Przekaż darowiznę
1) Dane osobowe darczyńców będą przetwarzane przez Fundację VOTUM zgodnie z Polityką prywatności oraz Zasadami dokonywania darowizn.
2) Zasady przetwarzania danych osobowych darczyńców przez PayU S.A. są określone w Zasadach płatności PayU, do których link udostępniony jest etapie wyboru sposobu dokonania płatności.

 

Nazywam się Piotr Szklarski. W 2009 roku miałem pierwszy rzut Po wielu badaniach po pobraniu i szczegółowym zbadaniu płynu z kręgosłupa stwierdzono u mnie stwardnienie rozsiane. Od 2010 jestem w programie leczenia SM.

Mieszkam na wsi gdzie wraz z partnerką Beatą opiekuję się stadkiem psów oraz stadem kóz, od których uzyskujemy mleko, z którego robimy sery.

W roku 2020 przeszedłem rzut (paraliż lewej strony ciała), który pozostawiła u mnie niedowład kończyny dolnej lewej. Pozostały  kłopoty z poruszaniem się, wchodzeniem po schodach.

Te problemy oraz stan psychiczny uniemożliwił mi dalszą pracę zawodową. Ostatni rok był dla mnie bardzo trudny. Od czerwca do października miałem trzy rzuty. Do chwili obecnej mam zdrętwiałą twarz i rękę lewą oraz drętwiejące dwa palce u ręki prawej. Poruszanie ciągle jest utrudnione. Obecnie staram się o fundusze na turnus rehabilitacyjny w ośrodku SM Centrum Rehabilitacyjne w Borne Sulinowo.  Jest to ośrodek specjalistyczny co do pomocy dla osób z tą dolegliwością co moja.

Bardzo proszę o pomoc w opłaceniu pobytu w takim ośrodku. Jest to dla mnie ogromna szansa na powrót do życia, za którym tak bardzo tęsknię.