Przekaż darowiznę
1) Dane osobowe darczyńców będą przetwarzane przez Fundację VOTUM zgodnie z Polityką prywatności oraz Zasadami dokonywania darowizn.
2) Zasady przetwarzania danych osobowych darczyńców przez PayU S.A. są określone w Zasadach płatności PayU, do których link udostępniony jest etapie wyboru sposobu dokonania płatności.

Niepełna sprawność nie oznacza wcale niepełnego życia. Być może los Jarka dla niektórych wyda się tragedią, on udowadnia jednak, że życie jest takie, jakim je tworzymy. Jarek nie ma nóg i prawej ręki. To nie przeszkadza mu cieszyć się każdym dniem. Niestety – wózek Jarka, jedyny sposób, by mógł się przemieszczać, psuje się… Jarek potrzebuje pomocy. Przeczytaj jego apel!

Mam na imię Jarek. Pochodzę z małego miasteczka w województwie lubuskim. Od urodzenia jestem niepełnosprawny. Nie mam nóg i prawej ręki. Mam tylko jedną rękę, lewą, która niestety również nie jest w pełni sprawna.

Nie wiem, co to znaczy mieć nogi, dlatego nie noszę w sobie uczucia żalu, że choroba odebrała mi sprawność. Nie mam poczucia krzywdy. Zaakceptowałem to, że jestem, jaki jestem. Nauczyłem się żyć i być samodzielny. To dla mnie najważniejsze, aby nie musieć prosić innych o pomoc.

Niepełnosprawność nie przeszkadza mi w cieszeniu się życiem. Robię wszystko, by znajdować szczęście w każdym dniu. Niesprawne ciało nie zamyka drzwi do wielu pasji – umysł w końcu mam w pełni sprawny. Mam wiele zainteresowań. Jednym z nich są komputery i wszystko, co związane z elektroniką. Uwielbiam oglądać sport i seriale. Słucham też muzyki, od poważnej po elektroniczną. W wolnych chwilach, gdy pogoda pozwala, spaceruję także sam po moim miasteczku, jeżdżąc swoim wózkiem elektrycznym. Uwielbiam być na świeżym powietrzu, cieszyć się piękną pogodą i przyrodą.

Jarek