Przekaż darowiznę
1) Dane osobowe darczyńców będą przetwarzane przez Fundację VOTUM zgodnie z Polityką prywatności oraz Zasadami dokonywania darowizn.
2) Zasady przetwarzania danych osobowych darczyńców przez PayU S.A. są określone w Zasadach płatności PayU, do których link udostępniony jest etapie wyboru sposobu dokonania płatności.

Zawsze pomagała innym, dziś sama potrzebuje pomocy.

Martyna Rucińska pochodzi ze wsi Otwock Mały. Od najmłodszych lat znana była jako osoba otwarta na potrzeby otaczających ją osób. Udzielała się społecznie należąc do Ochotniczej Straży pożarnej, biorąc udział w przeróżnych akcjach charytatywnych oraz jako wolontariuszka na oddziale noworodkowym.

Zawodowo pracowała w żłobkach i przedszkolach, gdzie również realizowała swój charyzmat opieki nad potrzebującymi. Była również bardzo zaangażowana w życie rodzinne – wychowywanie dwójki dzieci, troskę o dom oraz relację małżeńską.

Jej pasją były podróże. Razem z mężem i dziećmi odwiedzili wiele zakątków w Polsce.

Niestety jeden z tego typu wyjazdów zakończył się tragicznie. W lipcu bieżącego roku podczas rodzinnej podróży na wakacje doszło do wypadku drogowego na DK 50 w Grębiszewie, w którym Martyna straciła męża i dwójkę dzieci. Ona sama w ciężkim stanie została przewieziona do szpitala. Choć początkowo lekarze nie dawali wielkich nadziei na przeżycie, po kilku miesiącach pobytu w szpitalu i licznych operacjach Martyna odzyskała świadomość i ograniczoną władzę w ciele.

To przywróciło bliskim nadzieję, że Martyna wróci do domu. Jednak obecny jej stan to dopiero początek długiej drogi do „normalności”, która i tak już nigdy nie będzie taka sam, jak przed wypadkiem.

Aktualnie Martyna potrzebuje wielomiesięcznej, ciężkiej i niestety bardzo kosztownej rehabilitacji, żeby móc w pewnym stopniu poruszać się o własnych siłach. Niezbędna jest również opieka psychologiczna. NFZ nie refunduje zarówno ćwiczeń w tak dużym zakresie jak również specjalistycznej opieki psychologicznej.

Z tego powodu potrzebna jest pomoc finansowa, która umożliwi Martynie niezbędną terapię.