Przekaż darowiznę
1) Dane osobowe darczyńców będą przetwarzane przez Fundację VOTUM zgodnie z Polityką prywatności oraz Zasadami dokonywania darowizn.
2) Zasady przetwarzania danych osobowych darczyńców przez PayU S.A. są określone w Zasadach płatności PayU, do których link udostępniony jest etapie wyboru sposobu dokonania płatności.

Łukasz Kupis (40l.) był człowiekiem niezwykle pogodnym, optymistycznym, kochającym ludzi i życie. Nie bał się nowych wyzwań. Nie było dla niego rzeczy niemożliwych. Wszystko się zmieniło 11.09.2021r… Spadł ze schodów! Wydawałoby się, że to sprawa błaha, bo przecież któż z nas nie spadł, nie uderzył się w głowę, ale niestety na skutek tego upadku doszło do stłuczenia krwotocznego mózgu, złamanie kości skroniowej, urazowego krwotoku podpajęczynówkowego, złamanie czaszki i kości twarzoczaszki. Przeszedł również zespół udarów. Jego mózg odbił się jak piłeczka od prawej do lewej strony. Przeszedł długą i bardzo trudną operację, podczas której kilka razy był reanimowany. Przeżył!! Jest po kraniektomii odbarczającej. Po operacji usłyszałam, że jeśli jakimś ,,cudem” przeżyje to będzie na pewno w stanie wegetatywnym, czyli będzie oddychał za pomocą respiratora, nie będzie przełykał, nie będzie chodził itd.Ale żyje , oddycha, przełyka i chodzi po trudnej rehabilitacji w Polskim Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej w Krakowie.Wszelki niedowład kończyny górnej i dolnej po prawej stronie ustąpił. Fizycznie Łukasz jest w bardzo dobrym stanie, ale nadal potrzebuje rehabilitacji , ponieważ ma afazję, czyli nie mówi i często nie rozumie poleceń, ani pytań. Na całe szczęście jest młodym człowiekiem, który po skończeniu szkoły, studiów cały czas się uczył, rozwijał umysł i dzięki temu ma bardzo duże szanse na powrót do zdrowia. Przed nim nauka nazywania każdej rzeczy, czytania, pisania, czytania ze zrozumieniem…Moim marzeniem jest, aby nasi synowie Olaf (lat 12) i Leonard (lat 7) mogli porozmawiać ze swoim tatą tak jak dawniej, aby tata znowu był tatą takim jak dawniej… Łukasz 2 stycznia 2022r. jedzie na kolejny turnus rehabilitacyjny jego wstępny koszt to 17430 złotych. Ile takich turnusów jeszcze będzie potrzebował? Nie wiem…Ale muszę zdobyć dla niego i dla naszej rodziny te pieniądze. Proszę pomóż!!!Ja, kiedyś nie pomyślałabym, że coś takiego nam się przydarzy. Nikt z nas nie przewidzi co jutrzejszy dzień przyniesie. Może jutro Ty będziesz potrzebował pomocy i wsparcia.