Przekaż darowiznę
1) Dane osobowe darczyńców będą przetwarzane przez Fundację VOTUM zgodnie z Polityką prywatności oraz Zasadami dokonywania darowizn.
2) Zasady przetwarzania danych osobowych darczyńców przez PayU S.A. są określone w Zasadach płatności PayU, do których link udostępniony jest etapie wyboru sposobu dokonania płatności.

Nikodem to 5latek, który w lutym 2021 r.  uległ bardzo poważnemu wypadkowi komunikacyjnemu. Zwykły, radosny poranek zmienił się nagle w koszmar…Samochód jadący z przeciwka wpadł w poślizg i uderzył czołowo w pojazd, którym podróżował Nikoś wraz z mamą.
Nieprzytomny chłopiec został przetransportowany do szpitala w stanie krytyczny, gdzie lekarze na Oddziale Intensywnej Terapii wprowadzili go w stan śpiączki farmakologicznej.
Nikodem doznał urazu kręgosłupa w odcinku szyjnym oraz urazu śródczaszkowego, których następstwem było kilka poważnych operacji m.in. stabilizacja kręgosłupa w odcinku szyjnym, wstawienie zastawki komorowo- otrzewnowej.
Wbrew usłyszanym diagnozą Nikoś 2 miesiące po wypadku odzyskał pełną świadomość.
Wygrał walkę o życie…teraz walczy o powrót do zdrowia. O spokojne, szczęśliwe dzieciństwo, które miał do tej pory -przed wypadkiem lubił grać w piłkę, jeździć na rowerze…spędzać czas na świeżym powietrzu.
Nikodem potrzebuje intensywnej rehabilitacji.