bliskie dla niego osoby, a on sam doznał bardzo poważnych obrażeń ciała z uszkodzeniem rdzenia kręgowego włącznie.

Przemysław Wiśniewski

Przemysław wracał motocyklem z pracy, gdy kierowca samochodu osobowego zajechał mu drogę. Wykonując manewr zawracania w miejscu niedozwolonym złamał nie tylko przepisy, ale również życie Przemkowi i jego bliskim.

Adam Matasz

Adam ma 45 lat i jest wspaniałym tatą dwóch synów. W grudniu uległ wypadkowi, w którym doznał bardzo dużego urazu głowy i trafił do szpitala w stanie skrajnie.

Nikodem Kornecki

Nikodem ma 11 lat. Niedawno uległ poważnemu wypadkowi komunikacyjnemu, w którym najbardziej ucierpiały jego nogi...

Zofia Jarosińska

Pani Zofia trafiła do szpitala w Jaworznie, po tym, gdy poczuła silny ból kręgosłupa. Wykonano tomograf komputerowy, a zaraz potem rezonans magnetyczny. Stwierdzono u niej ropień zapalny zlokalizowany w rdzeniu kręgowym.

Ewelina Ślusarczyk

Ewelina doznała poparzenia termicznego II i III stopnia uda i podudzia prawego od pieca CO.

Kliknij, by poznać inne osoby.

Dominika Duda

Mam na imię Dominika Duda i mam 21 lat. 2 sierpnia 2019 roku uległam nieszczęśliwemu wypadkowi, w wyniku którego mam sparaliżowane kończyny dolne i zmagam się z nieustającymi bólami neuropatycznymi. Został uszkodzony rdzeń kręgowy (T09.3), złamane trzony TH10, TH11, L1. Podczas ośmiogodzinnej operacji dokonano stabilizacji transpedikularnej TH6-L3. W jednej chwili moje życie i plany na przyszłość legły w gruzach.

Agnieszka Kocot

W trakcie operacji doznałam krwotoku, nastąpił wstrząs. Wprowadzono mnie w stan śpiączki farmakologicznej, w której drugim tygodniu nastąpił udar niedokrwienny mózgu, a w konsekwencji również padaczka poudarowa. Od połowy 2018 roku dołączyła również niedrożność jelit. Rodzice nie dają rady wszystkiemu sprostać opiece nade mną. Oboje są po zawałach i innych chorobach wynikających z wieku. Dzięki rodzicom jestem i żyję, ale na jak długo starczy im sił? Bardzo się tego boję.

Dżesika Gajda

Nazywam się Dżesika Gajda, mam 28 lat. W 2019 roku uległam wypadkowi komunikacyjnemu, w którym straciłam stopy obu nóg. Próbuję stanąć na nogi, w celu zgromadzenia środków niezbędnych do sfinansowania leczenia, oprotezowania i kosztownej rehabilitacji proszę ludzi dobrej woli o pomoc finansową, za którą z góry bardzo dziękuję.

Barbara Moczulska-Sulej

Kochana Żona, Mamusia, Babcia, Siostra, Koleżanka i Przyjaciółka. Niestety jedna chwila zmieniła wszystko. W kwietniu 2020 roku pijany kierowca z dużą prędkością potrącił Ją na przejściu dla pieszych. Każdego dnia walczymy, aby chociaż cząstka Jej dawnej wróciła, abyśmy mogli zobaczyć na jej twarzy uśmiech, porozmawiać.

Jan Konieczek

Jan Konieczek jest fizykiem onkologicznym. Przez całe swoje zawodowe życie wspomagał leczenie osób chorych na nowotwory. Także w życiu prywatnym wykazywał się empatią i wielkim sercem.<br /> W sierpniu 2020 podczas uprawiania sportu doszło do wypadku i na jego skutek doszło do złamania kręgosłupa szyjnego. Sparaliżowane kończyny dolne i niedowład rąk nie dają mu na razie szans na powrót do życia sprzed wypadku.

Dawid Rurak

Dawid to młody mężczyzna, który trafił do Fundacji Votum z urazami po przebytym kilka lat temu wypadku. Był kierowcą samochodu dostawczego, został ranny w kolizji z innym samochodem, przez co doszło do wielu stłuczeń, urazu wielonarządowego, złamania miednicy. Teraz Dawida czeka długa rehabilitacja. Od chwili wypadku troszczy się o niego mama - Bożena, która prosi o wsparcie dla syna.

Gosia Żuczek

Małgorzata Żuczek jest dziennikarką, blogerką i ogrodniczką. Pełna energii, uśmiechnięta, zawsze chętna do pomocy, dziś sama potrzebuje wsparcia.

Wojciech Kamiński

Na skutek wypadku w pracy doznałem skomplikowanego złamania kości udowej i strzaskania miednicy. Mimo leczenia i rehabilitacji dolegliwości bólowe nie ustępowały, na domiar złego badanie rezonansem ujawniło guz rdzenia kręgowego. Dziś moje nogi nie są w stanie utrzymać ciała, poruszam się więc na wózku. Na tym niestety nie skończyło się dla mnie pasmo złych wiadomości...

Kliknij, by poznać inne osoby.

Emilia Bodziony

Emilia została ofiarą tragicznego wypadku samochodowego, w skutek czego doznała poważnego urazu kręgosłupa. Każdego dnia toczy się walka o każdy krok 17 Latki. O wsparcie bardzo prosi rodzina, szczególnie siostra nastolatki. Potrzebne są pieniądze na dalsze leczenie oraz późniejszą rehabilitację.

Grzegorz Józefczyk

Pogodziłem się z wypadkiem, pogodziłem się z niepełnosprawnością i paraliżem, ale nie mogę pogodzić się z bólem, który nie daje mi żyć.</p> <p>Lekarze neurochirurdzy wczepili mi pompę, która podaje specjalny lek, lek, który daje mi na to szansę. Jego cena jest dla mnie ogromna, ale tylko to daje mi nadzieję na życie bez bólu!

Paweł Raszewski

Byłem bardzo blisko śmierci. W 2006 roku uległem ciężkiemu wypadkowi komunikacyjnemu. To, że żyje, można nazwać cudem. Spędziłem 6 tygodni w śpiączce i mimo że się z niej wybudziłem, to mówiono, że będę rośliną, która nie mówi i nie chodzi. Postanowiłem udowodnić, że to nieprawda.

Dawid Kramarz

Pan Dawid we wrześniu 2020 r. na skutek ukąszenia owada doznał wstrząsu anafilaktycznego. Ze względu na niedotlenienie doszło do obrzęku mózgu.

Iwona Telega

Praca sezonowa jest bardzo wycieńczająca, ale Iwona Telega nie spodziewała się aż takich konsekwencji wyjazdu. Kobieta doznała ciężkich urazów, gdy autobus z pracownicami sezonowymi z Polski i Rumunii przewrócił się na drodze.

Dawid Brycki

Dawid w październiku 2020 roku doznał poważnego wypadku samochodowego, którego skutkiem jest porażenie kończyn dolnych.

Agata Kosewska

Agata urodziła się z krótszą prawą nogą i zdeformowaną dłonią w prawej ręce. Cierpi też na niedorozwój kości udowej i zanik stawu biodrowego. Przez to noga jest zdeformowana. Ręka również nie spełnia swojej funkcji – nie jest w stanie nic utrzymać. Jest zniekształcona, a palce nie zginają się. Po tych wszystkich latach zmagań pojawiła się iskierka nadziei – szansa, by nie tylko poprawić funkcje ręki, zachować nogę, ale też i ją wydłużyć tak, by była w pełni sprawna i zdrowa! Światowej sławy ortopeda Dr Paley – ekspert w zakresie wydłużania i rekonstrukcji kończyn, może pomóc także Agacie. Całkowity koszt wszystkich etapów leczenia to jednak ponad pół miliona złotych…

Grzegorz Witkowski

Świat Grzegorza i jego rodziny zawalił się 18 marca 2020 roku, gdy podczas pracy stracił przytomność. W jednej chwili ze zdrowego mężczyzny, męża i ojca dwóch synów stał się osoba całkowicie zależną od innych. Obecnie jest przytomny z ograniczoną świadomością, sparaliżowany lewostronnie. Wymaga specjalistycznej i bardzo kosztownej rehabilitacji.

Kliknij, by poznać inne osoby.

Damian Bielawski

Nazywam się Damian Bielawski, mam 25 lat. Jestem absolwentem Politechniki Białostockiej. Uzyskałem tytuł zawodowy inżyniera budownictwa i z tym kierunkiem wiążę swoją przyszłość. Śmiało mogę powiedzieć, że jestem duszą towarzystwa. Uwielbiam spędzać czas w gronie przyjaciół. Od lat intensywnie trenuję, dbam o swoje zdrowie i sylwetkę. Moje życiowe plany nagle przerwał poważny wypadek.

Tadeusz Krasuski

Pan Tadeusz jest po wypadku samochodowym, ale to nie jest jedyny jego problem. Obecnie jest przytłoczony chorobą. Zdiagnozowano u niego owrzodzenie palców stopy prawej, miażdżycę zarastającą tętnic dolnych, przewlekłą chorobę wieńcową, nadciśnienie tętnicze. Jest po przeszczepie biodrowo-udowym lewostronnym.

Oriana Puda

Oriana Puda przed wypadkiem studiowała pielęgniarstwo i pracowała już jako opiekun medyczny. Teraz sama potrzebuję pomocy. W 2018 roku uległa poważnemu wypadkowi samochodowemu. Doszło do stłuczenia rdzenia kręgowego odcinka piersiowego i lędźwiowego, czego efektem jest niedowład czterokończynowy oraz uszkodzenia wielonarządowe.

Grzegorz Cieślak

Grzegorz Cieślak będąc razem z rodziną w domu, po prostu osunął się na krześle. W jednej chwili zasiniał. Ma zaledwie 41 lat, a nagłe zatrzymanie krążenia załamało jego życie. Jest pacjentem leżącym, bez kontaktu.

Michał Gorący

9 lat temu zdarzył się wypadek, który o 180 stopni zmienił moje życie. Aktywny chłopak z dnia na dzień stał się więźniem własnego ciała. Zamiast samodzielności, jest zależność od innych. Zamiast nowych doświadczeń, jest codzienna walka, aby wstać z łóżka. Zamiast pracy - nauka poruszania się na nowo…

Michałek Bogucki

Zaczęło się od zapalenia płuc. Właśnie wtedy pojawiły się pierwsze niepokojące objawy - Michałek zaczął słabnąć. To, co dotychczas było naturalne - przekręcanie się z plecków na brzuch, poruszanie nogami, stało się dla niego niemożliwe.

Anna Jarzyna

Anna od sześciu lat zmaga się z problemami po wypadku samochodowym. Wypadek zdarzył się, gdy była u progu dorosłości. Życie wówczas 23-letniej dziewczyny się załamało. Porusza się na wózku z powodu niedowładu kończyn i urazu kręgosłupa. Nieustannie towarzyszy jej zespół bólowy kręgosłupa szyjnego i lędźwiowo-krzyżowego i padaczka. Ulgę przynosi rehabilitacja, masaże, ćwiczenia ogólnousprawniające, krioterapia. Niestety na tę brakuje pieniędzy...

Mirosława Pławecka

W wieku 72 lat rzadko kto może pochwalić się pełnym zdrowiem. Jednak w przypadku Pani Mirosławy problemów jest zdecydowanie w nadmiarze... Rozpoznano nowotwór złośliwy tarczycy, wtórny nowotwór złośliwy kości i szpiku kostnego. Rak ma przerzuty do płuc i odcinka piersiowego kręgosłupa. Do tej pory udawało się z emerytury opłacać rehabilitacje, jednak Pani Mirosława z mężem Ignacym są zmuszeni prosić o pomoc. Konieczna jest złożona rehabilitacja funkcjonalna, by mogła być jak najdłużej sprawna.

Kliknij, by poznać inne osoby.

Tomasz Lasota

25 czerwca 2020 roku los sprawił, że świat Tomka i jego partnerki Kasi zatrzymał się na chwilę. Wracając z długo wyczekiwanego i zasłużonego urlopu ze swoją ukochaną Kasią ulegli wypadkowi, w wyniku którego Tomek stracił prawą nogę.

Julia Lis

Julka to ośmiolatka, która przeżyła wypadek samochodowy. W skutek zdarzenia ma bardzo złożony uraz prawej ręki: wielofragmentowe złamanie, uraz zmiażdżeniowy przedramienia, ubytek tkanek miękkich grzbietu dłoni. Otwarte złamania i liczne rany są szokiem dla tej małej księżniczki. Teraz czeka ją długa rehabilitacja, by mogła wrócić do sprawności.

Adrian Piotrowicz

Adrian przeżył wypadek na terenie Niemiec. Obecnie wymaga stałej rehabilitacji oraz neurorehabilitacji ze względu na wiele urazów: otwarte złamanie czaszki, stłuczenie mózgu, złamanie podstawy czaszki, liczne złamania żeber, urazy kończyn.

Janusz Harmatys

Janusz Harmatys przeszedł amputację prawej nogi poniżej kolana, spowodowaną wypadkiem w czasie pracy.

Anna Sitek

Anna Sitek wymaga rehabilitacji ze względu na uraz czaszkowo-mózgowy po wypadku komunikacyjnym. Wydarzenie są wciąż świeże, jej rodzina próbuje się odnaleźć w nowej sytuacji: także w zakresie zakupu wózka, balkonika ortopedycznego. Szczęśliwie Pani Anna porusza się o kulach i ma możliwość ambulatoryjnej rehabilitacji. Jednak optymalne były 3 miesiące turnusu w specjalistycznej klinice.

Dawid Kordecki

Dawid Kordecki został porażony prądem w Niedzicy, niedaleko elektrowni. Pan Dawid poszedł sprawdzić gdzie pasą się owce, ponieważ miał zgodę na wypas na terenach należących do właściciela Bani z Białki Tatrzańskiej. Kiedy był na łące został ciężko porażony, pamięta tylko błysk.

Sławomir Gemba

Beneficjent przebywa na oddziale intensywnej terapii po wypadku komunikacyjnym. Jak tylko jego stan się ustabilizuje, powinien trafić na turnus rehabilitacyjny. Obecnie jest w stanie poruszać się jedynie w obrębie łóżka i próbuje samodzielnie siadać.

Krzysztof Wilczyński

Pan Krzysztof potrzebuje rehabilitacji ze względu na porażenie lewej kończyny górnej i znaczny niedowład lewej kończyny dolnej. W tym stanie jest od kwietnia 2020 roku, kiedy to doznał krwotoku podpajęczynówkowego z pękniętego tętniaka tętnicy szyjnej. Początkowo jego stan był krytyczny, obecnie siada i staje samodzielnie, a nawet chodzi przy czynnej asekuracji terapeuty.

Kliknij, by poznać inne osoby.

Lena Wojtczak

U córeczki zdiagnozowano lewostronny połowiczy przerost ciała – przerost kości, tkanek, języka. Jej prawa nóżka jest krótsza, a stópka mniejsza. Co gorsza, Lenka ma wadę serca, codziennie mierzy się również z alergią. Gdy myślałam, że to już dość, jak na tak małe dziecko, lekarze zaczęli podejrzewać zespół Beckwitha-Wiedemanna.

Radosław Fic

Pan Radosław stracił panowanie nad motocyklem i uderzył w drzewo. Na skutek wypadku cierpi na porażenie kończyn dolnych i musi być intensywnie rehabilitowany. Zbieramy środki także na sprzęt ortopedyczny, szczególnie wózek, który umożliwi mu samodzielność.

Ganna Vikhot

Ganna trafiła do naszej fundacji z następstwami po licznych urazach ciała. Złamaniom towarzyszyła przewlekła niewydolność oddechowa. Mimo przytomności nawiązywanie kontaktu, porozumiewanie się jest utrudnione.

Aleksander Redloch

Aleksander wymaga rehabilitacji i ćwiczeń usprawniających po zwichnięciu kręgów w 2001 roku. Jako młody mężczyzna miał wypadek w trakcie pracy. Dzięki dotychczasowym rehabilitacjom porusza samodzielnie kończynami, jednak wciąż widoczne jest osłabienie czucia w nogach.

Lena Byczek

Lena to malutka dziewczynka, która choruje na padaczkę, spowodowaną mutacją genetyczną. Jest rehabilitowana także ze względu na opóźnienie psychoruchowe. Rosnącej dziewczynce potrzebny jest również sprzęt ortopedyczny.

Kamil Zaborniak

Kamil Zaborniak potrzebuje rehabilitacji po skutkach wypadku z 2011 roku. Priorytetowym wydatkiem jest wysłanie Kamila na turnus do specjalistycznego ośrodka. Potrzebny jest także sprzęt medyczny np. respirator.

Michał Matyja

Michał jest w ciążkim stanie po wypadku samochodowym. Obecnie spełnia proste polecenia fizjoterapeuty, siedzi w wózku, został spionizowany co pozwala na bardziej efektywne ćwiczenia i z pomocą utrzymuje się na nogach.

Adrian Milewski

Adrian marzył o tym, że po zdaniu matury dostanie się na studia o kierunku wojskowym. Po studiach chciał pracować w jednostce wojskowej. Wojsko i sport były jego pasjami. Jednak 12 lipca pękł tętniak mózgu i rozlał się na prawą półkulę.

Kliknij, by poznać inne osoby.

Ryszard Kamiński

Problemy z widzeniem, to nie wszystko, z czym Pan Ryszard zmaga się na co dzień. Na skutek upadku doszło u niego do złamania kości udowej, a pokłosiem tego zdarzenia są problemy z poruszaniem się.

Jarosław Stachowiak

We wtorek 8 grudnia przed badaniem diagnostycznym zatrzymało się bratu serce. Lekarzom udało się przywrócić jego akcję. Badanie wykazało krwiaka kanału kręgowego.

Mikołaj Wirkus

Syn dostał atak padaczki, po badaniach okazało się, że Mikołaj ma guza mózgu w lewym płacie czołowym. Syna czeka operacja w Szczecinie. Mikołaj jest bardzo aktywnym dzieckiem lubi jazdę na rowerze, grę w piłkę i bardzo chętnie spędza czas z innymi dziećmi.

Marcin Młynarski

Marcin Młynarski wracając z kolegami do domu motocyklem drogą techniczną zderzył się z przebiegającą przez drogę sarną.

Sebastian Bołotowicz

Pirat drogowy zniszczył życie Sebastiana. W październiku został potrącony przez nieodpowiedzialnego kierowcę, przez co doznał rozległego urazu mózgu.<br /> Ten dzień zmienił wszystko. Jedna sekunda – uderzenie – cisza.

Janusz Sieja

W wyniku powikłań po Covid-19 Janusz doznał rozległego udaru krwotocznego mózgu. W chwili obecnej jest w bardzo ciężkim stanie. Nie chodzi, nie mówi, kontakt z nim jest bardzo ograniczony, a jego osobowość została zatrzaśnięta w pułapce własnego ciała.

Kamil Sadłakowski

Ten dzień miał być jak każdy, Kamil miał wrócić do domu, żyć całym sobą. Zamiast tego nasz świat stanął na głowie. 22 lipca 2020 nieszczęśliwy wypadek w pracy postawił nasze życie pod znakiem zapytania.

Marlena Mazur

Pani Marlena uległa wypadkowi przy pracy, maszyna wciągnęła jej rękę, doszło do amputacji przedramienia prawego. Konieczne jest zebranie środków na protezę.

Mariusz Naszkowski

Mężczyzna pełen pasji, energii , spełniający się zawodowo. Niestety, 23 lipca 2020 r. jego świat i świat jego najbliższych się zatrzymał…

Grzegorz Kolasiński

Powikłania po przechorowaniu COVID-19 będą mi jeszcze towarzyszyć długo. Rehabilitacja pozwoliła mi już wstać na nogi.

Leszek Jankowski

Mój mąż w ciągu 3 tygodni przeszedł dwa udary. Ostatni w sierpniu 2020 roku. Będąc w sklepie, schylił się po leżący na podłodze owoc. Z zewnątrz wyglądało to, jakby nagle zakręciło mu się w głowie, okazało się jednak, że to był udar.

Radosław Marański

Od operacji Radek jest w śpiączce, a ja codziennie chcę wierzyć w to, że nasze dawne życie wróci.

Rafał Żwański

Rafał w wyniku wypadku komunikacyjnego ma złamaną rękę i skomplikowane złamanie nogi. Dobrze, że miał zapięte pasy. Informacja o wypadku ścięła nas z nóg, nigdy jeszcze w życiu się tak nie baliśmy.

Radosław Marmura

W wyniku wypadku doznałem złamania kręgosłupa na odcinku piersiowo-lędźwiowym z urazem rdzenia kręgowego i porażeniem kończyn dolnych.

Daria Sadokierska

W wieku 12 lat Daria uległa wypadkowi samochodowemu, w którym zginęła jej starsza siostra. Doznała ona ogromnych urazów głowy i przez trzy miesiące była w śpiączce. Dziś Daria ma 28 lat.

Rita Malinkiewicz

Rita to wielokrotna reprezentantka i mistrzyni Polski w kolarstwie górskim. Niezwykle ambitna, energiczna i zawsze uśmiechnięta, mająca swoją pasję i marzenia związane z kolarstwem.

Artur Sochoń

Artur to typowy młody człowiek z marzeniami i planami na przyszłość. Życzliwy dla innych, wrażliwy i zawsze chętny do pomocy.

Bartłomiej Winiarski

Uległem poważnemu wypadkowi samochodowemu. Przez to wydarzenie musiałem odbyć 3 operacje czaszki, miałem złamany kręgosłup na poziomie klatki piersiowej