Przekaż darowiznę
1) Dane osobowe darczyńców będą przetwarzane przez Fundację VOTUM zgodnie z Polityką prywatności oraz Zasadami dokonywania darowizn.
2) Zasady przetwarzania danych osobowych darczyńców przez PayU S.A. są określone w Zasadach płatności PayU, do których link udostępniony jest etapie wyboru sposobu dokonania płatności.

Ula jest absolwentką Wydziału Chemicznego na specjalizacji analityka techniczna i przemysłowa Politechniki Gdańskiej. Zawsze była aktywną osobą. Przed wystąpieniem pierwszych objawów zapisała się do Wielkopolskiej Szkoły Medycznej na kierunek: technik masażysta. Chciała wyspecjalizować się w masażu Shiatsu, żeby móc bezpośrednio pomagać innym.

We wrześniu 2021 r. w przeciągu tygodnia z osoby spełniającej się zawodowo (pracuje w firmie produkującej suplementy diety) oraz prywatnie matki dwójki wspaniałych dzieci (trzyletniej Ewy i czteroletniego Sylwestra) trafiła na intensywną terapię w stanie krytycznym z m.in. śródmiąższowym zapaleniem płuc.

Dzięki pełnemu zaangażowaniu zespołu lekarzy, udało się Ulę uratować.

Jednak to był dopiero początek… Doszło zapalenie mózgu i wprowadzono ją w stan śpiączki farmakologicznej na dłuższy czas.

Zdiagnozowano u niej autoimmunologiczne zapalenie mózgu z obecnością przeciwciał przeciwko receptorom NMDA. Choroba która powoduje dysfunkcję układu nerwowego objawiając się zaburzeniami krążenia, oddychania, świadomości i ogromnymi napadami padaczkowymi.

Po ponad dwóch miesiącach walki o jej życie, lekarze rokowali marne szanse na poprawę jej stanu zdrowia. Wtedy właśnie nastąpił przełom i Ula zaczęła powoli odzyskiwać świadomość. Obecnie jest z nią pełen kontakt logiczny (ale ograniczony swobodą wypowiedzi: trzeba czytać z ruchu jej ust, gdyż nadal ma podłączoną rurkę od tracheotomii).

Niestety choroba dokonała znaczącego spustoszenia w jej organizmie, a ostatnie trzy miesiące leżenia pod aparaturą podtrzymującą życie, spowodowały całkowity zanik mięśni. Aby mogła stanąć na własne nogi i wrócić do domu i dzieci, wymaga specjalistycznej rehabilitacji w Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej – ośrodku na poziomie światowym. Taki pobyt jest odpłatny i wymaga sporych nakładów pieniężnych. Dlatego organizowana jest ta zbiórka.

Za wszelką pomoc z góry dziękuję.