Dziękujemy za wsparcie

Mam na imię Paweł, mam 24 lata. W kwietniu 2020 roku, przy wykonywaniu prac na pile tarczowej w rodzinnym gospodarstwie, doznałem urazu amputacji 4 palców lewej ręki. Zostałem zaopatrzony w ramach serwisu replantacyjnego, dzięki czemu palce zostały przyszyte. Niestety uszkodzeniu uległy ścięgna oraz stawy śródręczno paliczkowe – to właśnie na ich wysokości doszło do amputacji.

Przed wypadkiem pracowałem jako kelner w lokalnej restauracji. Ze względu na obecną sytuację, nie jestem w stanie wrócić do pracy.

Jedną z moich największych pasji w życiu jest muzyka, ukończyłem pierwszy stopień szkoły muzycznej – klasa klarnetu. Grałem w orkiestrze dętej, po wypadku musiałem pożegnać się na stałe z grą na klarnecie, ale dzięki zdobytej wiedzy zamieniłem klarnet na tubę, przez co mogę kontynuować grę.

Od ubiegłego roku z racji braku możliwości powrotu do pracy, aby nie marnować czasu, podjąłem naukę na studiach pierwszego stopnia – kierunek pielęgniarstwo. Studia te są moją wielką pasją.

Co jakiś czas przechodzę zabiegi rekonstrukcyjne. Wykonano już dwuetapową rekonstrukcję ścięgna zginacza palca wskazującego lewej ręki (maj 2021- etap pierwszy, wrzesień 2021- etap drugi) oraz wstawienie endoprotezy stawu śródręczno paliczkowego palca serdecznego ręki lewej (sierpień 2022).

Od początku wypadku uczęszczam na rehabilitację. Dzięki niej oraz wszelkim zabiegom rekonstrukcyjnym mam szansę na powrót do jak największej sprawności moich palców. Dotychczas kontynuowanie rehabilitacji było możliwe dzięki ogromnemu wsparciu mojej najbliższej rodziny, przyjaciół i ludzi dobrej woli, którzy wspierają mnie w przejściu przez ten trudny okres w życiu. Jest to dla mnie ogromnie ważne, bo wiem, że nie jestem sam.

Jednak, aby móc suksesywnie wracać do sprawności sprzed wypadku niezbędne są środki na rehabilitację, dlatego będę wdzięczny za każde okazane wsparcie.