Przekaż darowiznę
1) Dane osobowe darczyńców będą przetwarzane przez Fundację VOTUM zgodnie z Polityką prywatności oraz Zasadami dokonywania darowizn.
2) Zasady przetwarzania danych osobowych darczyńców przez PayU S.A. są określone w Zasadach płatności PayU, do których link udostępniony jest etapie wyboru sposobu dokonania płatności.

Agnieszka od lat zmagała się z niepełnosprawnością, przez co nie pracowała zawodowo. Prywatnie zajmowała się wolontariatem i pomocą dla rodzin ubogich oraz dzieci z niepełnosprawnością (zbiórki pieniężne, żywnościowe, organizacja pikników i balów charytatywnych). Zapoczątkowała akcję „Dzieciaki dają pluszaki”, gdzie dzieci ze szkół przekazywały pluszaki dla szpitali, straży, policji dla dzieci chorych i poszkodowanych w wypadkach. Pozyskała również środki na 5 serc na nakrętki dla dzieci niepełnosprawnych, które stoją na terenie gminy Oświęcim.

Pomoc innym jest dla niej życiowym priorytetem. 

W dniu 2.10.2022 o północy  dostała pierwszego ataku padaczki. Została przyjęta na SOR i okazało się, że doszło do wylewu podpajęczynowego. Została wprowadzona w stan śpiączki farmakologicznej. Poddano ją kolejnemu badaniu angiografii, podczas badania ujawniły się dwa tętniaki i krwiak w lewej półkuli, zacienienie w prawej półkuli.

Została poddana operacji zaklipsowania większego tętniaka. Operacja się udała, po operacji nadal przebywała w śpiączce farmakologicznej. Niestety próba wybudzenia się nie udała z powodu wzrostu ciśnienia, powrócono do dalszej sedacji. Niedługo po tym zostały odłączone leki usypiające i Agnieszka  otworzyła oczy. Został odłączony respirator i od tamtej pory sama oddycha za pomocą tracheotomii.  Agnieszka otwiera oczy, nie porusza się, nie nawiązuje kontaktu z otoczeniem, nie reaguje na polecenia, według lekarzy nie ma świadomości.

Intensywna rehabilitacja daje jej duże szanse na powrót do sprawnoci. Najlepszy z ośrodków jest w stanie jej pomóc. Na przeszkodzie stoją tylko pieniądze, których nie mamy. Wasza pomoc daje jej nadzieje na zdrowie.