Przekaż darowiznę
1) Dane osobowe darczyńców będą przetwarzane przez Fundację VOTUM zgodnie z Polityką prywatności oraz Zasadami dokonywania darowizn.
2) Zasady przetwarzania danych osobowych darczyńców przez PayU S.A. są określone w Zasadach płatności PayU, do których link udostępniony jest etapie wyboru sposobu dokonania płatności.

Pan Kazimierz został znaleziony przez  syna. Leżał na ziemi w zabudowaniach gospodarczych, próbując samodzielnie się podnieść. Kontakt był z nim utrudniony. Została wezwana karetka i Pan Kazimierz trafił na oddział ratunkowy.

Okazało się, że to tętniak spowodował całą tę sytuację. Przeprowadzono embolizację pękniętego tętniaka tętnicy szyjnej wewnętrznej. Rozpoczęło się czekanie pełne strachu, ale jednocześnie pełne nadziei.  Następne dni obfitowały w kolejne zabiegi, a do bliskich docierały informacje, które niepokoiły.

Dwa dni przed Wigilią Świąt Bożego Narodzenia rodzina otrzymała informacje, że może przyjechać, aby się pożegnać…  To, co stało się potem, można uważać za cud, ponieważ  dzień przed samą Wigilią stan Pana Kazimierza zaczął się pooprawiać.  Walka zaczęła się od nowa. Gdy sytuacja  była opanowana,  został przekazany do Oddziału Intensywnej Terapii celem dalszego leczenia.

Pan Kazimierz trafił do Polskiego Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej VOTUM w Bydgoszczy. Jako pacjent leżący, po kilku dniach profesjonalnej rehabilitacji, ćwiczył już w pozycji siedzącej. Po trzech tygodniach rehabilitacji  coraz dłużej wytrzymuje w staniu, jednak jeszcze długa droga została do pokonania, by w minimalny sposób funkcjonować samodzielnie. Mimo że przed nim długa droga, postępy już są widoczne!

Wiadomo już, że wszelkie uszkodzenia w obrębie układu nerwowego potrzebują ogromu czasu, pracy i pieniędzy, ponieważ rehabilitacja jest bardzo kosztowna. 

Twoja pomoc ma ogromne znaczenie.