Przekaż darowiznę
1) Dane osobowe darczyńców będą przetwarzane przez Fundację VOTUM zgodnie z Polityką prywatności oraz Zasadami dokonywania darowizn.
2) Zasady przetwarzania danych osobowych darczyńców przez PayU S.A. są określone w Zasadach płatności PayU, do których link udostępniony jest etapie wyboru sposobu dokonania płatności.

Kasia jest 34- letnią szczęśliwą żoną i mamą 9-letniego Maksymiliana i 4-letniej Liliany. Jest uśmiechniętą, niosącą pomoc każdemu, pełną życia, pomysłów i planów na przyszłość osobą.

6 lipca 2023 roku to dzień, który nagle zmienił wszystko w tej dotychczas szczęśliwej rodzinie. Kasia znalazła się na Oddziale Neurologii z powodu udaru mózgu na tle zakrzepicy. Udar w kolejnej dobie przybrał na mocy (wikłany ukrwotocznieniem i krwiakiem śródmózgowym). Aby trzymać Kasię przy życiu, konieczna była operacja neurochirurgiczna z kraniotomią z powodu obrzęku mózgu.

Obecnie przebywa w OIT, gdzie została wprowadzona w stan śpiączki farmakologicznej. Niestety do tej pory nie oddycha samodzielnie, wymaga respiratoroterapii. W dalszym ciągu utrzymuje się obrzęk mózgu, który jest groźny dla jej zdrowia. Nadzieję daje nam jednak to, że reaguje na słuch, dotyk i otwiera oczy. Odliczamy godziny, aż do nas wróci i ten koszmar się skończy…

Zdajemy sobie sprawę, iż powrót do sprawności to będzie proces długotrwały i niezwykle kosztowny. Wiąże się on z rehabilitacją fizjoterapeutyczną, neurologopedyczną, stosowaniem systemu C eye umożliwiającego kontakt Kasi z dziećmi, rodziną, stosowaniem leków neuroregeneracyjnych, co obecnie jest w Polsce nierefundowane.

Mamy świadomość, że obecne czasy nie pozwalają każdemu na wsparcie ale będziemy bardzo wdzięczni za każdą formę wsparcia – udostępnienie, telefon, pomoc i dołożoną cegiełkę do rehabilitacji Kasi.

Każda wpłacona złotówka to krok Kasi w kierunku sprawności i szansa na kontakt z dziećmi i mężem. Pozwólmy Kasi na świadomy powrót do rzeczywistości.

Rodzina Kasi.

Aktualizacja 15.11.2023

W dniu dzisiejszym Katarzyna może już poruszać się o własnych siłach. Jest pod stałą kontrolą specjalistów tj. neurologa, neurochirurga, hematologów w Szczecinie, prywatnej opieki okulistycznej w Poznaniu oraz terapią wzroku wraz z Panią dr Moniką Czainską. Na co dzień odbywa prywatną rehabilitację domową prowadzoną przez mgr Grzegorza Zajączkowskiego. Po za wymienionymi powyżej usługami medycznymi oraz wypisanymi do końca życia lekami, mieliśmy możliwość dostosowania mieszkania celem ułatwiania codziennych czynności, co dalej jest w toku.

Jednakże przed nami jeszcze jedna poważna operacja. W styczniu 2024 roku, w Szczecinie planowane jest przygotowanie do wstawienia protezy, rekonstrukcji czaszki. Oczekiwanie na poważną operację oraz stale przebywający w głowie zakrzep, trzyma rodzinę oraz Kasię w ciągłym napięciu, której nastrój do tego czasu wspomagany jest lekami psychoaktywnymi.
Kasia codziennie pokonuje kolejne bariery, które stawia przed nią bardzo mocno porażony nerw wzroku, oraz na całe szczęście ustępujący prawostronny niedowład ciała. A wszystko to dzięki Wam. Wasze wsparcie dało nam możliwość wprowadzenia odpowiedniej terapii, zastosowania leków oraz opieki fachowców, którzy prowadzą Kasię przez ten trudny okres, który miejmy nadzieję minie, dzięki możliwości sfinansowania tego wszystkiego.

Chcielibyśmy podziękować za wsparcie oraz wszystkim darczyńcom za danie Kasi możliwości powrotu do sił i samodzielności. Dzięki tym środkom, Kasia robi to w zawrotnym tempie i jest dla niej szansa na normalną egzystencje.