Przekaż darowiznę

Amelka to pogodna, uśmiechnięta, wesoła i pełna energii dwuletnia dziewczynka. Zawsze było jej pełno. Oczko w głowie kochających rodziców

Niestety kilka dni temu dziecięcą radość przerwała tragedia. Wystarczył ułamek sekundy, chwila nieuwagi i życie małej dziewczynki zamieniło się w koszmar. Amelka poprzez nieszczęśliwy wypadek została ciężko poparzona gorącą wodą, w skutek czego ponad 30% powierzchni jej drobnego ciałka to teraz wielka i bolesna rana. Po wypadku została przetransportowana do Wielkopolskiego Centrum Leczenia Oparzeń w Ostrowie Wielkopolskim, gdzie przebywa do dziś. Operacje, bolesne zmiany opatrunków, przeszczepy skóry – to nowa, niezwykle traumatyczna rzeczywistość Amelki.

Dziewczynka przeszła już część zabiegów chirurgicznych. – Na chwilę obecną rokowania są trudne do przewidzenia – podkreśla lekarz. Amelkę czekają kolejne zabiegi chirurgiczne i operacje. – Jest to proces długoterminowy – przyznaje.

Rodzicom przyszło się zmierzyć z sytuacją, o jakiej w najgorszych snach nie śnili. Strach, niepokój i smutek, jaki odczuwają, na myśl o bólu jaki odczuwa ich córka jest niewyobrażalny. Każdego dnia towarzyszy im obawa, czy uda im się zabezpieczyć środki finansowe na możliwie najlepsze leczenie. Przyszłość jest niepewna, na ten moment plan leczenia wybiega najwyżej na kilka dni do przodu. To co wiemy na pewno, to że konsekwencje tego wypadku będą odczuwalne jeszcze przez wiele lat, a leczenie pochłonie ogromne koszta.

Zwracamy się do wszystkich Państwa, którym nie jest obojętna ludzka tragedia o pomoc i wsparcie dla małej Amelki i jej rodziców. Każda złotówka jest niezwykle ważna i pomoże rodzicom w walce o powrót do zdrowia i wesołego dzieciństwa tej małej i uśmiechniętej księżniczki.

PAMIĘTAMY… Warto pomagać, bo dobro wraca!

media o wypadku: https://tvn24.pl/poznan/wielkopolska-dwulatka-poparzona-wrzatkiem-na-chrzcinach-6875481?fbclid=IwAR29dKrIsDaTPRJ80HOpPdKcT_mGAad8seQl2KXoDOtnOAcxukq1d93jBm8