Przekaż darowiznę

Mam na imię Maja. W styczniu 2023 roku uległam poważnemu wypadkowi drogowemu, w którym straciłam stopę aż do połowy łydki i doznałam licznych obrażeń, w tym skomplikowanych złamań obu rąk. Wyszłam już ze szpitala, ale czeka mnie długa droga do odzyskania utraconej mobilności i niezależności. Rany rąk uniemożliwiają mi na razie poruszanie się o kulach, a noga wymaga długiego gojenia, zanim będę mogła zacząć na niej stawać przy użyciu protezy.

Moje dotychczasowe życie skończyło się w takiej postaci, w jakiej je dotąd znałam. Przede mną wiele znaków zapytania, jak sobie poradzę w całkowicie nowej i nieznanej dla mnie sytuacji. Życie toczy się jednak dalej i wyłania kwestie, które nie pozwalają na siebie czekać i wiem, że muszę żyć tu i teraz. I dotyczą spraw zarówno bytowych – codziennego utrzymania – oraz inwestycji w protezę nogi, która pozwoli mi na mobilność i niezależność, w tym zawodową. Przed wypadkiem pracowałam na umowę zlecenie jako kelnerka i ta forma zarabiania na życie stała się już dla mnie niedostępna.

Gdy tylko skończy się proces mojego leczenia, planuję powrót do realizacji swoich marzeń w zawodzie grafika komputerowego – projektowania wnętrz oraz designu motoryzacyjnego. Myślę o dalszej edukacji w tych dziedzinach. Aby jednak móc swoje plany zrealizować, potrzebuję środków na leczenie i rehabilitację oraz uzyskanie dwóch protez – jednej tymczasowej na teraz, do nauki chodzenia i odzyskania sprawności fizycznej w takim zakresie, w jakim to będzie obecnie możliwe, oraz docelowej – wykonanej z materiałów wykorzystujących nowoczesne technologie, która zastąpi to, co utraciłam w wypadku.

Przede mną wiele lat życia i, wierzę, wielu projektów, które odmienią na lepsze życie innych ludzi. Kto wie, może również moja historia posłuży innym, w podobnie niełatwej życiowej sytuacji, stanąć na nogi – dosłownie i w przenośni. Chętnie się nią podzielę, kiedy już sama poczuję grunt pod obydwiema nogami.

Będę przeszczęśliwa i wdzięczna za każdą złotówkę, wpłaconą przez hojnych darczyńców – wsparcie, które umożliwi mi przekucie trudów, z którymi się obecnie borykam, w wartościowe, dobre życie.