Przekaż darowiznę

Pomóżmy Andrzejowi Odbudować jego Życie! Zbierzmy środki, na jego rehabilitację, dzięki której będzie miał szansę powrotu do sprawności i życia, które znał przed wypadkiem.

Ci, którzy znają Andrzeja wiedzą, że to człowiek pracowity, uczynny i bezinteresowny. Budował, remontował, naprawiał…nigdy nie odmawiał pomocy, na jego pomoc mogła liczyć rodzina, przyjaciele i znajomi.

Niestety jego spokojne, uporządkowane życie zmieniło się 26 lutego 2023 roku. W wyniku upadku doznał krwotoku nadtwardówkowego po prawej stronie mózgu. W stanie bardzo ciężkim nieprzytomny został przewieziony do szpitala Św. Rafała w Krakowie, gdzie przeszedł operacje odbarczania krwiaka. Po operacji próby wybudzenia, że śpiączki farmakologicznej nie przyniosły wyczekiwanych rezultatów,  Andrzej nie wybudził się. Kolejne dni przyniosły jeszcze gorsze wiadomości, doszło do zakażenia sepsą, w wyniku czego jego nerki przestały pracować. Jednak Andrzej walczył, walczyli o niego lekarze. Po kilku dniach zakażenie sepsą zostało opanowane. W maju, dzięki  Fundacji Votum Andrzej został przewieziony do ośrodka rehabilitacyjnego PCRF Sawice, gdzie został wybudzony ze śpiączki, trwającej ponad 2 miesiące! Już w pierwszych dniach po wybudzeniu wypowiedział słowa: „Jestem Andrzej, chcę wrócić do domu”.

W wyniku uszkodzenia prawej półkuli mózgu Andrzej doznał niedowładu lewej strony ciała, jest osobą leżącą, ze spastycznością lewej ręki. Czynności, kiedyś zwyczajne, teraz sprawiają mu dużo problemów. Nadal przebywa w ośrodku rehabilitacyjnym w Sawicach, gdzie z terapeutami pracuje nad powrotem do chodzenia i sprawności.

Długotrwała i bardzo kosztowana rehabilitacja, przekraczająca jego możliwości finansowe, rokuje na jego powrót do zdrowia i samodzielną egzystencję. Średni, miesięczny koszt rehabilitacji to 20 tys. złotych.

Pomóżmy Andrzejowi wrócić do domu! Każda kwota przybliża szansę na jego samodzielność i powrót do domu!