Przekaż darowiznę
1) Dane osobowe darczyńców będą przetwarzane przez Fundację VOTUM zgodnie z Polityką prywatności oraz Zasadami dokonywania darowizn.
2) Zasady przetwarzania danych osobowych darczyńców przez PayU S.A. są określone w Zasadach płatności PayU, do których link udostępniony jest etapie wyboru sposobu dokonania płatności.

Mateusz uległ wypadkowi ponad 15 lat temu. W tamtym czasie uczęszczał do technikum ogrodniczego, a w wolnych chwilach pracował dorywczo, aby odciążyć mamę w bieżących wydatkach. Tego feralnego dnia Mateusz wraz z kolegą jechali do pracy. Siła zderzenia była tak wielka, że Mateusz wyleciał przez przednią szybę. W wyniku wypadku doszło do poważnego urazu kręgosłupa w odcinku szyjnym, co skutkowało niedowładem czterokończynowym. Kolejne 2 lata jego życia to nieustanne pobyty w szpitalu, rehabilitacja oraz próba pogodzenia się z nową sytuacją. Z dnia na dzień z młodego, pełnego pozytywnej energii chłopaka, stał się osobą z niepełnosprawnościami, zależną od innych. Od tego czasu Mateusz  porusza się na wózku, zakres jego dłoni jest mocno ograniczony. Na domiar złego u Mateusza pojawiły się poważne problemy z nerkami. Mimo podjętego leczenia, nie udało się uratować jednej nerki. Aby zabezpieczyć prawidłowe funkcjonowanie drugiej, konieczna jest operacja zaplanowana na 4 października. Po jej odbyciu Mateusz powinien wrócić na rehabilitację. Wspomóż Mateusza w powrocie do większej samodzielności, przekazując dowolna kwotę darowizny.