Przekaż darowiznę
1) Dane osobowe darczyńców będą przetwarzane przez Fundację VOTUM zgodnie z Polityką prywatności oraz Zasadami dokonywania darowizn.
2) Zasady przetwarzania danych osobowych darczyńców przez PayU S.A. są określone w Zasadach płatności PayU, do których link udostępniony jest etapie wyboru sposobu dokonania płatności.

To był zupełnie zwyczajny dzień. Wróciliśmy od znajomych do domu i wybieraliśmy się spać. Nagle mąż zaczął skarżyć się na ból w klatce piersiowej i duszność. Zaproponował, że pojedziemy do szpitala i ma początku odmówił, jednak gdy dolegliwości nie ustępowały, zdecydowaliśmy, że pojedziemy po pomoc. Niestety, nie zdążyliśmy wyjść z domu, bo mąż przewrócił się i stracił przytomność. Nie wiem, jak w tych nerwach udało mi się wezwać pogotowie i jeszcze wykonywać resuscytację, aż do przyjazdu ratowników…
Mąż został zabrany do szpitala, ale jeszcze podczas transportu Tomek „zatrzymał się” i ponownie trzeba było o niego walczyć.
W szpitalu okazało się, że Tomasz przeżył zawał serca. Trafił na oiom, gdzie został wprowadzony w stan śpiączki. W tym czasie robiono mu wiele badań, jednak lekarze informowali, że mogło dojść u niego do uszkodzeń mózgu. Po trzech dniach doszło do pierwszej, nieudanej niestety próby wybudzenia. Dopiero kolejna próba przyniosła zamierzony efekt i Tomek w pewnym stopniu odzyskał świadomość.

Został też odłączony od respiratora, co oznacza, że oddycha samodzielnie. Nie wiadomo jeszcze dokładnie jak duże zniszczenia dokonały się w jego organizmie, wiadomo za to, że będzie potrzebował długoterminowej rehabilitacji.

Tomek zaczyna mówić. Na razie bardzo cichutko, jednak widać, że chce walczyć. Jest przestraszony, zdaje sobie sprawę co się stało.

Wielką pasją Tomka jest wędkarstwo. Każdą wolną chwilę stara się poświęcać swojemu hobby. Lubi też remontować – miał wiele marzeń i pomysłów, by zmieniać i ulepszać coś w naszym domu… Bardzo bym chciała, by Tomek znów zaczął marzyć, planować, by to, co się dzieje było już tylko wspomnieniem. Na razie przed nami walka, którą musimy podjąć i wygrać. Rehabilitacja, która jest dla Tomka tak ważna, jest też ogromnie kosztowna. Wiem, że bez pomocy nie sprostam. Bardzo proszę o wsparcie.

żona.