Przekaż darowiznę
1) Dane osobowe darczyńców będą przetwarzane przez Fundację VOTUM zgodnie z Polityką prywatności oraz Zasadami dokonywania darowizn.
2) Zasady przetwarzania danych osobowych darczyńców przez PayU S.A. są określone w Zasadach płatności PayU, do których link udostępniony jest etapie wyboru sposobu dokonania płatności.

 

Moja mama Grażyna to jeszcze do niedawna szczęśliwa mama i babcia. Uwielbiała zajmować się swoim wnuczkiem Miłoszem, który jest jej oczkiem w głowie. Wiedziała, jak cenne jest zdrowie, doceniała je dlatego regularnie się badała, by zapobiec chorobom, by jak najdłużej cieszyć się najbliższymi i dawać im swoje wsparcie i pomoc. Niestety nie wszystko udaje się przewidzieć, zapobiec.

Dwa dni po świętach Bożego Narodzenia wydarzył się wypadek. Gdy przechodziła przez przejście dla pieszych, wjechał w nią rozpędzony samochód.

– Gdy przyjechał do mnie policjant, by powiedzieć o wypadku, nie mogłam uwierzyć w to co mówi, że chodzi o mój mamę! Wpadłam w ogromną panikę – nigdy wcześniej nie czułam tak wielkiego strachu. Przecież chwilę temu wyszła z mojego domu, przed chwilą jeszcze rozmawiałyśmy.

Mama nie miała szans, by wyjść z tego cało. Została zabrana, a na miejscu okazało się, że najbardziej ucierpiała jej głowa. Rozległy uraz czaszkowo-mózgowy, złamanie kręgu szyjnego kręgosłupa, złamanie obojczyka,  zwichnięty staw biodrowy, tak wstępnie brzmiała diagnoza, która określała to, co się stało. Stan mamy określany był jako krytyczny. Z każdym wyjściem lekarza słyszałam, że gorzej już być nie może.

Dziś wiem, że oznacza to bardzo długą walkę o sprawność i zdrowie mamy. Mama zawsze była taka ostrożna dbała o swoje bezpieczeństwo. Dla wszystkich bardzo życzliwa, pomocna, nigdy nie przeszła obok nikogo obojętnie. Mama obecnie jest pod opieką rehabilitantów. Mówi, ale jej pamięć zawodzi.  Dla mnie najważniejsze  jest to, że  mówi, że mnie kocha. I że najbardziej kocha swojego wnusia.

Marzę o tym, by znów stanęła na nogi, by mogła przytulić Miłoszka, mnie, wszystkich bliskich, za którymi tak tęskni. Ale tylko dzięki intensywnej rehabilitacji może poprawić swoją sprawność i mieć szansę na powrót do swojego poprzedniego życia, Jednak nawet jeden taki turnus znacznie przekracza nasze możliwości.